Loading


BANIE MAZ. 15 listopada Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich odwiedzili uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Gołdapi.

BANIE MAZ. 10 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się drugie spotkanie utworzonego przy bibliotece dyskusyjnego klubu książki dla dorosłych.

BANIE MAZ. 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, w klimacie radosnego i rodzinnego świętowania odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości.

LISY. „Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo” - ta myśl stała się hasłem przewodnim uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada w naszej szkole.

BANIE MAZ. 3 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprosiła grupę przedszkolną "Mali Tropiciele" z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich na warsztaty biblioteczne pt. „Lokomotywa”.

BANIE MAZ. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza osoby dorosłe do udziału w zajęciach komputerowych. Udział w nich jest bezpłatny.

GOŁDAP. 10 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich odbył się apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

GMINA BANIE MAZ. Gołdapscy policjanci zatrzymali kolejnych kierowców, którzy wykazali się brakiem rozsądku i kierowali będąc pod wpływem alkoholu.

LISY. 8 listopada uczniowie klas 1-3 naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

BANIE MAZ. 4 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Tęczowe Nutki”.

GOŁDAP. 23 października przedszkole „Bajkolandia” w Lisach obchodziło „Światowy Dzień Misia”.

BANIE MAZ. 24 października Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem - znanym podróżnikiem, reporterem i korespondentem wojennym.

CARRARA/BANIE MAZ. W dniach 24-29 października we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Świata Mieszanych Sztuk Walki (Unified World Championships). Jest to największy amatorski turniej sztuk i sportów walki na świecie.

BANIE MAZ. Niepodległość to w naszym rozumieniu również wolność i radość. Właśnie w tym duchu chcemy świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.

LISY. 26 października przedszkolaki z „Bajkolandii” oraz uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej w Lisach złożyli uroczyste ślubowanie przed licznie zgromadzonymi rodzicami i nauczycielami.

BANIE MAZ. W piątkową noc policjanci zostali powiadomieni, że w płot jednej z posesji w Baniach Mazurskich wjechało audi.

BANIE MAZ. I Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej odbędzie się 18 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. 18 października na spotkanie z książką w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" do biblioteki przybyła grupa przedszkolna 5-latków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich z wychowawczynią Jolantą Stabińską.

BANIE MAZ. 4 listopada w auli Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbędzie się Międzygminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej.

GM. BANIE MAZUSRKIE. Gmina Banie Mazurskie otrzymała dotację, w ramach której przystąpiła do działań mających na celu poprawę stanu cmentarzy wojennych na terenie gminy.

LISY. W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły zaprosili nauczycieli na wyjątkowo radosną uroczystość.

LISY/ŻYTKIEJMY. 5 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach uczestniczyli w wycieczce do Żytkiejm, do siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

GOŁDAP. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich otrzymała dofinansowanie w wysokości 13.719zł z programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”.

BANIE MAZ. Wczoraj w Urzędzie Gminy w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie wójta z sołtysami, podczas którego poruszono tematykę dostępu mieszkańców gminy do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

BANIE MAZ./SULEJÓWEK. 7 października w Sulejówku odbyły się Mistrzostwa Polski Mieszanych Sztuk Walki ICO pod patronatem Polskiej Federacji Kickboxingu oraz Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Łączy nas sport nie narkotyki".

LISY. Od września bieżącego roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisach mogą się cieszyć nową, niezwykłą pomocą dydaktyczną – interaktywną podłogą Magiczny Dywan, przeznaczoną do gier i zabaw ruchowych w przedszkolu i klasach młodszych.

BANIE MAZ. 8 października animatorzy kompleksu Moje Boisko Orlik 2012 w Baniach Mazurskich zorganizowali kolejną imprezę dla piłkarzy amatorów tj. III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Orlika w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. 2 października spotkaliśmy się w bibliotece, by obejrzeć sztukę francuskiej autorki Dany Laurent pt: "Rola życia", w której wystąpili wspaniali aktorzy: Alicja Kochańska i Artur Steranko z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

BANIE MAZ. Zakończył się ogłoszony przez wójta gminy Banie Mazurskie konkurs na dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nowa dyrektor rozpocznie pracę 9 października.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji ogłasza nabór na zajęcia wokalne, instrumentalne i teatralne. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 października o godzinie 16.00 w GOKiP.

logowanie