Loading


BANIE MAZ. 18 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską - pisarką, trenerką, terapeutką.

BANIE MAZ. 17 września na orliku w Baniach Mazurskich animatorzy zorganizowali VII Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Gołdapskiego. Po zaciętej rywalizacji zwycięską okazała się drużyna Sami Swoi z Węgorzewa.

BANIE MAZ. Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza na akcję krwiodawczą. Odbędzie się ona 20 września w Urzędzie Gminy w Baniach Mazurskich. Początek o godzinie 9.30.

BANIE MAZ. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich otrzymała dofinansowanie w ramach programu wieloletniego Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w kwocie 4 480,00 złotych.

BANIE MAZ. Dożynki gminne odbyły się w minioną niedzielę w Baniach Mazurskich. Były występy artystyczne, konkursy, stoiska sołeckie. Niestety, wieczorną zabawę popsuła pogoda.

GMINA BANIE MAZ. Wczoraj w godzinach przedpołudniowych mężczyzna zjechał oplem do rowu. Powód? Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

BANIE MAZ. 30 sierpnia zakończyliśmy cykl wieczornych spotkań pn. „Aktywne środy”, których głównym założeniem była aktywizacja i integracja mieszkańców.

BANIE MAZ. Akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych odbyła się dziś w Baniach Mazurskich. Zorganizowała ją przy okazji gminnych dożynek Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach.

BANIE MAZ. Dziś podczas dożynek gminnych w Baniach Mazurskich będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

GMINA BANIE MAZ. Funkcjonariusze SG zatrzymali na jednej z dróg w gminie Banie Mazurskie pijanego rowerzystę.

LISY. 4 września na uroczystym apelu społeczność naszej szkoły powitała nowy rok szkolny 2017/2018. Reforma oświaty spowodowała, że ten rok przywitaliśmy w wyjątkowo licznym gronie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

BANIE MAZ. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich po raz pierwszy włączyła się do „Narodowego Czytania”.

BANIE MAZ. Wraz z 4 września młodzież, dzieci oraz grono pedagogiczne przybyli do szkół, by wspólnie zakończyć okres wakacji i rozpocząć nowy rok szkolny z solidnym zapasem energii, którego dostarczył im dwumiesięczny wypoczynek.

GOŁDAP. Starosta gołdapski Andrzej Ciołek spotkał się u ubiegłym tygodniu w starostwie z zawodnikami Klubu Sportowego Jaćwing sekcja Banie Mazurskie PFKB.

BANIE MAZ. Joanna Orzeł pełni od dziś obowiązki dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich. Poprzedni dyrektor Zdzisław Bernatowicz odszedł na emeryturę.

SURMINY. W poniedziałkowe popołudnie na boisku Bielik w Surminach stawiły się dwie ekipy siatkarzy reprezentujące PSP w Gołdapi i OSP w Surminach, by powalczyć o puchar prezesa zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Gołdapi.

BANIE MAZ. Z 18 na 19 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyła się ostatnia „Noc w bibliotece”, w której wzięło udział 18 osób.

GMINA BANIE MAZ. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich ukarali mandatami karnymi agresywnego kierowcę, przebywającego w rejonie granicy państwowej.

BANIE MAZ. 11 sierpnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała rajd rowerowy, w którym uczestniczyło 18 osób.

BANIE MAZ. Tegoroczne Barwy Kultury Ukraińskiej za nami. Była to już siódma edycja imprezy, która promuje ukraińską kulturę oraz integruje mieszkańców gminy Banie Mazurskie, w której obok siebie mieszkają zarówno Polacy jak i Ukraińcy.

BANIE MAZ. Jutro w Baniach Mazurskich już po raz siódmy odbędą się Barwy Kultury Ukraińskiej. Festyn rozpocznie się o godzinie 16.00. Zapraszamy.

SURMINY. Do wypadku doszło dziś około godziny 16.00 w Surminach na drodze wojewódzkiej nr 650. 80-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego jadąc mitsubishi w kierunku Gołdapi, zjechał na lewą stronę drogi, uderzył w przystanek i zakończył podróż tuż przed słupem energetycznym.

LISY. Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nadzieja" w Lisach już kolejny rok z rzędu w sierpniu zorganizowały „Zażynki w Lisach” - festyn, który ma przybliżać dawne polskie zwyczaje związane z rozpoczęciem żniw.

SURMINY. Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza do udziału w II Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn OSP i PSP o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gołdapi. Zawody odbędą się 27 sierpnia.

WIDGIRY. W sobotę, 5 sierpnia na placu przy świetlicy wiejskiej w Widgirach odbył się coroczny festyn rodzinny. Program imprezy był taki, że każdy uczestnik mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

BANIE MAZ. 2 sierpnia w ramach nowej formy spędzania czasu wolnego pn. „Aktywne środy”, w godzinach 19.00-24.00 mieszkańcy uczestniczyli w grach i zabawach zorganizowanych na stadionie.

BANIE MAZ. Z 28 na 29 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyła się kolejna „Nocka w bibliotece”, w której wzięło udział 25 osób.

WIDGIRY. Do pożaru doszło dziś w jednym z domów w Widgirach. Ogień pojawił się w kuchni.

GMINA BANIE MAZ. 29 lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich po ujawnieniu śladów przekroczenia granicy wbrew przepisom, przy pomocy psa służbowego natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

GMINA BANIE MAZ. Wójt Łukasz Kuliś rozpocznie w najbliższy poniedziałek kolejny cykl spotkań z mieszkańcami gminy Banie Mazurskie. Łącznie będzie ich 11.

logowanie