Finałowe pracowite dni Ogólnopolskiej 28 Akcji Sprzątanie Świata 2021 - Czysta Gołdap i okolice to prawdziwy ekosukces. Z gołdapską „dwójką” na „śmieciową walkę” wyruszyli przedstawiciele wielu instytucji oraz mieszkańcy. Wspólnie posprzątaliśmy więcej terenów, ale zdecydowanie zebraliśmy mniej śmieci niż w poprzednich akcjach.


20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przedszkolaki w Boćwince świętowanie rozpoczęły od słodkiego poczęstunku.

15 września w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyła się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Jak co roku nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki z wielkim zaangażowaniem porządkowały pobliską okolicę.

16 września 4-latki z grupy „Żółwiki” w SP3 obchodziły „Dzień kropki”. Z tej okazji namalowały techniką „kropeczek” listki na drzewach. Następnie odbył się konkurs pt. „Motylkowe kropeczki”.

Obchody „Dnia kropki” rozpoczęły się od obejrzenia historii małej Vashti - bohaterki książki "The Dot”. Opowieść opowiada o dziewczynce, która dzięki małej kropce oraz swojej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości.

1 września uczniowie klasy 2A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uroczyście pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny 2021/2022. Kolejne dni upłynęły dzieciom na wspólnym dzieleniu się przeżyciami i wrażeniami z licznych podróży.

"Wędrówka Trójki przez kulturę i tradycję oraz przyrodę Grecji" - taką nazwę ma projekt, którego uczestnicy - uczniowie oraz opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi - przebywają w Grecji, realizując jego założenia.

„We mnie jest siła, mądrość i moc, chronię przyrodę i w dzień, i w noc.” - przez 5 dni takim okrzykiem dzieci rozpoczynały „Letnie spotkania z ekologią” w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

W dniach 24-25 czerwca w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi dzieci z grup 5-latków A, B oraz C wraz z rodzicami, wychowawczyniami oraz panią dyrektor uczciły pożegnanie z przedszkolem.

Ostatni tydzień przed wakacjami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi poświęcili m.in. powtórzeniu zasad bezpiecznego zachowania w czasie zbliżającej się przerwy letniej od nauki.

GOŁDAP. Przed zakończeniem roku szkolnego klasa 2b z SP2 wyruszyła na pierwszą od półtora roku wycieczkę. Celem było safari w Zatykach.

BOĆWINKA. W Szkole Podstawowej w Boćwince odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Super rodzina”. Miał na celu zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców.

GOŁDAP. W czerwcu bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi przeprowadziły kilka akcji mających na celu danie niepotrzebnym, nieaktualnym lub częściowo zniszczonym książkom drugiego życia.

GOŁDAP. W ramach zbliżającego się końca roku szkolnego dzieci z grupy "Żółwiki" wybrały się do restauracji na pyszne desery lodowe. Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji.

GOŁDAP. 17 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się kiermasz charytatywny kuchni amerykańskiej. Jego celem było przede wszystkim zebranie środków finansowych na działania pomocowe Polskiej Akcji Humanitarnej w Afryce tj. wsparcie dla mieszkańców Sudanu Południowego.

BOĆWINKA. Klasa ósma ze szkoły w Boćwince w ramach zajęć z wychowawcą uczestniczyła w programie Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”.

GOŁDAP. Korzystając ze sprzyjającej aury, aby nadrobić zaległości w aktywności fizycznej, uczniowie klasy 3c Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę rowerową pod Piękną Górę.

GOŁDAP. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w Programie Edukacyjnym Szkoła Przyjazna Wodzie „Aktywni Błękitni” organizowanym przez PGW Wody Polskie. Miał on nauczyć dzieci racjonalnego gospodarowania zasobami wody i bezpiecznego z niej korzystania. W ramach programu uczniowie brali udział w spektaklach, specjalnych lekcjach oraz konkursach.

GOŁDAP. Uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wybrali się w środę pod opieką wychowawczyni i jednej z mam na długi spacer, który zakończył się pod Piękną Górą.