14 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Krwiodawstwa. Z tej okazji wójt gminy Łukasz Kuliś wyróżnił przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Surminach, którzy oprócz tego, że sami są honorowymi dawcami krwi, to również regularnie organizują akcje krwiodawcze.

Leoś - niesamowity dzielny bohater potrzebuje waszej krwi. Mamy nadzieję, że nas nie zawiedziecie i przyjdziecie tłumnie, by podzielić się cząstką siebie. Chętnych zapraszamy już 7 czerwca w godzinach 9:30-13:30 do Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

27 maja 5-latki z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich udały się do sali edukacyjnej znajdującej się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

23 maja Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich przeprowadził spotkania przy grach planszowych z grupami uczniów ze szkół podstawowych w Baniach Mazurskich i Lisach.

16 maja w ramach realizacji działań profilaktycznych ph. „Uzależnienia? Nie dla mnie, żyje zdrowym stylem!” Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała pogadanki profilaktyczno-wychowawcze.

13 maja w ramach realizacji projektu "Czytam, recytuję z językiem ojczystym fantazjuję" Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała dla młodego pokolenia Festiwal Fantasy.

30 kwietnia w auli Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbył się koncert ph.”Jedno jest niebo dla wszystkich”. Wydarzenie zgromadziło liczna grupę mieszkańców oraz osób przyjezdnych z Ukrainy.

Od 27 kwietnia flota pojazdów gminy Banie Mazurskie jest bogatsza o kolejna maszynę. Fabrycznie nowy ciągnik rolniczy marki Deutz-Fahr, bo o nim mowa, został zakupiony za kwotę blisko 330 tysięcy złotych.

26 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich gościła olsztyńskich aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza. Paweł Parczewski i Marcin Kiszluk zaprezentowali znakomitą komedię autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana pt. "Kredyt".

21 kwietnia zorganizowane zostały warsztaty dla klas 6-8 ze Szkoły Podstawowej w Lisach. Dzięki pani Monice Sawickiej-Kacprzak podczas zajęć młodzież poznała Marię Grzegorzewską - jej dzieciństwo, młodość i pracę zawodową, a także jej spuściznę.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich rozpoczęła realizację projektu "Czytam, recytuję z językiem ojczystym fantazjuję". Pierwszym działaniem były „Warsztaty biograficzno-historyczno-literackie", zrealizowane w 3 boksach tematycznych.

W poniedziałek rozpoczną się osiemnastodniowe konsultacje społeczne, ogłoszone przez wójta gminy Banie Mazurskie. Dotyczyć będą ewentualnego nadania nazwy skwerowi zlokalizowanemu przy skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Kościuszki w Baniach Mazurskich.

W trosce o zachowanie i pielęgnowanie tradycji ludowej w okresie przedświątecznym, Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Maz. organizuje dla dzieci i młodzieży warsztaty robienia palm wielkanocnych.

Do rad gminy wpływają różne pisma, czasem wręcz śmieszne lub kuriozalne. W ostatnim czasie takie właśnie pismo wpłynęło do rady gminy w Baniach Mazurskich. Autor pisma apeluje o przekazanie mieszkańcom ostrzeżenia przed... trzema dniami ciemności.

25 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Omawiana była powieść Julii Child pt. "Moje życie we Francji".

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza ph. "SpoKREWnieni służbą", zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach. Krew oddało 36 osób.