Loading


GOŁDAP. Gmina Gołdap planuje zakupić w tym roku 10 mieszkań z przeznaczeniem na mieszkania komunalne. Przewidywana wartość zamówienia to 1.735.500 złotych.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na wystawę prac Janiny Nieścier.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie autorskie z Danielem Bourne i Arturem Nowoczewskim, które odbędzie się 24 września.

WILNO. W dniach 13-15 września w Wilnie odbywał się festiwal teatralny Mozaika. To jego 18 edycja, która zbiegła się z 100 rocznicą organizatora – Teatru Starego w Wilnie.

GÓRNE. Festyn Europejski Bezpiecznie z Numerem 112 to nazwa imprezy, jaka w minioną sobotę odbyła się przy remizie OSP w Górnem.

GOŁDAP. Comiesięczna akcja krwiodawcza, organizowana przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi, odbędzie się jutro w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym w Gołdapi.

POWIAT GOŁDAPSKI. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi włączyli się dziś w trzecią edycję akcji pod nazwą „EDWARD”, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Działania są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego „TISPOL”.

KRAJ/POWIAT GOŁDAPSKI. Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej pojawiły się już pierwsze nazwiska kandydatów, którzy ubiegać się będą o mandaty radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów.

GOŁDAP. 16 września Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz kolejny włączyła się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku nawiązują do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i ich hasłem przewodnim jest „Niepodległa dla wszystkich”.

GOŁDAP. - Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko, ale chcą jednak walczyć o swoją przyszłość - mówi Paweł Iwanowski, lider rejonu Szlachetnej Paczki w Gołdapi.

GRABOWO. 7 września, w przeddzień ogólnopolskiej akcji, w filii biblioteki w Grabowie odbyło się czytanie wybranych fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na wystawę prac wykonanych haftem krzyżykowym przez panią Jadwigę Święcką.

GOŁDAP. W roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Biblioteka Publiczna w Gołdapi zakupiła niezwykle starannie wydany album, prezentujący sylwetki 100 polskich legionistów.

GOŁDAP. Dziś w centrum Gołdapi wolontariusze rozdawali ulotki, w których zachęcali innych do zostania wolontariuszami Szlachetnej Paczki w naszym mieście.

GOŁDAP. 7 września odbyła się siódma odsłona polskiej akcji społecznej „Narodowe Czytanie”. Po „Panu Tadeuszu”, „Zemście”, sienkiewiczowskiej „Trylogii” i innych wielkich dziełach nadszedł czas na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

KAZIMIERZ BISKUPI. Kleryk Marcin Przystawski złożył wieczystą profesję zakonną. Uroczysta msza święta, podczas której to nastąpiło, odbyła się w sobotę w kościele seminaryjnym w Kazimierzu Biskupim.

GOŁDAP. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi oraz Biblioteka Publiczna w Gołdapi zapraszają do obejrzenia wystawy „Wodne sprzątanie świata w latach 2016-2018 z udziałem uczniów SP2 Gołdap”.

GOŁDAP. 16 września o godz. 11.00 w drugim budynku muzealnym odbędzie się spotkanie z kustoszem Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza wszystkich maniaków „planszówek” na cotygodniowe spotkania miłośników i kolekcjonerów gier planszowych.

GÓRNE. 15 września w Górnem przy remizie OSP odbędzie się „Festyn Europejski. Bezpiecznie z numerem 112”. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00.

GOŁDAP. Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny przyznało stypendia w ramach programu „Aktywny Student”. Otrzyma je 7 studentów z terenu powiatu gołdapskiego.

BOĆWINKA. 28 sierpnia w pracowni Orange w Boćwince pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie Oddziału w Gołdapi przeprowadzili zajęcia edukacyjne.

GOŁDAP. 1 września minęło 20 lat od momentu, jak działalność rozpoczęło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi - spółka, której całościowym udziałowcem jest gmina Gołdap. Dziś w „Leśnym Zakątku” odbyły się uroczyste obchody tego jubileuszu.

GOŁDAP. 4 września odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na spot reklamowy akcji „Narodowe Czytanie”, skierowanego do mieszkańców powiatu gołdapskiego.

GOŁDAP. Podczas sesji rady powiatu, która odbyła się 30 sierpnia, włodarze podziękowali za pracę Mirosławie Równej - dziś już byłej dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi .

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia artystyczne.

GOŁDAP. Kto będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gołdapi? Podczas różnych rozmów można usłyszeć różne nazwiska.

BOĆWINKA. 30 sierpnia w świetlicy wiejskiej Boćwince gościliśmy harcerzy z Bań Mazurskich z drużyny „Szkarłatni”.

GOŁDAP. 7 września odbędzie się publiczne odczytanie fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

GOŁDAP. 79 lat temu wybuchała II wojna światowa, największa w historii ludzkości. Pochłonęła, w zależności od szacunków, od 50 do prawie 80 milionów ofiar.