Postawą godną do naśladowania wykazała się mieszkanka gminy Gołdap, która zabrała kluczyki pijanej kobiecie kierującej samochodem i natychmiast wezwała policję. 42-latka miała prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19 na drodze wojewódzkiej 650 w Konikowie (niedaleko zajazdu). Wiatr przewrócił przydrożne drzewo, które spadło na jadący samochód.

Do zdarzenia drogowego doszło dziś przed godziną 6 w Jabłońskich. Audi jadące drogą powiatową w kierunku Boćwinki, z nieustalonych przyczyn zjechało z jezdni i uderzyło w drzewo.

Rowerzysta jechał zygzakiem po jednej z dróg w powiecie gołdapskim. Zatrzymany został przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich 8 października, tuż przed godziną 18.

O tym, że okazja czyni złodzieja, przekonało się dwóch mieszkańców Gołdapi, którzy pozostawienie otwartych samochodów z kluczykami i dokumentami w środku przypłacili utratą samochodów.

Gołdapscy policjanci wylegitymowali mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w sklepie. Okazało się, że 22-latek był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Gołdapscy policjanci ustalili tożsamość osób podejrzewanych o znęcanie się nad dwoma mężczyznami. Podpalili im włosy oraz kopali po ciele. Na szczęście obrażenia 59-latka i 62-latka okazały się niegroźne. Całość materiałów z prowadzonego w tej sprawie postępowania zostanie przesłana do sądu rodzinnego i to sąd będzie decydował o dalszych losach nastolatków i konsekwencjach, jakie poniosą.

1 października gołdapscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne ph. "Prędkość". 18 kierowców zostało ukaranych mandatami, a troje kierowców zostało pouczonych.

Około 20 interwencji każdego dnia podejmują gołdapscy policjanci m.in. w sklepach oraz obiektach użyteczności publicznej, w których cały czas obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Funkcjonariusze zapowiadają więcej takich kontroli, bo przypadków zakażeń koronawirusem jest coraz więcej.

Młodzi chłopcy znęcają się nad starszym mężczyzną, być może bezdomnym. W pewnym momencie jeden z nich próbuje podpalić mu włosy. Mężczyzna prosi: „nie róbcie jaj ze mnie”. Gdy padają te słowa, jeden z nastolatków podpala włosy drugiej osobie. Kilkudziesięciosekundowy filmik z tymi skandalicznymi scenami, które rozegrały się w Gołdapi, trafił w ubiegłym tygodniu do sieci. Sprawą zajęła się gołdapska policja.

Wczoraj policjant wydziału kryminalnego namierzył poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Umundurowany patrol udał się we wskazane miejsce i potwierdził, że 42-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego jest od ponad 4 lat poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olecku.

Intensywna praca policjantów wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi pozwoliła na postawienie zarzutów kradzieży katalizatora z samochodu zaparkowanego przy ul. Żeromskiego w Gołdapi.

Kilkanaście minut przed godziną 21 dyżurny straży pożarnej otrzymał informację o wyraźnie wyczuwalnym, nieprzyjemnym zapachu przypominającym sadzę w budynku wielorodzinnym przy ul. Kościuszki w Gołdapi.

Niestety nietrzeźwi kierowcy to wciąż na polskich drogach bardziej codzienność niż rzadkość. Jednak sytuacja, do której doszło w Widgirach to prawdziwy ewenement.

Od 17 do 19 września gołdapscy policjanci odnotowali trzy niegroźne kolizje. W dwóch przypadkach kierowcy odjechali z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich zatrzymali pijanego rowerzystę. Mężczyzna wracał zygzakiem do domu. W kieszeniach wiózł jeszcze piwa i wódkę.

W sobotę po godzinie 19:30 policjanci interweniowali Siedlisku. Dyżurny gołdapskiej komendy policji po przyjęciu zgłoszenia od świadka, które dotyczyło nietrzeźwego kierowcy, natychmiast wysłał tam patrol ruchu drogowego.

Do kolizji doszło dziś około godziny 8:45 na ul. Słonecznej w Gołdapi. Kierująca volkswagenem polo wycofując z parkingu uderzyła delikatnie w zaparkowane z tyłu audi, po czym odjechała z miejsca zdarzenia.

Do wypadku quada doszło dziś na gruntowej drodze w Kowalkach. Poszkodowany został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.