BOĆWINKA. 14 marca działające w Szkole Podstawowej w Boćwince koło teatralne pod kierunkiem J. Poniatowskiej przedstawiło trawestację dzieła A. Fredry pt. „Zemsta inaczej”.

GRABOWO. 1 marca obchodzimy polskie święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niestety, ze względu na wysoką absencję uczniów w szkole w Grabowie, apel upamiętniający wydarzenia związane z tym świętem odbył się w piątek, 15 marca.

GOŁDAP. Policjanci ruchu drogowego oraz profilaktyk z gołdapskiej komendy w ramach akcji „Świeć przykładem” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi, aby przeprowadzić „odblaskową lekcję” dotyczącą bezpieczeństwa na drodze.

GOŁDAP. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich po raz kolejny wzięły udział w zajęciach z dogoterapii pod kierunkiem pana Krzysztofa Domańskiego.

GOŁDAP. 8 marca przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich obchodziły Dzień Kobiet. Chłopcy tego dnia byli szczególnie elegancko ubrani i traktowali dziewczynki jak damy.

GOŁDAP. 2 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbył się dzień otwarty. Nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci odwiedzających placówkę.

POWIAT GOŁDAPSKI. Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zaprasza wszystkich uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych powiatu gołdapskiego do wzięcia udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo”.

GRABOWO. 23 lutego roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie: Jakub Boruciński, Radek Pastuszyński, Dominik Osiński i Marcin Meller wraz z trenerem Lechem Wronowskim przystąpili do rozgrywek szachowych w ramach ełckiej szkolnej ligi szachowej.

GOŁDAP. W Szkole Podstawowej nr 5 uczniowie klas 0-3 nie zapomnieli o tradycji tłustego czwartku. Mały samorząd uczniowski zorganizowała wspólną degustację pączków zakupionych przez radę rodziców.

GOŁDAP. 1 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Gołdapi obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji odbyła się prelekcja nt. działalności żołnierzy wyklętych, którą poprowadził Jacek Rutkowski, konsultant WMODN w Olsztynie Filia w Olecku.

GRABOWO. 26 lutego w kalendarzu świąt nietypowych możemy odnaleźć „Dzień dinozaura”. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z oddziału przedszkolnego w SP w Grabowie z dużą radością zareagowali na wiadomość o tym święcie.

GOŁDAP. W ramach programu antynikotynowej edukacji zdrowotnej, klasa 4d ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi na lekcjach z wychowawczyniami Katarzyną Witczak oraz Anną Waszkiewicz realizuje tematy związane ze szkodliwością palenia papierosów, skutkami nałogu oraz sposobami na niepalenie.

GOŁDAP. Uczniowie klas 4a i 4c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi rozpoczęli cykl warsztatów w garncarni, prowadzonych przez magistra sztuki Joannę Szewczak-Muszyńską.

BOĆWINKA. 20 lutego w Domu Kultury w Gołdapi uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Boćwince mieli przyjemność oglądać spektakl teatru Artenes z Wrocławia pt. „Skąd nasz ród”. Dzieci z klas 1-3 również spędziły ten dzień bardzo aktywnie.

GOŁDAP. 20 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 z SP5 w Gołdapi obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Opowieści z naszego dzieciństwa” w wykonaniu aktorów teatru Artenes z Wrocławia.

BOĆWINKA. W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć. Uczniowie piszą do siebie przede wszystkim maile, SMS-y czy też wiadomości na portalu społecznościowym.

GOŁDAP. Po feriach zimowych uczniowie klasy 5d i 7c ze Szkoły Podstawowej nr 3 wybrali się na kulig do Lasu Kumiecie.

GOŁDAP. 14 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się bal walentynkowy dla klas 4-8. Tak jak na każdym poprzednim balu wybierani byli król i królowa. Barwne i ciekawe przebrania sprawiły, że jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia.

GOŁDAP. Uczniowie klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi pierwszy tydzień ferii spędzili realizując projekt „Mądrzy Cyfrowi” połączony z zajęciami dotyczącymi prawidłowych postaw wpływających na zdrowy styl życia.

GOŁDAP. Gołdapskie liceum osiągnęło w nauce i frekwencji najlepszy wynik od lat. Średnia szkoły wyniosła 3,75, zaś średnia frekwencja 88%. Najlepszą klasą została 1a ze średnią 4,19.
Wyszukiwarka

Loading