W maju ruszą pierwsze wypłaty dla uchodźców z Ukrainy, którzy złożyli wniosek o świadczenie "Rodzina 500 plus". ZUS przyjął już około 318 tys. wniosków na to świadczenie rodzinne od obywateli Ukrainy. Na Warmii i Mazurach złożyli oni prawie 8,3 tys. wniosków na ponad 13 tys. dzieci.

Grób mojego ojca Franciszka Chojnowskiego znajdujący się na cmentarzu w Grabowie jest niszczony i okradany. Zwracam się z prośbą do osób, które coś widziały lub mają jakąkolwiek informację, która mogłaby pomóc w ustaleniu sprawcy (sprawców) zniszczeń. 

Jestem studentką Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Piszę pracę licencjacka, gdzie koncentruję się na roli Straży Granicznej w zapewnieniu bezpieczeństwa gminy Gołdap. W związku z tym zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, która będzie pomocnym narzędziem w uzyskaniu informacji na temat działania Straży Granicznej oraz zagrożeń występujących na poziomie lokalnym.

Drogi Mieszkańcu i Droga Mieszkanko Gminy Gołdap. Zrealizuj z nami marzenie o bezpiecznej, atrakcyjnej i coraz piękniejszej okolicy poprzez zakup i montaż oświetlenia ulicznego oraz stwórz z nami atrakcyjny MOR poprzez umieszczenie samoobsługowej stacji naprawy rowerów w celu promocji aktywnego i zdrowego stylu życia.

W Konikowie nie znajdziemy świetlicy wiejskiej, placu zabaw czy popularnych siłowni pod chmurką, a droga asfaltowa zostaje tylko w sferze marzeń. Realnym celem, który możemy osiągnąć z państwa pomocą, jest zakup oraz montaż lamp solarnych w sołectwie Konikowo.

Niebawem Julek zakończy leczenie w Polsce. Dalsze dające szansę wyzdrowienia, odbywać się może w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Koszt tego leczenia to ponad milion złotych. Szanowni Państwo, jako tata Julka a także w imieniu mamy i braciszka, proszę Was o pomoc w uzbieraniu środków na sfinansowanie leczenia, które daje nadzieję i szansę powrotu do zdrowia i normalnego życia mojego dziecka.

Przedstawiamy list przesłany do redakcji przez Luizę Urynowicz, jedną ze współorganizatorek protestu ws. ratowania szpitala, a w szczególności oddziału pediatrycznego. Zapraszamy do lektury.

Słoneczniki to wysokie rośliny. Ten, którego zdjęcie dostaliśmy na redakcyjną skrzynkę, jest jednak wyjątkowy.

Chodzi o toaletę przy tężniach. Od początku lata chodzę tam z małym na spacer. Jak to dziecko, czasem chce do toalety w nie do końca ustalonym momencie, a ta przy placu zabaw jest cały czas nieczynna.

Szanowni Państwo, wiedziałem że żyje w dziwnym kraju pełnym sprzeczności i absurdów, ale to co się dzieje ostatnio to jedną wielka paranoja. Jako mieszkaniec naszej gminy jestem osobą drugiej kategorii, ponieważ mieszkam na wiosce, która została wykluczona z jakiegokolwiek transportu publicznego.

Rodzicu /opiekunie! Zainteresuj się gdzie i w jaki sposób twoje dziecko lub podopieczny spędza czas wolny. Na zdjęciach można zobaczyć, jak wygląda wiata edukacyjna oraz teren przyległy do sali gimnastycznej ZPEW w Gołdapi. Posesja dwa dni wcześniej została kompleksowo wysprzątana.

LISTY CZYTELNIKÓW. Dzień dobry, na ulicy Wojska Polskiego, na wysokości CH Karuzela pozostała flaga Polski. Zapomniana, brudna, nieco rozdarta przez wiatr czeka na służby.

LISTY CZYTELNIKÓW. Kilka dni temu napisała do mnie pani Maria Rehorowska, dzisiaj już 87 letnia mieszkanka Rozwadowa, która była jedną z organizatorek zjazdów internowanych w Gołdapi kobiet.

LISTY CZYTELNIKÓW. Postanowiłem napisać do państwa w związku z sytuacją jaka miała miejsce 15 marca. Sprawa dotyczy kontaktu z przychodnią Lekarzy Rodzinnych R. Sztabiński i Partnerzy.

LISTY CZYTELNIKÓW. Państwo Karpińscy już kolejnemu kotu musieli obciąć łapkę po wnykach! Może jak szerzej rozpropagujemy, dotrze do zwyrodnialców, którzy to robią i zaczną się bać?!

LISTY CZYTELNIKÓW. Problem dotyczy drogi pomiędzy Rostkiem a ulicą Żeromskiego, konkretnie błota pozostawionego przez maszynę rolniczą.

LISTY CZYTELNIKÓW. Pragnę zwrócić uwagę włodarzy odnośnie nowej części promenady (ul. Jeziorowej). Brak koszy na śmieci skutkuje takimi nieprzyjemnymi widokami podczas spaceru.

LISTY CZYTELNIKÓW. Szłam przedwczoraj ścieżką przy rzece, na ścieżce pod mostkiem czysto, a z 50 metrów obok dwa dzikie wysypiska śmieci. Musiały powstać teraz, bo po sprzątaniu świata mieszkańcy i panie z urzędu wszystko wysprzątały.

LISTY CZYTELNIKÓW. Rozpoczęliśmy koszenie... Chciałabym zaapelować do kierowców o rozwagę. Masakra co się dzieje.

LISTY CZYTELNIKÓW. Chciałbym się podzielić pewną konkluzją, która naszła mnie wczoraj po niezbędnej wizycie w aptece. Dokonywałem zakupów leków, które biorę codziennie w związku z chorobą.

LISTY CZYTELNIKÓW. Wszyscy stajemy przed faktem, że segregacja śmieci musi być i wkrótce będzie, czy nam się to podoba, czy nie. Osobiście jestem całym sercem „za”, i jako mieszkanka domu jednorodzinnego nie widzę tu żadnego problemu. Zastanawiałam się jak segregacja będzie wyglądała w blokach. Czy wszyscy mieszkańcy będą tak zdyscyplinowani, aby wrzucać tam, gdzie należy?

LISTY CZYTELNIKÓW. Od ponad 2 lat mieszkańcy Gołdapi apelują do zarządu województwa warmińsko-mazurskiego o zmianę przebiegu drogi wojwódzkiej 651 przez miasto Gołdap. Przygotowana dokumentacja remontu DW651 została złożona do wojewody warmińsko-mazurskiego i jest na ostatnim etapie jej zatwierdzenia.

LISTY CZYTELNIKÓW. Szanowny Panie, apelujemy o podjęcie działań i współpracę przy rozwiązaniu problemu jakim jest planowany przebieg drogi DW651 przez miasto Gołdap.

LISTY CZYTELNIKÓW. Dzisiaj zaszłam do przychodni POZ Goldmedica. Jest wywieszona kartka, że lekarza rodzinnego zastępują lekarze rodzinni w przychodni pana Sztabińskiego. Udałam się tam. Okazuje się, że to jest nieprawda. O co tu chodzi?

LISTY CZYTELNIKÓW. Dzwoniłam wczoraj do gminy, bo na moich oczach zaczął sypać się dach budynku po stacji kolejowej przy chodniku na ul. Kolejowej. Dachówki i cegły spadały na chodnik i ulicę.

LISTY CZYTELNIKÓW. W załączniku przesyłam zdjęcia fragmentu ścieżki rowerowej w pobliżu mostu przy ulicy Gen. Sikorskiego. Jak widać na załączonych zdjęciach, fragment warstwy asfaltowej ścieżki jest zupełnie podmyty i niebawem nastąpi załamanie powierzchni ścieżki.