Wczoraj druhowie z OSP w Surminach udali się z wizytą do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich, do grup 6-latków oraz 3/4-latków. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą strażaków, wyjaśnieniu im, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną.

30 grudnia odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. Przedmiotem dyskusji była książka amerykańskiej pisarki Sue Monk Kidd pt. " Sekretne życie pszczół”.

23 grudnia wójt gminy Łukasz Kuliś spotkał się z proboszczami z terenu gminy Banie Mazurskie. Przekazał duchownym sadzonki świerka pospolitego, wyhodowane z nasion pobłogosławionych przez papieża Franciszka.

Działalność profilaktyczna to jedna z ważniejszych aktywności gołdapskich policjantów, której celem jest uchronienie dzieci od niebezpiecznych zdarzeń. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi włączyli się w wojewódzką akcję pn. „Profilaktyka Smyka”, której symbolem jest Pola.

Rada gminy Banie Mazurskie podczas ostatniej sesji zmieniła wysokość wynagrodzenia przysługującego wójtowi Łukaszowi Kulisiowi. Choć będzie zarabiał znacznie więcej niż dotychczas to wynagrodzenie będzie na najniższym możliwym poziomie przewidzianym w aktualnie obowiązujących przepisach.

1 grudnia obchodziliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich "Dzień pluszowego misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło do biblioteki ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem.

29 listopada odbyło się kolejne spotkanie Listopadowe spotkanie dyskusyjnego klubu książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. Przedmiotem dyskusji była książka Jerzego Pilcha pt. "Wiele demonów”.

21 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie w kawowymi nowościami, w którym uczestniczyły osoby zainteresowane szerokim tematem kawy.

Chcesz miło i twórczo spędzić niedzielę? Przyjdź na spotkanie go Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich i zasmakuj kawowych atrakcji.

8 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich wszystkich sympatyków sztuki teatralnej zaprosiła na spotkanie z cyklu „Teatr przy stoliku”. Aktorzy olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza zaprezentowali znakomity komediodramat Macieja Wojtyszki pt. "Wznowienie".

W Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci ph. „Naleśnikowe szaleństwo”.

5 listopada w świetlicy wiejskiej w Grodzisku z okazji "Dnia chleba" odbyły się warsztaty z makramy. Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy chleb wiejski.

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza na wspólne uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada o 14:00 w auli GOKiP odbędzie się uroczysta akademia.

W miniony piątek w w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się październikowe spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Rozmawiano o książce Sándora Máraiego pt. "Żar".

O 9:30 w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich rozpoczęła się akcja krwiodawcza, zorganizowana przez Ochotniczą straż Pożarną w Surminach. Potrwa do około godziny 14:00.