REKLAMA I OGŁOSZENIA - tel. 504-475-522

GOŁDAP. Ze Szkoły Podstawowej nr 3 do „Szkoły z Gigantami” przystąpiło 26 ochotników. Wszyscy otrzymali certyfikaty.

GOŁDAP. „Razem na Święta” to akcja organizowana przez ministerstwo edukacji narodowej, której celem jest niesienie pomocy, umacnianie więzi międzypokoleniowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

GOŁDAP. Wczoraj przedszkolaki piekły pyszne ciasteczka, bez których święta Bożego Narodzenia nie miałyby swojego uroku. Cudowny piernikowy zapach roztaczał się w całym przedszkolu.

GRABOWO. W szkole w Grabowie realizowany był projekt pt. Zabawy geometrią. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe pojęcia związane z wielokątami, utrwalili wiadomości o czworokątach tworząc plakaty, rysowali siatki brył i sklejali z nich modele. Efektem końcowym projektu jest makieta miasteczka.

JABŁOŃSKIE. W Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Dobry Start” w Jabłońskich odbył się happening podsumowujący działania profilaktyczne pod hasłem „Stawiam na zdrowie - moje drugie śniadanie”.

BOĆWINKA. 14 grudnia w całej szkole unosił się piękny zapach korzennych przypraw. Dzieci z oddziału przedszkolnego z grup 3/4-latków oraz 5/6-latków z pomocą pań przygotowały świąteczne wypieki.

GOŁDAP. Konkurs plastyczny pt. „Zwierzęta i ptaki - mieszkańcy naszych lasów” został rozstrzygnięty. Przystąpiły do niego dzieci 4- i 5-letnie z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz dzieci z gołdapskich  szkół podstawowych nr 2 i 3.

GOŁDAP. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyli w akcji MEN "Szkoła pamięta".

GOŁDAP. 7 grudnia do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi zawitał mikołaj. Już od samego rana wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajkowych dzwoneczków.

GOŁDAP. Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Uroczystość ta w oddziałach przedszkolnych SP3 w Gołdapi odbyła się 3 grudnia.

GRABOWO. Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie od wielu lat realizuje ogólnopolską kampanię profilaktyczną „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

GOŁDAP. W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, klasa 2a realizuje ogólnopolski projekt prowadzony przez Fundację Uniwersytet Dzieci pt. „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”.

GOŁDAP. W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi andrzejki były dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

GRABOWO. W Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie od października do listopada br. realizowany był program profilaktyczny „Moje życie wolne od uzależnień”.

GOŁDAP. 25 listopada przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

GOŁDAP. Od września klasy 2b i 2c ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi realizowały pierwszy moduł międzynarodowego projektu "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".

GALWIECIE. 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego w Galwieciach obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto jest bardzo popularne, jego data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki.

GOŁDAP. Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi podczas zdalnego nauczania poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą dotyczącą środowiska leśnego.

GOŁDAP. Pluszowy miś to zabawka - symbol o niezwykłej historii. Mimo upływajacego czasu nadal jest najlepszym przyjacielem niejednego dziecka. Z tego też względu Światowy Dzień Pluszowego Misia jest niezmiennie jednym z bardziej lubianych przez dzieci świąt.

GOŁDAP. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gołdapi po raz kolejny przystąpiła do programu "Czyste powietrze wokół nas".

GOŁDAP. 25 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.


Czytaj też:

Wystawa prac Janiny Nieścier

GOŁDAP. Do 16 lutego w wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Publicznej w Gołdapi można oglądać prace wykonane haftem krzyżykowym przez  panią Janinę Nieścier.

Więcej…

Wzrosło bezrobocie

POWIAT GOŁDAPSKI. Na koniec ubiegłego roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gołdapi zarejestrowane były 864 osoby bezrobotne.

Więcej…

Turystyka w czasie epidemii

GOŁDAP. W ubiegłym roku Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi odwiedziło łącznie ponad 12 tysięcy osób. To mniej o 3,3 tysiąca niż rok wcześniej.

Więcej…

Prezentacja gier planszowych

GOŁDAP. Komputera mamy dość, więc planszówkom damy w kość! Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do obejrzenia prezentacji gier planszowych dostępnych w bibliotece.

Więcej…

My się nie nudzimy, tylko robimy

GOŁDAP. W ramach „Wirtualnych ferii w bibliotece” BP w Gołdapi zaprasza do obejrzenia filmu „My się nie nudzimy, tylko robimy”, który prezentuje jak wykonać wspólnie z łatwo dostępnych materiałów drapacze chmur oraz węża z nakrętek.

Więcej…

Rozmowa z burmistrzem Gołdapi

GOŁDAP. Czy gołdapscy przedsiębiorcy związani z turystyką zwracają się do gminy o wsparcie w związku z trudnymi czasami epidemicznymi? Czy pod obrady rady powróci pomysł likwidacji straży miejskiej? Czy zmieni się sposób segregacji odpadów komunalnych na terenie gminy Gołdap? Co ze strefą płatnego parkowania w centrum miasta, czy powstanie? Na te i inne pytania odpowiada burmistrz Gołdap Tomasz Luto.

Więcej…

Pomoc finansowa w ramach tarczy antykryzysowej

POWIAT GOŁDAPSKI. Starosta gołdapski za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi w ramach tarczy antykryzysowej COVID-19 do końca 2020 roku udzielił pomocy przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym w kwocie 7.963.362,30zł.

Więcej…

Strażacy uratowali psa

GOŁDAP. W niedzielę około 13:30 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że w stawie przy ul. Warszawskiej topi się pies.

Więcej…

Kolizje i pijani kierujący na drogach powiatu

POWIAT GOŁDAPSKI. Podczas minionego weekendu policjanci gołdapskiej komendy policji pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. W dwóch z nich kierowcy byli nietrzeźwi.

Więcej…

Papierosy na pierwszym miejscu

KRAJ/WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Działania podejmowane przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zarówno na przejściach granicznych jak i na terenie całego kraju doprowadziły w ubiegłym roku do zabezpieczenia nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości ponad 14,3 miliona złotych.

Więcej…

12 osób złożyło ślubowanie

KĘTRZYN. W nowym roku 12 funkcjonariuszy Straży Granicznej świadomych swoich obowiązków i praw wypowiedziało słowa roty. Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot.

Więcej…

Zwolnienie z naliczania składek

KRAJ. Osoby, które wykonują umowy zlecenia na rzecz szeroko rozumianej kultury, będą mogły złożyć wniosek, by nie potrącać składek z ich wynagrodzeń. Dotyczy to umów zawartych lub aneksowanych między 1 stycznia a 31 marca 2021 roku i obejmuje składki za okres od stycznia do końca kwietnia 2021 roku.

Więcej…

Wniosek o ukaranie trafił do sądu

GOŁDAP. W związku  z listopadowymi i grudniowymi protestami w Gołdapi policja skierowała wobec jednej osoby wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze uznali, że zorganizowała ona jedną z listopadowych demonstracji bez wcześniejszego zawiadomienia o niej właściwego organu gminy.

Więcej…

Dwie osoby zatrzymane

GOŁDAP. Wczoraj zatrzymany został 29-latek, który ukradł ze sklepu 2 butelki alkoholu. Przyczynił się do tego policjant będący w czasie wolnym od służby. W trakcie interwencji zatrzymany został również znajomy 29-latka, który okazał się być osobą poszukiwaną.

Więcej…

10 medali trafi do Gołdapi

GOŁDAP. MUKS Piorun Gołdap otrzymał już oficjalne potwierdzenie, że podczas Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach zdobył 2 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe medale.

Więcej…

Mistrzostwa w pływaniu w płetwach

OLECKO. 12 grudnia „piorunki” zadebiutowały w nowej dyscyplinie sportowej jaką jest pływanie w płetwach. Mimo wielu przeciwności losu, braku sprzętu i zaledwie 4 specjalistycznych treningów udało nam się wystartować w korespondencyjnych mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach w Olecku.

Więcej…

Turniej tenisa stołowego

GOŁDAP. W dniach 5 i 6 grudnia odbył się otwarty turniej tenisa stołowego z okazji 450-lecia nabycia praw miejskich przez Gołdap. W zawodach udział wzięło 136 zawodników z województw: warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

Więcej…

Udany start naszych pływaków

OLSZTYN/GOŁDAP. 4 grudnia zawodnicy MUKS Piorun Gołdap przystąpili do rywalizacji w V Międzynarodowym Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu. W zawodach wzięło udział około 500 osób z ponad 30 klubów. Podopieczni trenera Adama Kozłowskiego stanęli na wysokości zadania i do Gołdapi wrócili z nowymi rekordami, medalami i pucharami.

Więcej…

Puchar dowódcy trafił do Giżycka

GOŁDAP. Wczoraj w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbył się I Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dowódcy 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Wzięły w nim udział zespoły z Gołdapi, Giżycka, Węgorzewa i Dubeninek. Organizatorami turnieju byli 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Więcej…

Turniej siatkówki o puchar dowódcy 15pplot

GOŁDAP. W niedzielę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi rozegrany zostanie I Siatkarski Turniej o Puchar Dowódcy 15 Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi. Zagrają drużyny z Gołdapi, Węgorzewa, Giżycka i Dubeninek.

Więcej…

Pioruny na mistrzostwach w Olsztynie

OLSZTYN/GOŁDAP. Bardzo dobry występ odnotowali zawodnicy MUKS Piorun Gołdap podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego OZP w Olsztynie.

Więcej…