Loading


GOŁDAP. Burmistrz Gołdapi ogłosił wczoraj przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy dwóch gołdapskich ulic: Marii Konopnickiej oraz Różanej.

GMINA GOŁDAP. Ostatnie opady deszczu, momentami bardzo intensywne spowodowały, że w wielu miejscach „popłynęły” pobocza niedawno zmodernizowanej drogi na odcinku DW650 - Rostek - ul. Żeromskiego.

GOŁDAP. Jutro odbędzie się lipcowa akcja krwiodawcza, organizowana przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

GOŁDAP. Podczas tegorocznych Dni Gołdapi wolontariusze 18+ z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk prowadzili akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

KRAJ/GOŁDAP. Zostań wolontariuszem SuperW Szlachetnej Paczki w Gołdapi! Zdobądź cenione kompetencje społeczno biznesowe, wartościowe kontakty i miej wpływ na otoczenie. Wspólnie z dużuną Paczki wydobywaj z ludzi, to co najpiękniejsze.

GOŁDAP. W najbliższa niedzielę odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca kapelana internowanych księdza Aleksandra Smędzika, którą ufundowały internowane w Gołdapi kobiety.

GOŁDAP. Rada miejska podjęła dziś uchwałę w sprawie nowego podziału miasta na osiedla. Jak wynika ze słów radnego Mariana Mioduszewskiego, przygotowana ona została pod najbliższe wybory samorządowe, by można było inaczej niż obecnie ustalić okręgi wyborcze. Włodarze przed głosowaniem zupełnie nie byli zainteresowani tym, jakie uwagi do projektu uchwały mieszkańcy zgłosili podczas konsultacji społecznych.

GOŁDAP. Sobotnie wydarzenia odbywające się w ramach Dni Gołdapi przeplatane były opadami deszczu, momentami bardzo obfitymi.

GOŁDAP. Przyszedł piątek i przyszedł czas na pierwsze koncerty podczas tegorocznych Dni Gołdapi. Wieczorem na targowicy najpierw solo wystąpiła Beata Kacprzyk, następnie był występ zespołu Lanberry. Dzień zakończył koncert gwiazdy wieczoru Sylwii Grzeszczak.

GOŁDAP. Wystawa fotograficzna pt. „Gołdap wczoraj i dziś” to kolejne wydarzenie tegorocznych Dni Gołdapi. Wernisaż odbył się dziś o 18.00 w drugim budynku muzealnym Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

GOŁDAP. Grupa radnych miejskich chce pilnej zmiany uchwały w sprawie podziału miasta na jednostki pomocnicze, jakimi są osiedla. Taka zmiana pozwoli w dalszej kolejności na nowy podział gminy na obwody głosowania.

GOŁDAP. Podczas ostatniego posiedzenia rady powiatu były burmistrz Gołdapi i były sekretarz powiatu Marek Miros skomentował prawomocny wyrok za zniesławienie, jaki sąd wydał wobec Andrzeja Tobolskiego, obecnie radnego rady miejskiej w Gołdapi.

GOŁDAP. Otwarciem wystawy fotograficzno-plastycznej w Galerii K2, zatytułowanej „Kobiety jak te kwiaty”, rozpoczęły się tegoroczne Dni Gołdapi.

GOŁDAP. Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedziła grupa młodzieży z Malty, Słowacji i Czech.

GOŁDAP. Fundusz Stypendialny Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap organizuje kolejną edycję programu stypendialnego. Tym razem można uzyskać jednorazowe stypendium na rok szkolny 2018 / 2019 w kwocie 1500zł. Wnioski są przyjmowane do 16 sierpnia br.

GOŁDAP. W sali nr 2 Biblioteki Publicznej w Gołdapi otwarta została wczoraj wystawa obrazów autorstwa Andrzeja Palanisa.

GOŁDAP. „Święto jajka” odbyło się w niedzielę w ośrodku „Leśny Zakątek” nad Jeziorem Gołdap. Imprezę po raz ósmy zorganizowało stowarzyszenie Gołdapska Rada Sportu.

WARSZAWA. Trzy projekty złożone przez samorządy z powiatu gołdapskiego otrzymają dofinansowanie w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

GOŁDAP. Jak co roku dzieci z naszego miasta mają okazję uczęszczać na zajęcia organizowane w Bibliotece Publicznej w Gołdapi w ramach „Wakacji w bibliotece”.

GOŁDAP. 4 lipca w gołdapskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się fantastyczne zajęcia dla grupy dzieci.

GRABOWO. W sobotnie popołudnie w Grabowie nie można było się nudzić. Podczas „Dnia kapelusza” zaprezentowali się młodzi artyści z Domu Kultury w Gołdapi, były konkursy.

GMINA GOŁDAP. Woda z ujęć w Boćwince, Kowalkach i Pogorzeli spełnia już normy i może być używana do spożycia oraz celów higienicznych. Poinformował o tym dziś na posiedzeniu komisji rady miejskiej ds. zdrowia prezes PWiK Jarosław Dzienis.

OLECKO. 22 czerwca w Międzypokoleniowym Parku Aktywności przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W czasie uroczystości odbyło się przyrzeczenie rekrutów z Jednostki Strzeleckiej 1029 w Olecku oraz 1037 w Gołdapi.

GRABOWO. W ubiegłym tygodniu na rozpoczęcie wakacji, w Bibliotece Publicznej w Gołdapi Filii w Grabowie odbyły się zajęcia dla dzieci.

GOŁDAP. Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi oraz Biblioteka Publiczna w Gołdapi serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa uczestnika Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi Andrzeja Palanisa.

GOŁDAP. 280 złotych brutto mniej zarobi od lipca br. starosta gołdapski Andrzej Ciołek. Taką decyzję podjęła rada powiatu, dostosowując jego wynagrodzenie do nowych widełek podanych w rozporządzeniu Rady Ministrów ws. wynagradzania pracowników samorządowych.

GOŁDAP. Koncerty, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, wystawy, „Kartaczewo”, przedstawienia - to oferta wakacyjnych wydarzeń, których organizatorem lub współorganizatorem jest Dom Kultury w Gołdapi.

GRABOWO. Spotkanie dyskusyjnego klubu książki działającego przy filii bibliotecznej w Grabowie odbyło się 15 czerwca. Omawiana była powieść Doroty Terakowskiej pt. „Poczwarka”.

GOŁDAP. Pogoda w sobotę nie rozpieszczała, ale mimo to dopłynęli do nas piraci, a co najważniejsze i dzieci.

GOŁDAP/MARIAMPOL. 5 strażaków z KP PSP w Gołdapi, w tym komendant powiatowy bryg. Wojciech Szczepanik, uczestniczyło w międzynarodowym seminarium dotyczącym ratownictwa technicznego. Odbyło się ono w Mariampolu na Litwie.

logowanie