Było wspólne tańczenie „Makareny” i wspólne śpiewanie, były występy dzieci podsumowujące warsztaty zumby oraz występ uczestnika Konkursu Piosenki Turystycznej. Po południu w Dubeninkach odbył się dziś „Piknik pod chmurką”, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach.

W dniach 17 i 18 lipca w Żytkiejmach odbędzie sie piknik, zorganizowany przez Fundację na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny. Przy okazji tego wydarzenia będzie można się zaszczepić przeciw covid-19.

Na podwórku przy Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach obejrzeć można wystawę plenerową pt. "Bóg - Honor - Ojczyzna. Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948", zorganizowaną przez Fundację na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny.

Wczoraj policjanci wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, strażą pożarną i graniczną odwiedzili miejsca wypoczynku zorganizowane w gminie Dubeninki: w Rakówku oraz Bludziach Małych.

Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza osoby w wieku od 7 do 18 lat na warsztaty zumby pod kierunkiem Lidii Kulik. Odbywać się one będą w dniach od 9 do 15 lipca w godzinach 10:00-12.00 przy remizie OSP w Dubeninkach.

Fundacja na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny zaprasza w dniach 17 i 18 lipca na spotkanie z historią - na Piknik Rodzinny z Niepodległą w Żytkiejmach.

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Dubeninkach nie został rozstrzygnięty. W ogłoszonym przez wójta Ryszarda Zielińskiego naborze, który trwał do końca czerwca, nie wpłynęła żadna oferta.

DUBENINKI. Również tym razem gmina Dubeninki postawiła na rozwój infrastruktury i odebrana w zeszłym tygodniu przez wójta Ryszarda Zielińskiego promesa na 800 tysięcy złotych przynosi pieniądze na budowę kolejnych oczyszczalni ścieków na terenie gminy.

DUBENINKI. Wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński poszukuje osoby, która chciałby zostać dyrektorem Szkoły Podstawowej w Dubeninkach. Obecna dyrektor Teresa Żyżyk postanowiła z końcem roku szkolnego zakończyć karierę zawodową i przejść na emeryturę.

DUBENINKI. Konkursu piosenki turystycznej dla osób w wieku od 6 do 18 lat z terenu gminy Dubeninki organizuje Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach. Przebiegać będzie w dwóch etapach.

GMINA DUBENINKI. Spacer po pasie drogi granicznej. Taką atrakcję zapewniło sobie dwóch turystów z Gdańska, którzy biwakowali nieopodal granicy polsko-rosyjskiej. Wycieczka okazała się kosztowna, bo funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach ukarali mężczyzn mandatami karnymi.

GMINA DUBENINKI. Funkcjonariusze gołdapskiej komendy po raz kolejny skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Wobec 52-letniego sprawcy przemocy z gminy Dubeninki wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do rodziny.

GMINA DUBENINKI. Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego rowerzystę. 50-letni mieszkaniec tej gminy jechał jednośladem, mając prawie 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

POWIAT GOŁDAPSKI. Ktoś zastawił pułapkę na zwierzęta. Zwierzę, które w nią wpadło, zdechło. O tej bulwersyjącej sytuacji, jaka wydarzyła się w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej, napisał dziś na facebooku dyrektor PKPR Jaromir Krajewski.

DUBENINKI. Wczoraj przy ul. Osiedlowej w Dubeninkach zamontowane zostało metalowe serce do zbierania plastikowych nakrętek. Pomysłodawcą jego ustawienia był sołtys Dubeninek Łukasz Balczun. On też zorganizował zbiórkę pieniędzy na jego zakup.

DUBENINKI. Wizyta w komendzie, komisariacie czy posterunku policji, nawet dobrowolna nie zawsze należy do przyjemnych. Pewien mieszkaniec gminy Dubeninki na pewno zapamięta ją na długo. 44-latek przyjechał do dzielnicowego rowerem. Zapomniał jednak, że wcześniej pił alkohol.

POWIAT GOŁDAPSKI. Funkcjonariusze SG z Dubeninek zatrzymali w miniony piątek mężczyznę, który jechał samochodem, choć ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

ŻYTKIEJMY. Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zaprasza osoby z powiatu gołdapskiego z wieku od 14 do 18 lat do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Przedwiośnie – przebudzenie natury”.

ŻYTKIEJMY. Filia biblioteczna w Żytkiejmach zaprasza mieszkańców gminy Dubeniniki, niezależnie od wieku, do udziału w konkursie pt. „Tradycyjna pisanka wielkanocna 2021”.

LINOWO. Mężczyzna jechał za szybko i stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego auto wypadło z jezdni i dachowało zatrzymując się na boku.

GMINA DUBENINKI. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali pijanego kierowcę audi. 43-letni mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

GMINA DUBENINKI. Po południu na pograniczu Linowa i Błąkał dwa młode konie weszły na zamarznięty staw. Niestety, lód załamał się i zwierzęta znalazły się w wodzie.


Czytaj też:

"Nie prosiliśmy o skrzydła" w DKK

23 lipca uczestnicy dyskusyjnego klubu książki działającego przy filii bibliotecznej w Grabowie spotkali się, aby omówić książkę Vanessy Diffenbaugh pt. „Nie prosiliśmy o skrzydła”.

Więcej…

Spotkanie ws. zakładu przyrodoleczniczego

O godzinie 13:00 w Urzędzie Miejskim w Gołdapi rozpoczęło się spotkanie burmistrza i urzędników z radnymi miejskimi, które dotyczy bieżącej sytuacji związanej z zakładem przyrodoleczniczym. Tomasz Luto stanowczo odmówił zgody na udział w nim przedstawicieli mediów.

Więcej…

Tesco zmieni się w Netto

W czerwcu ubiegłego roku Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S (duńskiej grupie detalicznej, właścicielowi sieci Netto). Kiedy sklep Tesco w Gołdapi zmieni szyld na Netto?

Więcej…

Kartaczewo już wkrótce

Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo odbędzie się 8 sierpnia w Gołdapi na pl. Zwycięstwa. Kolejna już edycja święta naszej regionalnej potrawy wraca po przerwie spowodowanej epidemią.

Więcej…

Wakacyjne nowości książkowe w Grabowie

Filia biblioteczna w Grabowie zaprasza po nowe propozycje wydawnicze, które na pewno umilą wakacyjny czas.

Więcej…

W środę zaszczepisz się „z marszu”

Jutro w szpitalu GoldMedica w Gołdapi, w godz. 7:30- 12:00 będzie możliwość zaszczepienia się przeciw covid-19 szczepionką Johnson & Johnson "z marszu", bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Więcej…

Czego rodzice nie wiedzą o grach?

31 lipca o godzinie 13:00 w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbędzie się spotkanie pt. „Czy gry komputerowe dzieci rozwijają czy im szkodzą?”.

Więcej…

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią covid-19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski są już przyjmowane.

Więcej…

Karetkami woził białoruskie papierosy

Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy.

Więcej…

Będą patrolować granicę słoweńsko-chorwacką

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Więcej…

Pożar w Sokołach

Do pożaru doszło dziś po godzinie 17 w jednym z gospodarstw we wsi Sokoły.

Więcej…

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”

Około 30 mln. zł. przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”.

Więcej…

Rowerowy rajd wokół regionu

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. 24 lipca przejadą przez powiat gołdapski.

Więcej…

Znieważyli policjantkę w internecie

Zarzut „znieważenia funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych” usłyszało trzech mężczyzn, którzy zamieścili wulgarne i znieważające policjantkę komentarze pod filmem umieszczonym na portalu społecznościowym. Na filmie utrwalono interwencję przeprowadzoną przez giżycką funkcjonariuszkę. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Więcej…

Rajd rowerowy Šakiai - Budry

W dniach 23-25 lipca odbył się rajd rowerowy z Šakiai (Litwa) do Budr. Jego trasa przebiegał m.in. przez Gołdap. W rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym dwie z grupy Rowerowa Gołdap.

Więcej…

Akademia wznowiła treningi

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap wznowiła treningi po krótkim odpoczynku oraz obozie sportowym.

Więcej…

Bartek Szuliński sportowcem roku w SP5

Udana współpraca Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z Akademią Piłkarską 2017 Gołdap przyniosła kolejne efekty.

Więcej…

Tenisowe zawody w Sokółce

20 czerwca odbył się otwarty turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza Sokółki. Gołdapianie wywalczyli kilka miejsc na podium zawodów.

Więcej…

Piłkarze na konsultacji szkoleniowej w Ostródzie

Doceniając bardzo dobrą pracę szkoleniową trenerów oraz coraz większą ilość piłkarzy i piłkarek uczęszczających na nasze zajęcia, trenerzy Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zaprosili 3 piłkarzy Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap na konsultację szkoleniową w Ostródzie.

Więcej…

Ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior"

Dziś i jutro odbywa się ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior". Trasa liczy 610 kilometrów, a przebiega przez malownicze tereny Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, w tym przez Gołdap.

Więcej…

Rominta pozostaje w okręgówce

GOŁDAP. Rominta Gołdap nie poradziła sobie z zespołem Pisa Primavera Barczewo w dwóch spotkaniach barażowych o IV ligę. 26 czerwca przegrała na wyjeździe 1:2, dziś na stadionie w Gołdapi uległa 0:1.

Więcej…