Niestety nie odbędzie się zaplanowana na 23 września akcja krwiodawcza w Baniach Mazurskich. Powodem jest brak pełnej obsady pracowników w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku, którzy zajmują się poborem krwi podczas akcji wyjazdowych.

Gminne dożynki odbyły się wczoraj w Baniach Mazurskich. Najpierw o 12:30 przez wieś przeszedł dożynkowy korowodu. Kilkadziesiąt minut później na stadionie gminnym rozpoczął się festyn dożynkowy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach we współpracy z fundacją DKMS zaprasza na akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, która odbędzie się 12 września podczas dożynek na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich.

4 września podczas odpustu parafialnego w Żabinie odbyło się „Narodowe Czytanie”. Lekturą tegorocznej odsłony jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

V edycja Międzykulturowego Przeglądu Piosenki w Żabinie za nami. Ideą przewodnią tego wydarzenia jest poznanie i propagowanie bogactwa kultury regionu, ukazanie możliwości współgrania i łączenia różnych kultur, gatunków, gustów w muzyce i budowania jedności w różnorodności.

„Integracja sołecka pod wiatą” to hasło pikniku, jaki odbył się dziś w Rapie. Zorganizowali o mieszkańcy sołectwa Mieduniszki, GOKiP w Baniach Mazurskich oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich.

W najbliższą sobotę, 21 sierpnia, na stadionie w Baniach Mazurskich odbędą się X Barwy Kultury Ukraińskiej. Początek o godzinie 16:00, zakończenie planowane jest około północy.

Wójt gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś zaprasza mieszkańców na cykl spotkań informacyjnych, które odbywać się będą w sierpniu na terenie gminy.

Dziesiątki lat swojego życia zawodowego poświecili gminie Banie Mazurskie. Dziś sekretarz gminy Banie Mazurskie Irena Łobacz i skarbnik gminy Władysław Biłas są już na zasłużonej emeryturze.