Loading


GOŁDAP. W grudniowe południe nad gołdapskim jeziorem, a dokładniej w grocie solnej spotkali się realizatorzy Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

LISTY CZYTELNIKÓW. Tyle mówi się o pedofilach, o takich zdarzeniach. Wielu rodziców traktuje to jako jakieś odległe sytuacje. Jest jednak inaczej. Pedofile szukają swoich ofiar wszędzie, także u nas.

LISTY CZYTELNIKÓW. Niech żyją wakacje! Jesteśmy już - dziatwa szkolna, rodzice i ciało pedagogiczne - po uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Oglądamy świadectwa promocyjne, ubolewamy nad tymi słabymi i chwalimy właścicieli tych z paskiem. No właśnie - z jakim paskiem?

LISTY CZYTELNIKÓW. Nad naszym zalewem ktoś strzela do ptaków. Byłam około godziny 19 i w odstępie 10 minut padły dwa strzały. Znalazłam martwego ptaka, który jest pod ochroną.

LISTY CZYTELNIKÓW. Nad nami widmo reformy oświaty i likwidacji jednej placówki szkolnej w Gołdapi.

LISTY CZYTELNIKÓW. W miniony piątek, 11 listopada 2016 roku, my - członkowie i sympatycy KODu z Mazur (Giżycko, Gołdap, Olecko i Ełk) świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości w Warszawie.

LISTY CZYTELNIKÓW. „Jeszcze Pol(s)ka nie zginęła”, kiedy w Gołdapi są takie odważne kobiety i mężczyźni, którzy nie boją się publicznie wyrazić swojego zdania w tak ważnej sprawie jak prawo kobiet do obrony swojego życia i zdrowia oraz prawo do decydowania o sobie i swojej wolności.

LISTY CZYTELNIKÓW. Co się stało z nauczycielami, którzy biernie przyglądają się tej operacji bez znieczulenia na żywym organizmie? Czemu nie grzmią na trwogę rodzice uczniów? Czy naprawdę sądzą, że w XXI wieku w jednym budynku należy tworzyć infrastrukturę dla dzieci 6 i 15 letnich?

LISTY CZYTELNIKÓW. Witam. Ostatnio naszła mnie pewna refleksja odnośnie przyszkolnych placów zabaw, ale od początku. Posiadam latorośl w wieku przedszkolnym. Z racji wieku na topie są u nas obecnie place zabaw.

LISTY CZYTELNIKÓW. Z powodu niżu demograficznego nabór do szkół średnich jest mniejszy. Do I klasy gołdapskiego Liceum Ogólnokształcącego w tym roku zgłosiło się 67 uczniów.

LISTY CZYTELNIKÓW. Przesyłam link do filmiku ze zdarzenia drogowego w miejscowości Grabowo z ostatniej soboty.

LISTY CZYTELNIKÓW. Obok Alkoholi Świata (przy Bamboli) zatrzymałam się na chwilkę, aby sprawdzić, czy są wolne miejsca na naszym podwórkowym parkingu. Nagle pojawił się obok "przesympatyczny " kierowca.

LISTY CZYTELNIKÓW. Szanowni Państwo. Biegając w sobotę rano w lesie i nad jeziorem natknąłem się na nowe oznaczenia.

LISTY CZYTELNIKÓW. Dzień dobry. Chciałbym podzielić się z Państwem zdjęciem zrobionym dzisiaj rano na szlaku Green Velo w lesie tuż za Botkunami.

LISTY CZYTELNIKÓW. 27 lutego w Warszawie odbył się kolejny marsz Komitetu Obrony Demokracji. Tym razem pod hasłem „My, naród”. Gołdapianie również zaznaczyli na nim swoją obecność.

LISTY CZYTELNIKÓW. Bubel za ponad 24 000 zł – z kasy Urzędu Miasta w Gołdapi plus kilkadziesiąt tysięcy od innych gołdapskich instytucji.

LISTY CZYTELNIKÓW. W moim bloku podlegającym pod Spółdzielnię Mieszkaniową w Gołdapi planowany jest remont klatek schodowych. W związku z tym spółdzielnia informuje, że jeśli chcemy to w jak najszybszym czasie należy wymienić drzwi do mieszkania. I... w tym tygodniu dziwnym trafem w drzwi zostają wciśnięte pewne ulotki.

LISTY CZYTELNIKÓW. Witam. Mam pewien problem, który uważam, że trzeba poruszyć W ostatnich latach dużo słyszy się o tym, że piesi nie czują się bezpiecznie na drodze, ale czy ktoś zapytał kierowców, jak się czują, gdy w ostatniej chwili w ciemnościach mijają kogoś zupełnie niewidocznego na drodze?

GOŁDAP. Chciałabym zwrócić powszechną uwagę i uczulić czytelników na pewien fakt. Wczoraj mieliśmy piękne święto, dzień pamięci o naszych bliskich i refleksji o przemijaniu. Mnie natomiast jedno zdarzenie wytrąciło z równowagi, żeby nie napisać, że zbulwersowało.

GOŁDAP. Byłam dziś na placu zabaw z dziećmi przy SP nr 2 w Gołdapi. Zastaliśmy taki widok. (UWAGA – dalsza część artykułu zawiera drastyczne zdjęcie).

GMINA BANIE MAZ. Nawiązując do tej informacji - Zarząd Dróg Powiatowych bardzo szybko zareagował na pismo mieszkańców stawiając nowe znaki drogowe od Żabina do Rogal.

DUNAJEK. Chciałbym przedstawić nasz problem dotyczący drogi gminnej we wsi Dunajek. Odcinek ten powinien łączyć nas z resztą świata, a nie być odcinkiem do sforsowania.

GOŁDAP/OLECKO. Szanowni państwo. Pozwoliłem sobie napisać ponownie list do wicepremier Bieńkowskiej dotyczący losów linii kolejowej na odcinku Gołdap - Olecko.

Chciałabym się podzielić dość smutnym zdarzeniem. Mianowicie na Facebooku zostało opublikowane ogłoszenie, bodajże na grupie ogłoszeniowej i na profilu prywatnym, bez przytaczania nazwisk. Ktoś wystawił na sprzedaż psa, dorosłego owczarka niemieckiego długowłosego bądź alzackiego, nie jestem do końca pewna.

GOŁDAP. Zastanawiałam się, dlaczego jarmarki w Gołdapi są tylko dwa razy w miesiącu. Zapytałam jednego z radnych i okazało się, że jest to jedynie tradycja i mogłyby się odbywać w każdy czwartek, gdyby przyjeżdżali handlarze i przychodzili klienci. Zrobiłam niewielki wywiad wśród znajomych. Okazało się, że chętnie robiliby zakupy co tydzień.

GOŁDAP. Witam. Ostatnimi czasy bardzo dużo spaceruję po naszym parku (rynku). Jak zwał tak zwał, ale nie chodzi tu o nazwę. Nasze piękne fontanny, zauważyłem, już kilka miesięcy temu, tuż po ich uruchomieniu po zimowym odpoczynku, że nie wszystkie są sprawne. Kilka natrysków ma uszkodzone oświetlenie. Przykro jest słuchać komentarzy stojących obok turystów "o zobacz a tam nie świecą" zamiast "jakie ładne kolorki".

GOŁDAP. W Gołdapi pojawili się oszuści działający metodą opisaną tutaj i tutaj. Metoda ich działania polega na tym, że z książki telefonicznej wybierają numer, podają, że chcą wykonać masaż za darmo, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Później przyjeżdża osoba, która podaje się za masażystę i powtarza się scenariusz, o którym mowa w powyższych linkach.

NIEDRZWICA. Witam. Mam pytanie od nośnie barszczu Sosnowskiego. Żeby nie informacje na naszych regionalnych stronach nie miałabym pojęcia, co to jest. Wracając ze sklepu mięsnego w Niedrzwicy spostrzegłam spore tego ilości. Rosną ogromne kilkumetrowe pojedyncze rośliny wzdłuż pobocza oraz spora ilość w kilkumetrowej odległości od budynku mieszkalnego. Podejrzewam, że ludzie tam mieszkający nie hodują tego, bo jest to prawnie zabronione, ale może też nie mają pojęcia w pobliżu jakiego zagrożenia mieszkają.

GOŁDAP. Kobiety paliły papieroski, no i... Jeden kosz na śmieci jest po prawej stronie, około 5 metrów od stołu, drugi kosz troszkę dalej, może 10 metrów. Szanownym paniom ciężko było jednak ruszyć cztery litery.

GOŁDAP/OLECKO. Chciałbym za Waszym pośrednictwem zapoznać czytelników z listem do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju i odpowiedzią jaką otrzymałem. Pozwoliłem sobie napisać list do wicepremier Bieńkowskiej z zapytaniem dotyczącym losów linii kolejowej na odcinku Gołdap-Olecko.

logowanie