W grudniu dzieciom udziela się świąteczna gorączka - piszą listy, śnią o prezentach, wypatrują świąt i pewnego pana z długą białą brodą. 16 grudnia najmłodsza społeczność szkolna SP3 spotkała mikołaja nie w Laponii, a na Mazurach.

Świąteczna atmosfera w klasie 1b z SP3 udzielała się od chwili przystrojenia choinki. Magię nadchodzących świąt pierwszoklasiści poczuli podczas klasowego spotkania opłatkowego.

Grudzień jest tym miesiącem, na który czekamy z niecierpliwością. To czas wypełniony ciepłem, magią i radością oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Świąteczną atmosferę można było 17 grudnia wyczuć w Szkole Podstawowej w Boćwince.

9 grudnia był dniem bardzo pracowitym dla klasy 0A ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich, bowiem tego dnia piekły one pierniczki.

17 grudnia Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach. Dzieci z klas 1-3 zostali zapoznani z księgozbiorem wypożyczalni dla dzieci oraz z zasadami zapisania się do biblioteki. Starsi uczniowie wzięli udział w zajęciach z programowania.

17 grudnia uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Śniegowy bałwan”, zorganizowanym przez mały samorząd uczniowski.

Święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do niesienia pomocy, dlatego Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi po raz kolejny włączyło się w akcję „Razem na święta” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Święta to miły czas, kiedy możemy sprawiać radość innym. Z tym pięknym gestem spotkały się najmłodsze dzieci z naszej szkoły. Na jednym z korytarzy pojawiło się świąteczne drzewko.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, magii i czarów, czas okazywania sobie wzajemnej miłości. Aby podkreślić te wyjątkowe chwile, dzieci z zerówek SP3 przedstawiły jasełka.

W dzisiejsze przedpołudnie uczniowie klasy 1B ze Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Noblistów Polskich W Gołdapi wysłuchali bajki przedstawionej w teatrzyku kamishibai pt. „Prezenty świętego Mikołaja”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi.

W grudniu w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbył się konkurs na prezentację multimedialną „Życie bez nałogów”. Wygrała go Julia Milanowska.

6 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince wybrali się w odwiedziny do Mikołaja. Nie tego z reniferami i prezentami, a polskiego, najsłynniejszego Mikołaja, o którym zapominamy w tym ważnym dniu.

29 listopada w stołówce Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się kiermasz słodkości i rękodzieła na rzecz Juliana Szoki chorego na neuroblastomię chłopca.

W ramach kampanii „Pomarańczowa wstążka” i „Szkoła promująca bezpieczeństwo” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusz Kościuszki w Gołdapi zostało podjętych szereg działań promujących kampanię, między innymi został ogłoszony konkurs na najciekawszy plakat.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbyła się 22 października.

19 listopada Szkoła Podstawowa w Boćwince włączyła się w akcję pomarańczowej wstążki. Na apelu każdy uczeń, który napisał przykład prawa, jakie posiadają dzieci, otrzymał w nagrodę pomarańczową galaretkę.

26 listopada w naszej szkole z inicjatywy szkolnego koła wolontariatu i samorządu szkolnego zostały zorganizowane andrzejki.

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich uczniowie klasy 2b przedstawili dzieciom z klas zerowych teatrzyk pt. „Królewna Śmieszka” autorstwa wychowawczyni Barbary Bester.

Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi jak co roku obchodziły „Dzień pluszowego misia”.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Gołdap odbył się konkurs plastyczny na plakat pt. "Mój wybór - wolny od nałogów".