Loading


GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na promocję tomu poezji Urszuli Wrzosek zatytułowanego „Mój kuferek”.

POWIAT GOŁDAPSKI. W związku z licznymi zapytaniami, Starostwo Powiatowe w Gołdapi przedstawia szczegółowy wykaz ulic i dróg, za których utrzymanie odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi.

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na spotkanie tworzącego się klubu filmowego.

GOŁDAP. 8 stycznia Biblioteka Publiczna w Gołdapi i zespół Sursum Corda działający przy parafii NMP w Żabinie zorganizowały spotkanie literacko-muzyczne pt. „Gdy się Chrystus rodzi”.

POWIAT GOŁDAPASKI. 59.915 złotych i 27 groszy zebrał wczoraj gołdapski sztab podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

GOŁDAP. Dziś finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Gołdapi jak i innych miejscowości w naszym powiecie od rana spotkać można kwestujących wolontariuszy.

GMINA GOŁDAP. Troje kandydatów: dwóch gołdapian i mieszkanka Wronek Wielkich ubiega się o mandat radnego miejskiego w wyborach uzupełniających, które odbędą się 20 stycznia. Do urn pójdą mieszkańcy sołectw: Jabłońskie, Kośmidry, Marcinowo i Skocze.

GOŁDAP. Nowy samochód osobowy ma gołdapska straż pożarna. To reanult megane. Pojazd został oficjalnie przekazany strażakom w sylwestra.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza uczestników i wszystkie osoby zainteresowane do udziału w kolejnym spotkaniu dyskusyjnego klubu książki.

GOŁDAP. W każdą środę w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbywają się spotkania miłośników i kolekcjonerów gier planszowych.

GOŁDAP. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi zaprasza 15 stycznia na comiesięczny koncert muzyków Filharmonii Narodowej.

GOŁDAP. W miniony piątek w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach: literackim i plastycznym „Posłuchaj baju, baju, baj... z morałem” oraz w konkursie na gazetkę szkolną „Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe”.

GOŁDAP. Od dziś Dom Kultury w Gołdapi prowadzi zapisy na warsztaty podczas Kierunku Gołdap dla dzieci.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do wspólnego spędzenia ferii. Zajęcia odbywać się będą od wtorku do piątku w dniach 22 stycznia - 1 lutego.

GOŁDAP. Tak jak w wielu miejscowościach w Polsce, także i ulicami Gołdapi przeszedł dziś Orszak Trzech Króli.

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na kolejną edycję Kierunku Gołdap, który odbędzie się w Gołdapi w dniach 29 stycznia - 3 lutego. Nie zabraknie dobrej muzyki, teatru i akcentów gołdapskich.

GOŁDAP. Kończący się w kalendarzu stary 2018 rok stał się świetną okazją, aby gołdapscy seniorzy znowu z pełnymi koszyczkami pyszności własnego wyrobu integracyjnie się spotkali, by razem powitać nowy 2019 rok.

GRABOWO. Biblioteka Publiczna w Gołdapi Filia w Grabowie zaprasza wszystkich pasjonatów i wielbicieli dobrej lektury na spotkanie dyskusyjnego klubu książki.

GMINA GOŁDAP. Dziś księża z parafii pw. świętych Leona i Bonifacego rozpoczynają coroczne wizyty duszpasterskie u wiernych. Tzw. kolęda potrwa do 1 lutego.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do oglądania drugiej części wystawy prac pani Teresy Fiłonowicz.

GOŁDAP. Wczoraj wieczorem w centrum Gołdapi przywitano nowy rok. Tym razem jednak w nieco innej formie niż w latach poprzednich, głównym elementem wydarzenia był bowiem pokaz laserów.

GOŁDAP. Policjanci z Gołdapi otrzymali nowe radiowozy: oznakowany i nieoznakowany.

GOŁDAP. W ostatnim czasie policjantka z gołdapskiej komendy spotkała się z kursantami miejscowej szkoły nauki jazdy. Podczas spotkania funkcjonariuszka omawiała zagrożenia na drodze oraz prawa i obowiązki każdego uczestnika ruchu drogowego.

ŻELAZKI. Przygotowania do wigilii odbywały się już kilka dni wcześniej. Powstały piękne ozdoby, zadbano o świąteczny nastrój. 21 grudnia w świetlicy Wiejskiej w Żelazkach odbyła się uroczysta wigilia, do której uczestnicy przygotowywali się z pełnym zaangażowaniem.

GOŁDAP. W niedzielę, 16 grudnia mogliśmy poczuć magię nadchodzących świąt. Wszystko za sprawą jubileuszowego X Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się w parku w centrum Gołdapi.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi i zespół muzyczny Sursum Corda działający przy parafii Narodzenia NMP w Żabinie zapraszają na spotkanie literacko-muzyczne ph. „Gdy się Chrystus rodzi”.

GOŁDAP. 14 gruda do Biblioteki Publicznej przybyły przedszkolaki z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi, aby wysłuchać bajeczki pt. „Czarowna noc wigilijna”. W ramach akcji „Cała polska czyta dzieciom” opowieść przeczytała pani Zofia Burel - prezes Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

GOŁDAP. 12 stycznia o godzinie 16:00 odbędzie się walne sprawozdawcze zgromadzenie członków gołdapskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego.

GRABOWO. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia stały się okazją do wspólnej zabawy i twórczego działania. 18 grudnia w filii bibliotecznej w Grabowie odbyły się warsztaty, które poprowadziła pani Emilia Paszkiewicz.

GOŁDAP. Rada powiatu powołała dziś komisję statutową. W jej skład weszli: Grażyna Senda, Karol Szablak i Stanisław Wójtowicz.