Loading

BANIE MAZ. 8 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprosiła panią Urszulę Wrzosek - lokalną poetkę.

BANIE MAZ. Gminna biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich ogłasza konkursu plastyczny dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Kartka urodzinowa dla biblioteki”.

BANIE MAZ. 28 kwietnia odbył się w naszej szkole apel upamiętniający 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

BANIE MAZ. 21 maja w Baniach Mazurskich już po raz 29 odbędzie się Mazurski Bieg Uliczny. Uczestnicy w zależności od kategorii, będą mieli do pokonania od 100 do 3000 metrów.

BANIE MAZ. 3 maja na terenie kompleksu "Moje Boisko Orlik 2012" w Baniach Mazurskich odbyła się kolejna impreza skierowana do dzieci.

BANIE MAZ. 1 maja na terenie kompleksu Moje Boisko Orlik 2012 animatorzy obiektu zorganizowali IV Piknik Rodzinny.

BANIE MAZ. W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, 28 kwietnia Gminą Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich odwiedzili uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich. Zaproszenie do głośnego czytania przyjęli wójt Łukasz Kuliś i sekretarz gminy Irena Łobacz.

GMINA BANIE MAZ. Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Kolejny taki przypadek miał miejsce w gminie Banie Mazurskie.

BANIE MAZ. Policjanci z gołdapskiej komendy zatrzymali nieletniego, który w miniony weekend włamał się do jednego ze sklepów na terenie gminy Banie Mazurskie.

BANIE MAZ. W dniach 16-17 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprosiła grupę 5 i 6-latków z Publicznego Przedszkola Samorządowego wraz z wychowawcami.

GMINA BANIE MAZ. 11 i 12 kwietnia na obszarze gminy Banie Mazurskie miała miejsce akcja pod nazwą „Wiosenne sprzątanie gminy”. Celem przedsięwzięcia było zadbanie o porządek i czystość otaczających nas terenów, a tym samym uwydatnienie piękna walorów przyrodniczych gminy.

BANIE MAZ. Na dzień przed Niedzielą Palmową, Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zorganizował II Jarmark Tradycji Wielkanocnych.

BANIE MAZ. 6 kwietnia Zespół Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich odwiedził biskup pomocniczy diecezji ełckiej Romuald Kamiński.

ŻABIN. Z koncertem pieśni pasyjnych wystąpił dziś w kościele Narodzenia NMP w Żabinie zespół Sursum Corda.

WARSZAWA/RAPA. Piramida w Rapie może skrywać nieznane dotychczas pomieszczenie. Tak wynika z przeprowadzonych w ostatnich dwóch latach badań.

BANIE MAZ. W niedzielne, słoneczne popołudnie w auli GOKiP odbył się II Festiwal Piosenki Papieskiej „Nutka do nieba w hołdzie Janowi Pawłowi II”.

BANIE MAZ. 27 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich zagościły aktorki z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

BANIE MAZ. Festiwal Piosenki Papieskiej „Nutka do nieba” odbędzie się 2 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. 17 marca na kolejnym spotkaniu zebrał się dyskusyjny klub książki, który działa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. Wyróżnieni rolnicy, którzy 23 marca nie dotarli na spotkanie hodowców bydła i producentów mleka w Olecku, skorzystali z zaproszenia wójta gminy Łukasza Kulisia i przybyli następnego dnia do Urzędu Gminy w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. 20 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała „Spotkanie z poezją polską”.

GMINA BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najładniejszą posesje ph. „Banie Mazurskie - gmina w kwiatach”.

OLECKO. W Olecku odbyło się dziś spotkanie hodowców bydła mlecznego. Zorganizował je Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie oraz olsztyńskim oddziałem Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego.

KRAJ. Medal za Ofiarność i Odwagę z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG otrzymali: chor. SG Olga Czarnotta i plut. SG Przemysław Grabowski.

BANIE MAZ. W ubiegłym tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyła się pierwsza w tym roku zorganizowana przez nas akcja krwiodawcza pod hasłem "Strażacka Krwinka".

BANIE MAZ. We wtorkowe popołudnie 7 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbył się niezapomniany koncert z okazji Dnia Kobiet.

BANIE MAZ./ZAKOPANE. W dniach 23-26 lutego w Zakopanem odbyło się zgrupowanie kadry Polski Polskiej Federacji Kickboxingu. Wzięli w nim udział między innymi zawodnicy Klubu Sportowego Jaćwing Gołdap sekcja Banie Mazurskie.

GMINA BANIE MAZ. Nietrzeźwego traktorzystę wiozącego bele z sianem zatrzymali wczoraj gołdapscy policjanci.

BANIE MAZ. 25-letni Adam P. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do szkoły w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. W związku z przypadającą w tym roku 90 rocznicą ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” hymnem Polski, 27 lutego Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprosiła klasę integracyjną 2b ze Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich na spotkanie z historią.

logowanie