Loading


ŁOTWA. W dniach 16-17 maja teatr ognia Flash Zone z Domu Kultury w Gołdapi uczestniczył w festiwalu teatralnym w Gulbene na Łotwie.

GOŁDAP. 17 maja po raz kolejny w tym roku spotkali się w swojej siedzibie członkowie gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tym razem okazją były obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy.

GOŁDAP. Dwie wystawy będą mogli obejrzeć gołdapianie i goście w przyszłym tygodniu. Jedna będzie w budynku muzealnym, druga w Szkole Podstawowej nr 3.

GOŁDAP. Kolejny już rajd rowerowy, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi, odbędzie się 2 czerwca. Zapisy chętnych do udziału przyjmowane są do 30 maja.

GOŁDAP. „Odjazdowy Bibliotekarz” to rajd rowerowy, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

GOŁDAP. 16 maja odbył się powiatowy konkurs recytatorski „Moje, twoje, nasze” skierowany do osób dorosłych z terenu powiatu gołdapskiego. Zgłosiło się pięć pań.

GOŁDAP. 17 maja odbyła się akcja krwiodawcza zorganizowana przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Placówkę Straży Granicznej w Gołdapi. Krew oddało 19 osób.

KALININGRAD, GUSIEW. Noc muzeów w obwodzie kaliningradzkim obfitowała w wiele przedsięwzięć kulturalnych. Jednym z nich były występy teatru ognia Flash Zone z Domu Kultury w Gołdapi.

GOŁDAP. W każdą środę o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbywają się spotkania miłośników i kolekcjonerów gier planszowych.

GOŁDAP. 16 maja odbył się powiatowy konkurs recytatorski „Moje, twoje, nasze” skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu gołdapskiego.

GOŁDAP. 11 maja w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Okładka do mojej ulubionej bajki”. Był on skierowany dla dzieci z kl. 0-3.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do oglądania wystawy prac pani Doroty Waszczuk. Wystawa będzie dostępna w bibliotece do 15 czerwca.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do udziału w konkursie polegającym na nagraniu krótkiego filmiku, podczas którego odczytany zostanie fragment „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza uczestników i wszystkie osoby zainteresowane do udziału w kolejnym spotkaniu dyskusyjnego klubu książki.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi wzięła udział w Wojewódzkiej Dyskusji Literackiej nt. książek nominowanych do Wawrzynu - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Spotkanie dyskusyjnych klubów książki z Gołdapi i Grabowa odbyło się 10 maja w pijalni wód przy Promenadzie Zdrojowej.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zakupiła książki, będące na „Złotej Liście”, prowadzonej w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

GOŁDAP. Do pożaru doszło w miniony piątek w budynku po byłym zakładzie tekstylnym przy ulicy Lipowej.

GOŁDAP. Kolejny już rajd rowerowy, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi, odbędzie się 2 czerwca. Zapisy chętnych do udziału przyjmowane są do 30 maja.

GOŁDAP. W związku ze zbliżającymi się świętami rodzinnymi: Dniem Matki, Dniem Dziecka i Dniem Ojca, 9 maja z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie miłośników poezji i piosenki ph. „On - ona - ono”.

GOŁDAP. 8 maja minęła 73 rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie. Historia obchodziła się z polskimi żołnierzami okrutnie. Rozsiała ich po całym świecie, wojennymi cmentarzami znaczyła ich bojowy szlak.

GRABOWO. W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, 9 maja Biblioteka Publiczna w Gołdapi Filia w Grabowie gościła uczniów klas trzecich z miejscowej szkoły podstawowej oraz nauczycielki: Grażynę Kudryk i Maję Zaniewską. Zaproszenie do głośnego czytania przyjęła Beata Otto.

GOŁDAP. Zarząd powiatu ogłosił wczoraj konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi. Kadencja obecnej dyrektor Mirosławy Równej kończy się 31 sierpnia br. Nie będzie ona już ubiegać się o to stanowisko.

GOŁDAP. O planach odtworzenia linii kolejowej Olecko-Gołdap rozmawiają dziś w Gołdapi samorządowcy Warmii i Mazur oraz obwodu kaliningradzkiego.

GOŁDAP. Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto strażaków obchodzone 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim świętego Floriana. Z kilkudniowym poślizgiem obchodzili je dziś gołdapscy strażacy.

GOŁDAP. Zarząd powiatu podjął dziś uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi. Kadencja obecnej dyrektor Anny Kuskowskiej kończy się 31 sierpnia br.

GOŁDAP. "(Do)Wolność Czytania"- pod takim hasłem przebiega tegoroczny XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W Bibliotece Publicznej w Gołdapi rozpoczął się 7 maja od teatru przy stoliku.

ORZYSZ. 3 maja w Orzyszu odbył się Rodzinny Piknik Artystyczny, w którym oprócz artystów z Orzysza wziął udział zespół "Running on the strings" z Domu Kultury w Gołdapi.

GOŁDAP. 5 maja na pl. Zwycięstwa odbył się piknik św. Floriana - impreza zorganizowana przez Urząd Miejski w Gołdapi, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi, zarząd oddziału gminnego w Gołdapi Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy.

GOŁDAP. 27 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki, podczas którego omawiano książkę Marty Fox „Kobieta zaklęta w kamień”.

GOŁDAP. Impreza ph. „Więcej ruchu więcej zdrowia” odbyła się 21 kwietnia w Lesie Kumiecie. Tradycyjnie została przygotowana do pokonania trasa, na której znajdowały się ”punkty kontrolne”, którymi były stoiska m.in. Lasów Państwowych, policji, starostwa, OPS, pielęgniarek z grupy „Puls”.

logowanie