21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Z tej okazji do Szkoły Podstawowej w Lisach przybył pan Marian Stanisław Podlecki, nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród, który w 2017 roku został dziewięćset siedemdziesiątym trzecim Kawalerem Orderu Uśmiechu.

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji do Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich zaproszona została grupa przedszkolna 3/4-latków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza przedszkolaków, dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziały w gminnym konkursie recytatorskim pt. "Jesień z poezją Marii Konopnickiej".

Lekturą tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” były romanse i ballady Adama Mickiewicza. 3 września czytaliśmy podczas odpustu parafialnego w parafii Narodzenia NMP w Żabinie.

Gminne dożynki odbędą się w najbliższą sobotę w Baniach Mazurskich. Rozpoczną się o godzinie 13:00 mszą świętą w miejscowym kościele pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego. Następnie korowód dożynkowy przejdzie na stadion gminny, gdzie odbędzie się festyn.

Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza do udziału w pierwszej powakacyjnej akcji krwiodawczej. Odbędzie się ona w środę, 7 września w pomieszczeniach Banku Spółdzielczego w Baniach Mazurskich.

20 sierpnia na w Baniach Mazurskich odbyły się XI Barwy Kultury Ukraińskiej. Celami festiwalu jak zawsze były promocja i kultywowanie kultury ukraińskiej, a także integracja mieszkańców gminy Banie Mazurskie, w której mieszkają Polacy i Ukraińcy.

Związek Ukraińców w Polsce zarząd koła w Baniach Mazurskich oraz Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zapraszają na XI Barwy Kultury Ukraińskiej. Impreza odbędzie się 20 sierpnia.

Pani Czesława Jankowska 7 sierpnia skończyła sto lat. Jubilatkę odwiedzili dziś wójt gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś z zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Edytą Płatosz.

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza wszystkich fanów muzyki disco polo na koncert, który odbędzie się 23 lipca na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich rozpoczęły się już wakacje. W poniedziałek czytaliśmy dzieciom opowiadanie "Jeżyk i Sprężynka. Na dobranoc" Katarzyny Vanevskiej.

9 lipca mieszkańcy sołectwa Grodzisko i sąsiednich sołectw spędzili po południe i wieczór na grach, zabawach, jeździe konnej i ciekawych warsztatach. Tego dnia bowiem odbył się piknik rodzinny pt. „Powitanie lata”.

Z 1 na 2 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyła się pierwsza wakacyjna „Nocka w bibliotece”, w której wzięło udział 18 osób.

14 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Krwiodawstwa. Z tej okazji wójt gminy Łukasz Kuliś wyróżnił przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Surminach, którzy oprócz tego, że sami są honorowymi dawcami krwi, to również regularnie organizują akcje krwiodawcze.

Leoś - niesamowity dzielny bohater potrzebuje waszej krwi. Mamy nadzieję, że nas nie zawiedziecie i przyjdziecie tłumnie, by podzielić się cząstką siebie. Chętnych zapraszamy już 7 czerwca w godzinach 9:30-13:30 do Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.