GOŁDAP. W Bibliotece Publicznej w Gołdapi zakończyły się „Warsztaty komputerowe 50+”. Zajęcia odbywały się cyklicznie od 7 listopada ubiegłego roku do 7 maja br.

GOŁDAP. W Domu Kultury w Gołdapi odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Zielarskie ABC”. Prowadząca je pani Hanna Michoń wprowadziła uczestników w świat ziół nie tylko za pomocą obrazu i opowieści.

GOŁDAP. - Przez trzy tygodnie nie zrobił pan najmniejszego gestu, by przeprosić i żeby załagodzić sprawę. W tej chwili przeprosiny są nieprzyjęte - to odpowiedź radej Wioletty Tomaszewskiej-Walc na słowa wicestarosty Andrzeja Ciołka, w których przepraszał on za swoje słowa podczas kwietniowej sesji rady powiatu.

GOŁDAP. W kinie Kultura odbyło się kolejne spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Tym razem oglądano film greckiego reżysera Jorgosa Lanthimosa pt. „Faworyta”.

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi i teatr ognia Flash Zone zapraszają z okazji Dnia Matki na spektakl ledowy pt. „Dyskoteka mojej mamy”.

GOŁDAP. Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi zaprasza na comiesięczną akcję krwiodawczą. Odbędzie się ona w czwartek, 16 maja.

GOŁDAP. 13 maja w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbył się kolejny teatr przy stoliku. Tradycyjnie wystąpili aktorzy olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, którzy zaprezentowali „Oto czulent na dzisiejszy szabat...” w reżyserii Wiesławy Szymańskiej.

GOŁDAP. 8 maja w ramach 16 Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyły się warsztaty plastyczno-literackie z pisarką Moniką Sawicką-Kacprzak, na które przybyli uczniowie klas 0b, 2c i 7a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

GRABOWO. 8 maja w filii bibliotecznej w Grabowie odbyło się spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Biblioteka gościła uczniów klas 1-3 oraz wychowawczynie z miejscowej szkoły podstawowej. Zaproszenie do głośnego czytania przyjęła mjr Karina Szałkowska-Siejwa z 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

GOŁDAP. „Ta Tomaszewska widzisz mówiłem, że będzie je...a przeciwko. Przewidziałem ten ruch” - tak wulgarnie o radnej Wioletcie Tomaszewskiej-Walc wyraził się wicestarosta Andrzej Ciołek w rozmowie kolegą radnym podczas ostatniego posiedzenia rady powiatu. „W każdym środowisku znajdzie się cham i prostak” - mówi prof. Radosław Markowski, politolog z Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

GOŁDAP. 7 maja w Bibliotece Publicznej w Gołdapi burmistrz Tomasz Luto w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał bajkę „Muminek i nowy przyjaciel”.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza 13 maja o godz. 17:00 na teatr przy stoliku. Wystąpią aktorzy z Teatru im. Jaracza w Olsztynie: Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski.

GOŁDAP. „Więcej ruchu, więcej zdrowia” to nazwa imprezy organizowanej w kwietniu od kilku lat przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gołdapi i Nadleśnictwo Gołdap. Tegoroczna, ósma już, odbyła się 27 kwietnia w Lesie Kumiecie.

GOŁDAP. Gołdapskie oficjalne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęły się mszą świętą w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Następnie uczestnicy przenieśli się pod pomnik Niepodległości.

GOŁDAP. Coroczny rajd rowerowy, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi, odbędzie się 1 czerwca. Zapisy chętnych do udziału już są przyjmowane.

GOŁDAP. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi zaprasza na ostatni w tym roku szkolnym koncert muzyków Filharmonii Narodowej. Odbędzie się on 21 maja.

GOŁDAP. W sobotnie popołudnie w Lesie Kumiecie odbyła się ósma edycja prozdrowotnej imprezy pn. „Więcej Ruchu, więcej zdrowia". Nie zabrakło na niej też gołdapskich policjantów, którzy promowali bezpieczne zachowania w ruchu drogowym.
Wyszukiwarka

Loading