GOŁDAP. W piątek i sobotę w Gołdapi będzie gościć ekipa programu "Poszukiwacze historii", emitowanego na antenie Polsat Play. Przyjeżdża do Gołdapi na zaproszenie Gołdapskiego Stowarzyszenia Historycznego "Archeo".

GOŁDAP. Zostań stypendystą programu „Teraz Gołdap” Gołdapskiego Funduszu Stypendialnego prowadzonego przez Fundację Rozwoju Regionu Gołdap. Można otrzymać 1500 złotych.

GOŁDAP. W poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Gołdapi podsumowano działalność Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w kadencji 2015-2019. Odbyło się pierwsze posiedzenie rady obecnej kadencji.

GOŁDAP. Przez dwa dni: 13 i 14 lipca prognozy pogody w TVN24 i TVN24 BiS, a także w TVN Meteo nadawane były z Gołdapi. Pogodynkiem był Tomasz Zubilewicz.

GOŁDAP. Za nami pierwszy koncertowy dzień podczas tegorocznych Dni Gołdapi. W piątek na scenie na targowicy wystąpili: Panzelflower, Róże Europy i Strachy na Lachy.

GOŁDAP. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach tegorocznych Dni Gołdapi . 11 lipca w drugim budynku Izby Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” otwarto wystawę „Pocztówka z Gołdapi oczami dzieci i dorosłych”.

OLSZTYN. Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podpisanie przez wojewodę oraz zaproszonych samorządowców tegorocznych umów na dofinansowanie w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Do powiatu gołdapskiego trafi ponad 275 tysięcy złotych na trzy projekty. Wszystkie złożył samorząd powiatowy.

GOŁDAP. Piękny, mocny głos i ogromna wrażliwość muzyczna Michała Lamparda w połączeniu ze świetnym kontaktem z publicznością zagwarantowała udany kolejny dzień tegorocznych Dni Gołdapi.

GOŁDAP. Tegoroczne Dni Gołdapi rozpoczęły się wczoraj od wystawy "Kobiecym okiem", które prezentują prace autorstwa Agnieszki Bernatowicz, Aleksandry Król-Berut, Agnieszki Leciejewskiej oraz Agnieszki Zdancewicz.

GOŁDAP. Prognozy pogody w TVN24 i TVN24 BiS, których prezenterem będzie Tomasz Zubilewicz, w najbliższą sobotę i niedzielę będą nadawane z Gołdapi. To zasługa grupy gołdapskich przedsiębiorców, którzy napisali odpowiedni projekt.

GOŁDAP. „Święto jajka” po raz dziewiąty odbyło się wczoraj w „Leśnym Zakątku” w Gołdapi. Organizatorami jak zawsze byli: stowarzyszenie Gołdapska Rada Sportu i kompleks wypoczynkowy „Leśny Zakątek”.

GOŁDAP. Wczoraj żołnierze z 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego obchodzili swoje święto. Co prawda jest ono ustanowione 7 maja, ale z powodu tegorocznych wyjazdów na poligony oficjalna uroczystość przesunięta została o dwa miesiące.

WARMIA I MAZURY. Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może się odbywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych - w przejściach granicznych. Obowiązuje całkowity zakaz wejścia i wjazdu na pas drogi granicznej tj. odcinek 15 metrów licząc od granicy państwa w głąb kraju.

GMINA GOŁDAP. Mieszkaniec gminy Gołdap informuje: "Uwaga! Rolnicy z terenu gminy Gołdap powinni składać wnioski o oszacowanie szkód powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego jakim była susza. Wnioski należy składać w trybie pilnym (jak najszybciej)."

GOŁDAP. Przez miesiąc będzie można oglądać wystawę pt. „Pocztówka z Gołdapi oczami dzieci i dorosłych”, która zaprezentowana zostanie w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej” im. M. M. Ratasiewicza. Jej otwarcie odbędzie się 11 lipca.

GOŁDAP. Radni miejscy z komisji ds. budżetu i rozwoju gospodarczego oraz ds. zdrowia, uzdrowiska, ochrony środowiska i porządku publicznego wizytowali w ubiegłym tygodniu budowę zakładu przyrodoleczniczego.

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na familijny spektakl plenerowy pt. "Graal". Odbędzie się on 6 lipca w parku w centrum Gołdapi. Początek o godzinie 17:00.

GOŁDAP. Starosta Marzanna Wardziejewska i wicestarosta Andrzej Ciołek przy kontrasygnacie skarbnik Bożeny Radzewicz podpisali w ubiegłym tygodniu umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

GOŁDAP, BANIE MAZ. Licealiści z Białegostoku odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Baniach Mazurskich i drogowe przejście graniczne w Gołdapi.

GOŁDAP. Zostań stypendystą programu „Teraz Gołdap” Gołdapskiego Funduszu Stypendialnego prowadzonego przez Fundację Rozwoju Regionu Gołdap. Można otrzymać 1500 złotych.

GOŁDAP. Jutro rozpocznie się sezon kąpielowy na jedynym w powiecie gołdapskim kąpielisku. Nad Jeziorem Gołdap, na plaży miejskiej prowadzić będzie je Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Czynne będzie w godzinach 10:00-18:00. Niestety, póki co do wody wejść nie będzie można.
Wyszukiwarka

Loading