GOŁDAP. 22 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez pana Adama Orzechowskiego.

GOŁDAP. „Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie” - tymi słowami dzieci z grupy 5-latkow B z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi rozpoczęły uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

GRABOWO. Tradycyjnie od lat uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie kończą pierwszy semestr wspólną zabawa choinkową w pierwszą sobotę ferii zimowych.

GOŁDAP. Babcia jest kochana, chętna do pomocy przez wszystkie dni w roku, a nawet i w nocy. Z dziadkiem są wspaniałe dalekie wyprawy. Dziadek zawsze jest gotowy do wspólnej zabawy. Wiedzą o tym dzieci z klas 0A i 0B z SP1 w Gołdapi.

GOŁDAP. „W karnawale same bale...” - fotorelacja z balu przebierańców w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi.

GRABOWO. Jak co roku w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki gościli funkcjonariusza Komendy Policji z Gołdapi w ramach kampanii promującej wiedzę na temat bezpieczeństwa w czasie zimowej przerwy od nauki.

BOĆWINKA. 18 stycznia w szkole w Boćwince odbył się bal karnawałowy - impreza tradycyjnie kończąca pierwsze półrocze nauki i jednocześnie rozpoczynająca ferie zimowe. Uczniowie bawili się wraz ze swoimi nauczycielami, rodzicami i rówieśnikami.

GOŁDAP. Klasa 1c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi wraz z wychowawczynią zorganizowały akcję „Bezdomniaki”. Jej celem było nazbieranie jak największej ilości karmy i innych rzeczy potrzebnych zwierzętom.

GOŁDAP. Dziś druga tegoroczna studniówka w naszym mieście. W restauracji „Turystyczna” bawią się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, którzy w tym roku przystąpią do matury.

GRABOWO. 16 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wzięli udział w nietypowej lekcji historii. Dzięki wizycie Grupy Artystycznej Rekonstrukto mogli uczestniczyć w pokazie historycznym pt. "Wrzesień 39".

GOŁDAP. W Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się dziś apel dla uczniów i przedszkolaków naszej szkoły. W sposób prosty, a zarazem zabawny, w towarzystwie muzyki uczniowie przypomnieli kolegom i koleżankom zasady bezpiecznej zabawy na podwórku.

GRABOWO. 6 stycznia odbył się koncert pt. „Noworoczne kolędowanie”. Głównymi bohaterami występu byli uczniowie szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie, którzy przedstawili inscenizację baśni „Dziewczynka z zapałkami”.

GOŁDAP. Uczniowie klasy 5A ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi rozpoczęli cykl warsztatów w garncarni, prowadzonych przez magister sztuki Joannę Szewczak-Muszyńską.

GOŁDAP. Rok 2020 upłynie gołdapianom pod znakiem wydarzeń upamiętniających 450-lecie nadania Gołdapi praw miejskich. Ten niecodzienny jubileusz skłonił społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi do jak najwcześniejszego rozpoczęcia jego obchodów.

GOŁDAP. Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 z grupy 3-latków A wzięły udział w niezwykle interesujących zajęciach na temat odpowiedzialnego dokarmiania ptaków w okresie zimowym.

GOŁDAP. W szpitalu dla koali w Port Macquarie w Australii przebywają te, które udało się uratować z pożarów i wypadków, a także ciężko chore. Placówka ta uruchomiła wirtualne adopcje torbaczy. Uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć akcję adoptując koalę o imieniu Linr Anwen.

GOŁDAP. O godzinie 19.00 rozpoczęła się dziś studniówka uczniów Zespołu Szkół Zawodowych. Odbywa się z restauracji OHP przy ul. Stadionowej.

GOŁDAP. 8 i 9 stycznia piruety na lodzie wykonali drugoklasiści z „jedynki” - to w zastępstwie tradycyjnego poloneza.

GOŁDAP. 20 grudnia to był ostatni dzień lekcyjny w 2019 roku. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się tego dnia uroczystość, która wprowadziła wszystkich obecnych uczniów, rodziców, pracowników szkoły, przedszkolaki z Nibylandii, mieszkańców Podlasia w bożonarodzeniowy nastrój.


Wyszukiwarka

Loading