GOŁDAP. „Zielone Dni” to cykl zajęć organizowanych przez klub „Przyjaciół Przyrody” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nr 2 w Gołdapi z okazji Światowego Dnia Ziemi. Koordynatorką i organizatorką tej proeologicznej imprezy jest Alina Oleszczuk. W tym roku odbywają się wirtualnie w dniach 30 marca - 6 kwietnia. Piąty dzień jest pod hasłem "Stop pożarom...".

GOŁDAP. „Zielone Dni” to cykl zajęć organizowanych przez klub „Przyjaciół Przyrody” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nr 2 w Gołdapi z okazji Światowego Dnia Ziemi. Koordynatorką i organizatorką tej proeologicznej imprezy jest Alina Oleszczuk. W tym roku odbywają się wirtualnie w dniach 30 marca - 6 kwietnia. Czwarty dzień to dzień zdrowia.

GOŁDAP. „Zielone Dni” to cykl zajęć organizowanych przez klub „Przyjaciół Przyrody” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nr 2 w Gołdapi z okazji Światowego Dnia Ziemi. Koordynatorką i organizatorką tej proeologicznej imprezy jest Alina Oleszczuk. W tym roku odbywają się wirtualnie w dniach 30 marca - 6 kwietnia. Trzeci dzień to dzień Lasów Państwowych.

GOŁDAP. 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi zaprasza do wzięciu udziału w obchodach tego dnia.

GOŁDAP. „Zielone Dni” to cykl zajęć organizowanych przez klub „Przyjaciół Przyrody” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nr 2 w Gołdapi z okazji Światowego Dnia Ziemi. Koordynatorką i organizatorką tej proeologicznej imprezy jest Alina Oleszczuk. W tym roku odbywają się wirtualnie w dniach 30 marca - 6 kwietnia. Dziś drugi dzień -  "Zielony Dzień" poświęcony jest 450-leciu nadania praw miejskich Gołdapi.

GOŁDAP. „Zielone Dni” to cykl zajęć organizowanych przez klub „Przyjaciół Przyrody” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nr 2 w Gołdapi z okazji Światowego Dnia Ziemi. Pomimo koronakryzysu działania rozpoczynają się planowo.

GOŁDAP. Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi przeprowadziło konkurs plastyczny ph. „Maskotka Gołdapi”. Adresowany on był do dzieci w wieku od 3 do 6 lat z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych na terenie gminy Gołdap.

GOŁDAP. Jeśli chcesz być przyjacielem, bądź warty przyjaźni. Uczniowie klasy 5A ze Szkoły Podstawowej nr3 im. Tadeusza Kościuszki podczas zajęć rozmawiali o przyjaźni i koleżeństwie.

GOŁDAP. Szkołę Podstawową nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 oraz przedszkoli „Bajka” i „U Kubusia Puchatka”. Uczniowie SP5 zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki na przygotowane przez siebie przedstawienia.

GOŁDAP. 10 marca uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi na zaproszenie Biblioteki Publicznej oglądali sztukę przygotowaną przez krakowskich aktorów pt. „Cyrk leśnych robaczków”.

GOŁDAP. Chłopcy z klas 5A i 5C ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi kolejny raz odwiedzili znajdującą się przy naszej szkole garncarnię.

GOŁDAP. 9 marca w murach Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi gościliśmy panią Aleksandrę Ratasiewicz, która przybyła na zaproszenie pani dyrektor oraz uczniów klas pierwszych.

GALWIECIE. Plan pracy na lekcjach informatyki w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 w klasie ósmej został rozszerzony o naukę programowania w środowisku mBlock z wykorzystaniem robota mBot.

GOŁDAP. „Basia” to filmowa adaptacja książki z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Olejak. Dzieci z oddziałów przedszkolnych SP3 w Gołdapi wraz z paniami wybrały się do kina, by zobaczyć, jak główna bohaterka w czterech epizodach stawia dzielnie czoła wyzwaniom codzienności.

GOŁDAP. 5 marca przedszkolaki z grupy 0A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich, w ramach doradztwa zawodowego odwiedziły piekarnię PSS Społem w Gołdapi.

GRABOWO. W ramach poznawania zawodów, 5 marca przedszkolaki i pierwszaki udały się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

BOĆWINKA. W styczniu i lutym przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Boćwince wraz z wychowawczynią zorganizowały zbiórkę na rzecz "Bezdomniaków".

GALWIECIE. 5 marca przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach wraz z rodzicami obejrzeli widowisko teatralno-taneczne pt. „Opowieść ze Śnieżnej Krainy”.

GOŁDAP. Podczas wczorajszej lekcji historii w klasie 4a Szkoły Podstawowej nr 1 uczniowie zamiast sprawdzianu mieli za zadanie wcielić się w wybraną postać z historii Polski i przybliżyć ją kolegom i koleżankom.

GOŁDAP. Do biblioteki szkolnej przybyli uczniowie klasy 3a, którzy przekazali wykonane przez siebie książeczki harmonijkowe dotyczące omawianej na lekcji lektury pt. "Cukierku, ty łobuzie".

GOŁDAP. W minionym tygodniu Niepubliczne Przedszkole „U Kubusia Puchatka” realizowało zajęcia dydaktyczne pt. „Kim będę, jak dorosnę – poznajemy zawody naszych rodziców”.

GRABOWO. Miniony tydzień w naszym przedszkolu W SP w Grabowie upłynął pod hasłem „Nie jesteśmy sami w kosmosie”. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat planet, nazw, wielkości oraz ich kolejności w Układzie Słonecznym.

GOŁDAP. W sobotę, 22 lutego, w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi był dzień otwarty. Nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci odwiedzających placówkę.


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading