GOŁDAP. „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” - dziś przed południem odbyła się kolejna edycja tej akcji. W rolę pilnujących porządku na ulicach miasta wcielili się uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi.

GOŁDAP. W Gołdapi przebywają delegacje z Ukrainy i Mołdawii. To przedstawiciele samorządów, instytucji oraz organizacji pozarządowych zainteresowani m.in.  funkcjonowaniem gołdapskich samorządów i   instytucji.

GOŁDAP. Przed wakacjami do władz samorządowych Gołdapi wpłynęły petycje o zaprzestanie wynajmowania terenów gminnych tym cyrkom, które w celach zarobkowych wykorzystują zwierzęta dla rozrywki. Po trzech miesiącach burmistrz podjął decyzję w tej sprawie.

GOŁDAP. Podobnie jak w latach ubiegłych, Biblioteka Publiczna w Gołdapi włączyła się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa również i w tym roku. Tym razem hasłem przewodnim obchodów jest „Polski splot”.

GOŁDAP. Modlitewne spotkanie w intencji naszej ojczyzny rozpoczęliśmy pod Piękną Górą. Tam u szczytu wzniesienia powitali nas księża i wspólnie zaczęliśmy modlitwę różańcową. Idąc na szczyt odmawialiśmy tajemnice bolesne, łącząc się z cierpiącym Panem Jezusem.

POWIAT GOŁDAPSKI. - Zadanie inwestycyjne pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 651 na odcinku Gołdap - granica województwa” znajduje się obecnie na etapie procedury wydania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej - informuje wicemarszałek województwa Marcin Kuchciński.

GOŁDAP. Od 13 września od godziny 22.00 do 14 września do godziny 6.00 nastąpi przerwa w odprawach podróżnych po stronie rosyjskiej. Przerwa dotyczy wszystkich drogowych przejść granicznych Polski z Rosją.

KOŚMIDRY. W schronisku w Kośmidrach przebywają obecnie około pięciotygodniowe szczeniaczki: dwa pieski i dwie suczki. Pomóż maluchom i daj im nowy dom.

GOŁDAP. Starosta Marzanna Wardziejewska, wicestarosta Andrzej Ciołek i skarbnik powiatu Bożena Radzewicz podpisali we wtorek umowy z wojewodą Arturem Chojeckim na dofinansowanie modernizacji dwóch dróg powiatowych.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi serdecznie zaprasza do udziału w kolejnych obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Polski splot”.

GOŁDAP. Wojewoda Artur Chojecki oraz burmistrz Tomasz Luto i skarbnik Joanna Łabanowska podpisali wczoraj w Urzędzie Miejskim w Gołdapi umowy na dofinansowanie modernizacji dwóch dróg gminnych. Środki pochodzą z budżetu państwa z Funduszu Dróg Samorządowych.

POWIAT GOŁDAPSKI. Dziś odbywa się ogólnopolska akcja ph. „Narodowe Czytanie”. W całym kraju czytane są fragmenty nowel. W powiecie gołdapskim akcję czytania zorganizowały dziś Biblioteka Publiczna w Gołdapi, Biblioteka Klubu Wojskowego w Gołdapi i Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Gołdapi.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 3 do 6 lat do wypożyczalni dla dzieci po odbiór wyprawki czytelniczej (książki, poradnika dla rodziców oraz Karty Małego Czytelnika).

GOŁDAP. Od wczoraj do 8 października w wypożyczalni dla dorosłych w Bibliotece Publicznej w Gołdapi można oglądać wystawę prac Janiny Nieścier.

GOŁDAP. Jutro stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny zakończy nabór wniosków o stypendia w ramach programu stypendialnego "Aktywny student - 2019".

GOŁDAP. W czwartkowe przedpołudnie 22 sierpnia do wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Gołdapi przybyła grupa elfów z niepublicznego żłobka „Radosne Skrzaty” w Gołdapi.

KRAJ/GOŁDAP. W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W tym roku poszukujemy aż 13500 wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. W Gołdapi również szukamy chętnych do zaangażowania.

GOŁDAP. Elegancki but męski brązowy prawy, lewy rękaw bluzy sportowej, widły, zębatka, zderzak samochodowy, cztery opony to tylko kilka dziwniejszych dzisiejszych leśnych zdobyczy.


Wyszukiwarka

Loading