Loading

BANIE MAZ. Jest lato, są wakacje, a z nimi rowerowe wyjazdy, które w ramach wakacyjnych atrakcji organizuje GOKiP w Baniach Mazurskich.

ŻABIN. 17 czerwca w Żabinie zamiast ciszy usłyszeć można było dźwięki muzyki. Na placu przykościelnym zebrały się zespoły muzyczne z okolicy, by podzielić się z innymi owocami swojej pracy.

MICZUŁY. Sołectwo Miczuły organizuje turniej szachowy o puchar sołtysa. Zapisy chętnych przyjmowane są do jutra do godziny 15.00 pod numerem telefonu 604-890-617.

LISY. 9 lipca na placu przy Szkole Podstawowej w Lisach odbył się festyn „Lisowisko”. Zgromadził mieszkańców gminy Banie Mazurskie i okolic.

BANIE MAZ. 15 lipca w Baniach Mazurskich odbyła się impreza pn. "Disco Polo Show". Występujący na scenie artyści wykonali największe przeboje gwiazd muzyki disco polo, młodszych i starszych.

BANIE MAZ. W dniach 4-11 czerwca odbyła się wycieczka szkolna pt. „Tatry 2017”. Uczestniczyło w niej 43 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich oraz czterech opiekunów.

BANIE MAZ. Z 7 na 8 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyła się pierwsza wakacyjna „Noc w Bibliotece”, w której wzięło udział 25 osób.

LISY. Długie rozmowy i negocjacje, jakie prowadziliśmy z organizatorami Filmowego Lata z Orange zakończyły się sukcesem. 4 lipca w Lisach o godz. 22,.00 pierwsi widzowie obejrzeli plenerowy seans Letniego Kina Orange.

BANIE MAZ. 7 lipca w Urzędzie Gminy w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie wójta Łukasza Kulisia z naczelnikami i prezesami jednostek ochotniczych straży pożarnych funkcjonujących na terenie gminy.

LISY, BANIE MAZ. 23 czerwca młodzież oraz dzieci po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się w szkołach, by wspólnie świętować jego zakończenie. We wspomnianych uroczystościach miał przyjemność uczestniczyć również wójt gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś.

KIERZKI. 1 lipca mieszkańcy sołectwa Kierzki bawili się na festynie rodzinnym, który zorganizowano na placu przy świetlicy wiejskiej w Kierzkach.

BANIE MAZ. 6 lipca w Urzędzie Gminy w Baniach Mazurskich miała miejsce uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

BANIE MAZ. W ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, 29 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich po raz pierwszy zorganizowała rajd dla czytelników.

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny realizuje projekt pn. „Obiektywem kamery - Mazurskie podróże w czasie”, którego celem jest stworzenie warunków do czynnego uczestnictwa osób starszych w życiu społeczności lokalnych.

BANIE MAZ. 21 czerwca w Urzędzie Gminy w Baniach Mazurskich odbyła się druga w tym roku akcja krwiodawcza ph. „Podaruj życie”, zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach.

BANIE MAZ. Za nami najkrótsza noc w roku. Impreza przygotowana z okazji nocy świętojańskiej zgromadziła wielu uczestników. Był ogień, magia i niesamowity klimat.

GOŁDAP. 29 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich po raz kolejny spotkali się miłośnicy poezji. Tym razem cofnęliśmy się do okresu naszego dzieciństwa.

BANIE MAZ. 21 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Na spotkaniu omawiana była "Zapałka na zakręcie" Krystyny Siesickiej.

GMINA BANIE MAZ. W miniony weekend funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich ujawnili dwóch nietrzeźwych kierowców ciągników rolniczych.

CZĘSTOCHOWA/BANIE MAZ. W dniach 24-25 czerwca w Częstochowie odbył się turniej Taekwon-do International Open European Championships. Wzięło w nim udział 500 zawodników z 13 krajów Europy.

GRODZISKO. W słoneczną niedzielę 18 czerwca mieszkańcy sołectwa Grodzisko bawili się festynie rodzinnym, zorganizowanym na placu przy świetlicy wiejskiej w Grodzisku.

BANIE MAZ. 29 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich z najmłodszą grupą przedszkolną z Publicznego Samorządowego Przedszkola w Baniach Mazurskich przeprowadzono zajęcia pod hasłem "Przedszkolaki w akcji".

LISY. 2 czerwca Szkoła Podstawowa w Lisach po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed dziećmi, ich rodzicami oraz mieszkańcami.

BANIE MAZ. 5 czerwca o godzinie 10.00 Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich wraz ze szkolną biblioteką w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich dołączyła do ogólnopolskiej akcji ph. „Jak nie czytam, jak czytam”.

BANIE MAZ. 24 maja do Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich przybyli na spotkanie strażacy: asp. Arkadiusz Boguszewski i mł. asp. Józef Wilczewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

BANIE MAZ. 3 czerwca odbyła się Noc Bibliotek 2017 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. W tym roku dołączyliśmy do 1300 bibliotek w całym kraju, które włączyły się w wieczorno-nocną akcję promującą czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej otwarte instytucje kultury.

GOŁDAP. 3 czerwca klub sportowy Jaćwing zorganizował dla wszystkich swoich zawodników, tych najmłodszych i tych starszych, Dzień Dziecka.

BANIE MAZ. 29 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się „spotkanie z poezją”.

BANIE MAZ. 1 czerwca na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich świętowały wszystkie dzieci. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziecka, pomimo niekorzystnej pogody, maluchy bawiły się znakomicie.

LISY, BANIE MAZ. 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej właśnie okazji wójt gminy Łukasz Kuliś wraz z kierownikiem referatu organizacyjnego Katarzyną Engelbardt odwiedzili przedszkola działające na terenie gminy Banie Mazurskie.

logowanie