DUBENINKI. W piknikowej atmosferze podsumowany został wczoraj projekt „Lepszy start”, zrealizowany w ramach regionalnego konkursu „Równać Szanse 2014”. Skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w wieku od 13 do 19 lat.

Głównym założeniem programu „Równać Szanse” jest pomoc młodzieży z miejscowości wiejskich i małych miast w lepszym starcie w dorosłe życie. Nasz projekt trwał pół roku. Przewidywał szkolenia z zakresu zasad savoir vivre, doradztwo zawodowe, warsztaty malarskie oraz spotkania z osobami, które młodzież chciała zaprosić oraz z rodzicami.

Beata Markiewicz-Markielewicz, GCK w Dubeninkach

Podczas spotkania przy Gminnym Centrum Kultury wręczone zostały podziękowania osobom, które wspierały realizację projektu. Na podwórku przy Gminnym Centrum Kultury została zorganizowana wystawa prac malarskich, wykonanych przez uczestników projektu. Beata Markiewicz-Markielewicz wręczyła podziękowania osobom, które wspierały jego realizację. Muzycznie oprawili podsumowanie harcerze obozujący pod Dubeninkami oraz Arkadiusz Szulc. Uczestnicy spotkania mogli też obejrzeć taniec z pojami w wykonaniu grupy Dominus Ignis.

 

 


Wyszukiwarka

Loading