Loading


BANIE MAZ. 9 stycznia w auli GOKiP odbyła się projekcja filmu „Każdemu wolno kochać... na Mazurach”. Film opowiada historię mieszkańców Mazur w latach 60-tych XX wieku.

OLECKO. W związku z pojawiającymi się nieprawidłowościami w rocznych zeznaniach podatkowych, naczelnik Urzędu Skarbowego w Olecku przypomina, że aby skorzystać z ulgi z tytułu wychowywania dzieci należy spełnić wszystkie warunki określone w art. 27 f ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

BANIE MAZ. Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich podsumowano II edycję konkursu na „Najładniejszą dekorację bożonarodzeniową domów i posesji w gminie Banie Mazurskie”. Ogłoszono go w grudniu, a skierowany był do mieszkańców całej gminy. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 6 uczestników.

LISY. Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili jasełka bożonarodzeniowe.

BANIE MAZ. Projekt pt. „Pozytywnie nakręcamy się w dorosłość”, złożony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich, otrzymał dotację i będzie realizowany w ramach Programu „Równać Szanse 2017 - Regionalny Konkurs Grantowy".

BANIE MAZ. Związek Ukraińców w Polsce koło w Baniach Mazurskich oraz Gminny Ośrodek Kultury i Promocji z Baniach Mazurskich zapraszają na małankę. Zabawa odbędzie się 13 stycznia w auli GOKiP. 

BANIE MAZ. Pożegnanie starego roku i powitanie nowego to czas wyjątkowy. To doskonała okazja, aby nawiązać nowe przyjaźnie, poznać fascynujących ludzi i jednocześnie miło spędzić ten wyjątkowy, jedyny w roku wieczór.

BANIE MAZ. W ubiegłym roku po raz pierwszy GOKiP przeprowadził konkurs na najpiękniejszą witrynę świąteczną. Wygrała go Agnieszka Pluta.

GM. BANIE MAZURSKIE. Brak zdrowego rozsądku, alkohol, a przede wszystkim brak odblasku mógł kosztować 31-letniego mieszkańca gminy Banie Mazurskie życie. Pijany mężczyzna szedł niewłaściwą stroną jezdni i wchodził bezpośrednio przed jadące auta.

BANIE MAZ. W dniach 13-14 grudnia Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziły 5/6-latki z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich. Najmłodsi nasi czytelnicy wykonali własnoręcznie ozdoby choinkowe: łańcuchy i ptaszki świąteczne z papieru.

BANIE MAZ. 18 grudnia w Urzędzie Gminy w Baniach Mazurskich odbył się akcja krwiodawcza. Do oddania krwi zgłosiło się 30 osób.

BANIE MAZ. Rada gminy w Baniach Mazurskich uchwaliła dziś budżet gminy na rok 2018. Decyzja nie była jednogłośna. 11 radnych było za, nikt nie był przeciw,  3 wstrzymało się od głosu. 

SURMINY/BANIE MAZ. Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza na kolejną w tym roku akcję krwiodawczą. Odbędzie się ona w poniedziałek, 18 grudnia.

TARCZYN/BANIE MAZ. 2 grudnia w Tarczynie odbył się XI Międzynarodowy Turniej Mazovia Cup International UFR w kickboxingu i mieszanych sztukach walki.

LISY. W środę, szóstego grudnia, naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Dzieci z przedszkola już od rana uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, zorganizowanych we współpracy z lokalnym stowarzyszeniem "Nadzieja".

BANIE MAZ. 11 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się kolejne spotkanie utworzonego przy bibliotece dyskusyjnego klubu książki dla dorosłych, na którym była omawiana książka Heninnga Mankella pt. "O krok".

BANIE MAZ. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich czytali starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz as. szt. Marta Andruczyk.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich przypomina o trwającym konkursie na najpiękniejszą witrynę świąteczną.

BANIE MAZ. Mikołajki to czas na który dzieci oczekują cały rok. W środę, 6 grudnia w auli GOKiP odbyło się spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych.

GMINA BANIE MAZ. Prawie 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał rowerzysta zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich.

LISY. Dzieci z przedszkola "Bajkolandia" oraz uczniowie klas 1-7 Szkoły Podstawowej w Lisach przeżyli wspaniały dzień pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów.

SURMINY/BANIE MAZ. Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza na kolejną w tym roku akcję krwiodawczą. Odbędzie się ona 18 grudnia.

GMINA BANIE MAZ. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli wychłodzonego 67-latka, który próbował schronić się od zimna w pustostanach.

BANIE MAZ. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich ogłasza konkurs plastyczny na najpiękniejszą rodzinną szopkę bożonarodzeniową. Prace należy dostarczyć organizatorowi do 13 grudnia.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą witrynę świąteczną.

BANIE MAZ. 17 listopada gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich por. Wojciecha Jóźwiaka.

LISY. Długo uczniowie klas 4-7 wspominać będą kolejną noc spędzoną w szkole. Zgodnie z harmonogramem opracowanym przez samorząd uczniowski zajęcia rozpoczęły się o godz. 19.00 w piątek, 24 listopada, a skończyły o szarym poranku dnia następnego.

GOŁDAP. 29 listopada starosta gołdapski Andrzej Ciołek odznaczył przyznanym już wiosną Medalem „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego” druhnę Katarzynę Żelaźniak z OSP w Surminach.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zorganizował „koszykową” zabawę andrzejkową. 25 listopada w auli GOKiP uczestnicy imprezy bawili się przy muzyce DJ Szymona do wczesnych godzin porannych.

BANIE MAZ. 27 listopada aktorzy teatru Krak-Art z Krakowa wystawili spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Wprowadzili do znanej bajki wiele humorystycznych elementów, które wywołały u dzieci mnóstwo pozytywnych emocji, radości i strachu.

logowanie