Do kolizji samochodów osobowych doszło dziś na skrzyżowaniu obwodnicy Gołdapi z drogą wojewódzką nr 650. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

8 maja gołdapscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach ph. „Prędkość”. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali do kontroli 21 kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości.

Zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży usłyszeli 29-latek z Gołdapi oraz jego rok młodsza wspólniczka. Oboje okradali mieszkańców z różnych wartościowych przedmiotów, które następnie zamierzali sprzedawać.

Gołdapscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem. 29-latek trudnił się włamaniami do pojazdów ciężarowych, z których kradł paliwo. Na obecnym etapie sprawy wartość strat oszacowano wstępnie na blisko osiem tysięcy złotych. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy.

Przed sądem stanie 47-latek, który mając ponad 3 promile prowadził osobowego volkswagena. Wyprzedzając kilka aut jednocześnie doprowadził do kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia.

W piątek policjanci w powiecie zatrzymali 18 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W weekend dzięki reakcji świadka zatrzymany zaś został kierowca, który miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek po godzinie 18 w Żytkiejmach uwagę policjantów zwrócił 54-letni mężczyzna, który miał problem z jazdą rowerem na wprost. Mundurowi zatrzymali go i zbadali jego stan trzeźwości.

Wczoraj gołdapscy policjanci przeprowadzili działania ph. „Prędkość”. Zatrzymanych zostało łącznie 24 kierujących zbyt szybko jadących. Rekordzista poza terenem zabudowanym jechał 163km/h.

Dzisiejszej nocy dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w Marcinowie. Pożarem objęta była jedna z części składowiska bel siana.

Do zderzenia autobusu i samochodu osobowego doszło dziś po godzinie 15 na drodze Kolniszki- Botkuny. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Chwila nieuwagi i roztargnienie za kierownicą mogą mieć przykre konsekwencje. Przekonał się o tym 20-letni kierowca fiata, który w centrum Gołdapi cofając nie zachował ostrożności i uderzył w volkswagena polo.