Loading


GOŁDAP. GOŁDAP. 15 marca po raz kolejny gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Gołdapi teatr „Duet” z Krakowa.

GOŁDAP. Koncert charytatywny „Gramy dla Damiana” odbędzie się jutro w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

GOŁDAP. Skarga złożona przez Andrzeja Tobolskiego na starostę gołdapskiego Andrzeja Ciołka i dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi Wojciecha Hołdyńskiego jest w całości bezzasadna. Tak uznała wczoraj rada powiatu.

GOŁDAP. Anoreksja czyli jadłowstręt psychiczny była tematem zajęć, na które do Biblioteki Publicznej w Gołdapi przybyła młodzież z klasy 3c gołdapskiego gimnazjum.

GOŁDAP. 13 marca uczniowie klasy 0 ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odwiedzili Bibliotekę Publiczna w Gołdapi.

GOŁDAP. 15 marca po raz kolejny odbyły się zajęcia z programowania dla najmłodszych. Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedzili uczniowie kl. 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

GOŁDAP. Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Gołdapi na zajęciach z podstaw obsługi komputera bawiliśmy się z Google Maps.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi została zakwalifikowana do projektu "Kodowanie w bibliotece”. Do projektu zostało przyjętych 85 bibliotek z całej Polski.

GOŁDAP. 13 marca aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Gołdapi, aby zaprezentować sztukę „Serenada pod bramą”.

GOŁDAP. Jutro odbędzie się marcowa akcja krwiodawcza, organizowana przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

GOŁDAP. Dwie nowe karetki otrzymało wczoraj pogotowie ratunkowe w Gołdapi. Dyrektor operacyjny firmy Falck Medycyna w regionie warmińsko-mazurskim dokonał symbolicznego przekazania kluczyków na ręce wicestarosty, która z kolei wręczyła je kierownikowi pogotowia w Gołdapi.

GMINA GOŁDAP. W ostatnich dniach ktoś zrobił wysypisko śmieci na poboczu drogi między Gołdapią a Suczkami.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza po nowości wydawnicze do wypożyczalni dla dzieci.

GOŁDAP. Znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi pozwala samorządom ograniczać nocną sprzedaż napojów alkoholowych na terenie swoich gmin. Czy rada miejska w Gołdapi powinna skorzystać ze swoich uprawnień?

GOŁDAP. Koncert charytatywny „Gramy dla Damiana” odbędzie się w najbliższą sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

GOŁDAP. W Dzień Kobiet odbył się teatr przy stoliku w wykonaniu słuchaczy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

GOŁDAP / WARMIA I MAZURY. „Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy tym więcej nauki” - to cytat Glenna Domana. Takie przesłanie niesie za sobą wojewódzki konkurs plastyczny pn. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”.

GOŁDAP. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony jest żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

GOŁDAP. Wydawnictwo „Albatros” ogłosiło konkurs, w którym chciało podzielić się swoimi książkami i przekazać je do wskazanych przez uczestników bibliotek.

GRABOWO. 6 marca w filii bibliotecznej w Grabowie z uczniami kl. 5 odbyła się lekcja na temat cyberprzemocy.

GOŁDAP. Środowe spotkania miłośników gier planszowych to od kilku lat punkt obowiązkowy w kalendarzu wydarzeń Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

GOŁDAP. Gołdapskie Stowarzyszenie Kobiet aktywnych zaprasza na Akademię Rozmaitości „Kobiety Kobietom”. Wydarzenie organizowane jest w hali OSiR, odbędzie się 10 marca.

GOŁDAP. 2 marca w Starostwie Powiatowym odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie zespołu ds. dróg w powiecie gołdapskim.

POWIAT GOŁDAPSKI. Gołdapscy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Zderzenie samochodu z sarną czy łosiem jest często tragiczne w skutkach nie tylko dla zwierzęcia, ale także dla kierowcy i pasażerów.

GRABOWO. 23 lutego w filii bibliotecznej w Grabowie odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki.

GOŁDAP. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi Halina Wojtanis powołała wczoraj Radę Biblioteczną przy Bibliotece Publicznej w Gołdapi. W jej skład weszło 14 osób.

Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO kończy dziś dziesięć lat. Wystartował w internecie dokładnie 5 marca 2008 roku.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi informuje, że w dniach 1 - 23 marca w wypożyczalni dla dorosłych można oglądać drugą część wystawy prac pani Haliny Kramkowskiej, wykonanych metodą haftu krzyżykowego.

POWIAT GOŁDAPSKI. Przedstawiamy państwu przesłany przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi, plan pracy Zarządu Dróg Powiatowych na drogach powiatowych w najbliższych kilkunastu dniach. ZDP w Gołdapi informuje, że w sprawach bieżącego utrzymania zimowego dróg powiatowych kontaktować należy się pod numerem telefonu 507-818-327.

GOŁDAP. Jest zima, musi być zimno - chciałoby się powiedzieć. Pacjenci, którzy ostatnio przychodzili do gabinetu kardiologa w gołdapskim szpitalu, zapewne mają jednak inne zdanie.

logowanie