GOŁDAP. Na początku przyszłego roku mieszkańców gminy Gołdap czeka znaczna podwyżka opłat za śmieci. To już pewne. Pytanie tylko od kiedy i o ile więcej zapłacimy? Do tego nie będzie już wyboru i każdy będzie musiał oddawać dobrze posegregowane śmieci. Jeśli ktoś nie posegreguje lub zrobi to źle, burmistrz wyda decyzję i trzeba będzie zapłacić karną opłatę.

GOŁDAP. Mirosław Bobrowski został nowym dyrektorem Domu Kultury w Gołdapi. Był jedynym, który złożył swoją ofertę ogłoszonym przez burmistrza Gołdapi konkursie na to stanowisko.

GOŁDAP. 14 listopada br. nastąpi zmiana stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniach ulic Kościuszki z Partyzantów i Kościuszki z Chopina - informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi. Znaki zostały już zamontowane, choć są na razie zakryte.

GOŁDAP. W ramach projektu pn. „On, ty i ja - razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego - II edycja”, w poniedziałek przekazane zostały odblaskowe węże spacerowe dla 11 placówek oświatowych.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi z okazji 450-lecia istnienia miasta przygotowuje Gołdapską Tekę Historyczną. Będzie to zestaw 20 kart formatu A3 z reprodukcjami dokumentów przedstawiających dzieje miejscowości oraz losy jej mieszkańców. W związku z inicjatywą biblioteka ma prośbę do byłych i obecnych mieszkańców Gołdapi.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi przy współpracy z Gołdapską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą K-9 zrealizowała zajęcia dla dzieci,  młodzieży i doroslych  pt. „Pies moim bezpiecznym przyjacielem”.

GOŁDAP. Stowarzyszenie "Partnerstwo Sztuk" w Gołdapi zaprasza całe rodziny, dzieci, młodzież, osoby starsze, przedstawicieli organizacji, instytucji - dosłownie wszystkich do udziału w sztafecie 11.11.11.11.19. Jednocześnie informuje, że w ziwązku z imprezą  w niedzielę będą utrudnienia w ruchu kołowym po północnej stronie pl. Zwycięstwa.

GOŁDAP. Na spotkaniu dyskusyjnego klubu książki w filii bibliotecznej w Grabowie rozmawialiśmy o listach Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza „Najlepiej w życiu ma twój kot”.

GOŁDAP. Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi zapraszają do udziału w ósmej edycji akcji „Bezdomna Kartka”. Wystarczy narysować, namalować, wykleić lub też sporządzić dowolną techniką kartkę świąteczną, dołączyć życzenia i... gotowe!

GOŁDAP. W Centrum Informacji Turystycznej są już do nabycia gołdapskie kalendarze na 2020 rok. Książkowy kosztuje 23zł, ścienny miesięczny 25zł, zaś ścienny trójdzielny 9,50zł.

GOŁDAP. Po raz kolejny w wigilię święta Wszystkich Świętych ulicami Gołdapi przeszedł korowód świętych. Marsz rozpoczął się  pod kościołem pw. świętych Leona i Bonifacego, a zakończył w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

GOŁDAP. 30 października w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, w Bibliotece Publicznej w Gołdapi czytaliśmy książkę Cz. Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”.

GOŁDAP. Rada miejska uchwaliła w poniedziałek stawki podatku od nieruchomości, jakie mieszkańcy gminy Gołdap zapłacą w 2020 roku. Będą one w maksymalnej wysokości, dopuszczonej przez ministra finansów.

POWIAT GOŁDAPSKI. Zbliża się 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. To czas, w którym odwiedzamy groby swoich bliskich na cmentarzach. Aby nic lub nikt nie zakłócił nam nastroju spokoju i zadumy pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Również gołdapscy policjanci w tym szczególnym okresie będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg i osób odwiedzających cmentarze.

GOŁDAP/KRAJ. Bezpłatna kontrola oświetlenia auta na stacjach kontroli pojazdów – to czeka na kierowców, którzy w dniach 16 i 23 listopada br. odwiedzą stacje biorące udział w ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” zorganizowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

GOŁDAP, EŁK. Przeżywamy w Kościele powszechnym Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik 2019. Jak sto lat temu papież Benedykt XV, tak obecnie papież Franciszek pragnie na nowo rozbudzić w ochrzczonych świadomość obowiązku misyjnego głoszenia Ewangelii. Z wielką mocą i entuzjazmem, z odpowiedzialnością.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do udziału w spotkaniu dyskusyjnego klubu książki. Na najbliższym uczestnicy będą rozmawiać o książce Glorii Goldreich „Kolacja z Anną Kareniną”.


Wyszukiwarka

Loading