GOŁDAP. Trwają wakacje, to czas odpoczynku i relaksu. Jednakże tegoroczne lato jest całkiem inne, całym czas bowiem mamy stan pandemii. W tym trudnym czasie nie należy zapominać o własnym bezpieczeństwie a zwłaszcza bezpieczeństwie dzieci i młodzieży.

GOŁDAP. W środę rada miejska debatowała nad raportem o stanie gminy Gołdapi za 2019 rok. Głos w niej mogli zabrać też mieszkańcy. Jednym z dwóch zabierających głos był Marek Miros, były burmistrz. Skrytykował działania obecnego burmistrza. Na radnych nie zrobiło to większego wrażenia.

GOŁDAP. Były radny miejski Andrzej Tobolski podczas wczorajszego wystąpienia na sesji rady miejskiej powiedział, że nie wyklucza zorganizowania w przyszłym roku referendum w sprawie odwołania burmistrza Gołdapi.

GOŁDAP. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, prowadząca w Gołdapi informację turystyczną, informuje, że zgłosiła Gołdap do konkursu telewizji Planete Plus. Wygrać można specjalny odcinek o naszym mieście.

POWIAT GOŁDAPSKI. W niedzielę Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi na ponad siedem godzin zamknie dla kierowców drogę wojewódzką 651 na odcinku Gołdap - Kociołki. Dodatkowo od popołudnia w sobotę przez ponad dobę niemożliwy będzie przejazd samochodem przez Promenadę Zdrojową w Gołdapi.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Chojnowskim zatytułowane „Spod Gołdapi w świat i z powrotem. O dwóch pisarzach mazurskich”.

GOŁDAP. Rowerowa Gołdap otrzymała zaproszenie od przewodniczącego rady miejskiej w Gołdapi Wojciecha Hołdyńskiego na sesję rady, która odbyła się wczoraj. Podczas posiedzenia przewodniczący i burmistrz Tomasz Luto przekazali grupie podziękowania za akcję „Rowerowa Gołdap – 450km na 450 lat”.

GOŁDAP. Podczas dzisiejszego posiedzenia rady miejskiej przedstawiony zostanie raport o stanie gminy Gołdap za rok 2019, będzie też nad nim debata. Udział w niej zadeklarowało dwóch mieszkańców gminy: Marek Miros i Andrzej Tobolski.

GMINA GOŁDAP. Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi informuje, że od dziś do odwołania w związku z remontem zostanie wstrzymany ruch pojazdów przez most nad Gołdapą między Rożyńskiem Małym a Juchnajciami.

GOŁDAP. Pasjonują cię gry komputerowe? A może zdrowa rywalizacja? Przyjdź do Biblioteki Publicznej w Gołdapi, a być może spotkasz kogoś, kto ma podobne zainteresowania.

GOŁDAP, STAŃCZYKI. Happeningi wyborcze zorganizowane przez sympatyków kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego odbyły się dziś w Stańczykach i centrum Gołdapi.

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do obejrzenia wystawy prac ołówkowych i pastelowych autorstwa Renaty Wójcik pt. „Ołówkowe inspiracje”.

GMINA GOŁDAP. Gdy przebudowywano drogę krajową nr 65, na odcinku Gołdap - Kozaki powstał ciąg pieszo-rowerowy. Miało to zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, poruszających się na tym odcinku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie dba jednak o tę infrastrukturę.

POWIAT GOŁDAPSKI. Starosta gołdapski za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi w ramach tarczy antykryzysowej do końca czerwca udzielił pomocy przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym w kwocie 5.260.930,95zł.

KRAJ/POWIAT GOŁDAPSKI. „Konkurs” MSWiA, w którym można było „wygrać” 800 tysięcy złotych na nowy wóz strażacki dla OSP, jest już rozstrzygnięty. Niestety, mieszkańcy gmin wchodzących w skład powiatu gołdapskiego nie skorzystali z szansy.

GOŁDAP. Trwa modernizacja ul. Ustronie w Gołdapi. To inwestycja powiatowa. Już w tym tygodniu na jezdni pojawi się pierwsza warstwa asfaltu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie... słupy elektryczne znajdujące się na jezdni. Czy coś tu poszło nie tak?

POWIAT GOŁDAPSKI. Znane są już wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w powiecie gołdapskim. Najwięcej mieszkańców poparło kandydata PiS Andrzeja Dudę (40,04%). Drugi wynik otrzymał Rafał Trzaskowski (31,32%), trzeci Szymon Hołownia (18,39%). W gminie Dubeninki Andrzej Duda uzyskał ponad połowę głosów mieszkańców (54,69%).

KRAJ/POWIAT GOŁDAPSKI. Trwają wybory prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Frenwencja na godzinę 17 w powiecie gołdapskim wyniosła 39,98%.

KRAJ/POWIAT GOŁDAPSKI. Trwają wybory prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Głosowanie rozpoczęło się o godzinie 7:00 i potrwa do 21:00. Czy już byłeś w lokalu wyborczym i oddałeś swój głos?

GOŁDAP. Zalewany parking i klatki schodowe przy każdym większym deszczu to problem, z jakim borykają się mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Kościuszki w Gołdapi. Dziś troje włodarzy miejskich poprosiło burmistrza o odpowiedzi na kilka pytań z tym związanych.


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka