GOŁDAP. W Bibliotece Publicznej w Gołdapi w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom czytaliśmy dziś książkę „Kubuś Puchatek – Niech żyje współpraca”. 

GOŁDAP. Powiat gołdapski corocznie ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w formie wsparcia zadań publicznych powiatu. W tym roku do konkursu wpłynęło 14 ofert, z czego dotacje otrzyma 10 projektów.

GOŁDAP. 6 marca w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” odbyło się spotkanie informacyjne Jednostki Strzeleckiej 1037 w Gołdapi i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi z żołnierzami 41 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Giżycku.

GOŁDAP. Już od jedenastu lat Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi współpracuje z Gołdapskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi organizując akcje krwiodawcze. Kolejna, podczas której młodzież podzieli się cząstką siebie, odbędzie się 15 marca. Dzień wcześniej, 14 marca, krew będzie można oddać w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ulicy Partyzantów 31.

GOŁDAP. 9 marca na deskach Domu Kultury w Gołdapi wystąpili Piotr Szwedes i Piotr Polk w sztuce teatralnej "Pół na pół". Komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata to świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie, zwroty akcji i mnóstwo humoru.

GOŁDAP. W pracowni komputerowej Biblioteki Publicznej w Gołdapi odbywają się „Warsztaty komputerowe 50+”. Uczestnicy głodni wiedzy systematycznie uczęszczają na cotygodniowe zajęcia, na których poznali już komputer od podstaw, a teraz rozszerzają wiedzę o internecie.

GOŁDAP. Jutro odbędzie się gołdapski zlot morsów. Zapowiada się on na duże wydarzenie. Swoją obecność zapowiedziało już około setki osób.

GOŁDAP. Gołdapscy seniorzy pod wodzą przewodniczącej Heleny Łukaszewicz zebrali się w swojej siedzibie, aby razem spędzić wieczór i uczcić zapusty.

GOŁDAP. Pierwszego kwietnia musi być śmiesznie, muszą być żarty i psikusy. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza dzieci z rodzicami na spotkanie z klaunem Fredem.

GOŁDAP. Osoby, które planowały skorzystać w tym tygodniu ze szczepień w gołdapskiej Przychodni Lekarzy Rodzinnych R. Sztabiński i Partnerzy, muszą zmienić plany.

GOŁDAP. W weekend w Gołdapi odbyła się akcja szycia poduszek dla kobiet po mastektomii. To część ogólnopolskiej akcji "Serce od serca". Podczas dwóch dni pracowało łącznie 35 osób. Trzeba było pociąć materiał, zszyć go, wypchać i gotowe poduszki zapakować w folię. Łącznie wykonanych zostało 250 poduszek.

GOŁDAP. - Pewni włodarze od dawna informują, że podejmują stosowne działania i rozmawiają z odpowiednimi osobami o powrocie kolei do Gołdapi. Powiedziałbym, że to się chwali, ale niestety nic konkretnego w tej sprawie się nie wydarzyło do tej pory. Wręcz przeciwnie! Ogłaszane są kolejne ogólnokrajowe programy dla kolei, pomijające Gołdap - twierdzi Ryszard Adamczak.

GOŁDAP. Od początku marca w wypożyczalni dla dorosłych w Bibliotece Publicznej w Gołdapi obejrzeć można wystawę haftu krzyżykowego - prac wykonanych przez Danutę Matyszkiel.

GOŁDAP. Ogólnopolska akcja „Serce od serca” polega na szyciu poduszek w kształcie serca. Dziś w Gołdapi powstało ich ponad sto.

GOŁDAP. 1 marca przy pełnej widowni w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie autorskie z prof. Zbigniewem Chojnowskim zatytułowane „O literaturze regionu”.

GOŁDAP. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Obchodzone jest 1 marca. Dziś w południe w centrum Gołdapi odbyły się oficjalne obchody tego święta w naszym mieście.

GOŁDAP. 27 lutego w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta „Cudze chwalicie, swego nie znacie” Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny. Udział w nim wzięło 25 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej w Galwieciach, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.

KOŚMIDRY. 26 lutego do schroniska dla zwierząt w Kośmidrach trafił psiak w typie shih tzu. Pies błąkał się po Gołdapi, potem trafił do Galwieć, skąd ostatecznie został zabrany do schroniska. 

GOŁDAP. Działa na przejściu granicznym w Gołdapi już od kilku dni, jednak dopiero dziś inwestycja została oficjalnie oddana do użytku. Mowa o urządzeniu RTG do prześwietlania samochodów oraz nowo powstałym budynku, w którym zostało zamontowane.
Wyszukiwarka

Loading