POWIAT GOŁDAPSKI. Na polecenie wojewody samorządy musiały przygotować miejsca do odbywania kwarantanny przez mieszkańców. Łączenie na terenie powiatu gołdapskiego takich miejsc jest gotowych kilkadziesiąt. Część z nich jest już zajęta.

GOŁDAP. 27 marca w KP PSP w Gołdapi odbyło się szkolenie w formie praktycznej z jednostkami ochotniczych straży pożarnych z obszaru powiatu gołdapskiego włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Związane było z pandemią koronawirusawirusa.

GOŁDAP. W związku ze stanem epidemii w Polsce, diecezja ełcka i Caritas Diecezji Ełckiej uruchomiły centrum kryzysowe. W naszym rejonie odpowiedzialnymi za akcję są ks. Mariusz Pawlina i ks. Janusz Niedźwiecki.

GOŁDAP. Od kilku dni wielu gołdapian niepokoi się widokiem wojskowych śmigłowców latających nad miastem. Na szczęście nie ma powodów do niepokoju.

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci z radiowozów apelują do mieszkańców powiatu o pozostanie w czasie epidemii w domach, a jeśli jest potrzeba wyjścia to unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami.

GOŁDAP. Szanowna Pani Przewodnicząca, Szanowna Pani Starosto, jako niezrzeszeni radni od weekendu (20-22 marca) wnioskowaliśmy do Państwa o zwołanie w trybie nadzwyczajnym posiedzenia sesji Rady Powiatu w Gołdapi, gdyż jesteśmy zaniepokojeni nieoficjalnymi przekazami związanymi z niekorzystną sytuacją szpitala (oddziału wewnętrznego w spółce Gold Medica sp. z o.o.) oraz przygotowaniem służb powiatowych do przeciwdziałania COVID-19.

- Policjanci odnotowali jedną sytuację, podczas której mieszkaniec powiatu gołdapskiego objęty kwarantanną przebywał poza miejscem zamieszkania. Wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu - mówi mł. asp. Anna Barszczewska, oficer prasowy KPP w Gołdapi.

GOŁDAP. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi odbyła się dziś uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowo przyjętego strażaka.

GOŁDAP/KRAJ. 13 marca Panstwowa Straż Pożarna rozpoczęła kolejną edycję kampanii społecznej „STOP pożarom traw”. Kierujemy ją do całej społeczności w naszym kraju. Pożary lasów, traw i nieużytków rolnych to wymierne straty.

GOŁDAP. Sesja rady miejskiej odbyła się wczoraj w Urzędzie Miejskim w Gołdapi. Włodarze przyjęli uchwałę ws. Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na rok 2020.

GOŁDAP. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi oraz w związku z koniecznością podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa, od wczoraj wprowadzono czasowe zawieszenie bezpośredniej obsługi petentów w komendzie powiatowej.


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading