Loading


GOŁDAP. Wczoraj młodzież z gołdapskiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z ks. Mariuszem Pawliną kolędowała w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi.

GOŁDAP. 46 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych planuje przystąpić w tym roku do egzaminu maturalnego. To jednak za kilka miesięcy. Dziś jest czas na zabawę.

BOĆWINKA. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince odwiedzili fabrykę bombek w Kętrzynie.

BOĆWINKA. Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. Nie inaczej było w tym roku. W piątek, 21 grudnia 2018 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej zebrali się: dyrekcja, pracownicy naszej szkoły, zaproszeni goście oraz uczniowie i ich rodzice.

BOĆWINKA. 8 stycznia Szkołę Podstawową w Boćwince odwiedził patrol saperski. Saperzy przeprowadzili akcję informacyjną. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, co zrobić, gdy znajdziemy niewybuch oraz do jakich służb należy to zgłosić.

GOŁDAP. Kiermasz w oddziałach przedszkolnych SP3Kiermasz bożonarodzeniowy stał się już niemal tradycją w naszej przedszkolnej społeczności. Organizowany po raz trzeci nadal cieszył się dużym zainteresowaniem.

BOĆWINKA. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince uczestniczyli w niezwykłych warsztatach interaktywnych pt. „Z miłości do niepodległości”, zorganizowanych przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

GOŁDAP. 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt.”Zjawiska fizyczne w przyrodzie”. Adresowany do uczniów klas 7 i 8.

GOŁDAP. Pluszowy miś mimo upływającego czasu gości w domu każdego z nas. To nie tylko zabawka. Bardzo często jest najlepszym przyjacielem, wspiera w trudnych chwilach, dodaje otuchy.

GOŁDAP. Rok 2018 był bardzo ważny dla Polski. Obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „A to Polska właśnie...”.

GOŁDAP. Już wprawdzie zawitał styczeń, ale atmosfera świąt, mikołajek i mikołajów jeszcze trwa. Warto wspomnieć i o tych wielkich, którzy zapisali się w historii całego świata.

GOŁDAP. Uczniowie klas 4b i 4c Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

GRABOWO. Z okazji świat Bożego Narodzenia w przedszkolu w Szkole Podstawowej w Grabowie jak każdego roku odbyła się "Słodka Wigilia".

GOŁDAP. W celu kultywowania tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz miłego spędzenia czasu, czterolatki z grupy „Rekinki” z oddziałów przedszkolnych SP3 w Gołdapi wyruszyły do „Przystani Świętego Mikołaja” położonej w miejscowości Piękna Góra k. Giżycka.

GOŁDAP. 20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki odbyła się „wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne klasy 4A i 4C. Tego dnia nasza szkoła poddała się magii świat Bożego Narodzenia.

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi ogłosiło konkurs na najlepszą gazetkę profilaktyczną dotyczącą przeciwdziałania przemocy pn. „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, po burzliwej dyskusji wyłoniła 7 laureatów.

GOŁDAP. I Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się przed świętami w Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi. Udział w nim wzięli uczniowie z Bań Mazurskich, Grabowa, Galwieć i Gołdapi.

GOŁDAP. Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i dzieci z oddziałów przedszkolnych przyłączyli się do akcji „Bezdomna Kartka”, organizowanej przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i ŚDS „Słoneczny Dom” w Gołdapi.

GRABOWO. Jak co roku w naszej szkole, ostatni dzień przed przerwą świąteczną to dzień niezwykły. W tym roku również nie zabrakło świątecznej atmosfery pełnej życzliwości i ciepłych życzeń.

GOŁDAP. W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, grupa 5-latków „a” i 5-latków „c” pod opieką swoich wychowawczyń wyruszyły na spotkanie z mikołajem.

GRABOWO. 17 grudnia w przedszkolu w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Ozdoby bożonarodzeniowe”.

GOŁDAP. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi spotkali się z policjantką. Rozmawiali o cyberprzemocy i ogólnie pojętym bezpieczeństwie.

GOŁDAP. 4 grudnia do przedszkolaków w SP3 w Gołdapi zawitał sierżant Gołdapek. Przyszedł w asyście gołdapskich policjantów.

GOŁDAP. 22 listopada 2018 roku czteroosobowa grupa uczniów z klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w składzie: Sylwia Milewska, Aleksandra Witkowska, Natalia Zapolnik i Gracjan Woronowicz otrzymała tytuły laureatów I edycji regionalnej konkursu "Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej".

GOŁDAP. W ramach programu doradztwa zawodowego w szkole podstawowej, w dniach 7 i 14 listopada klasy ósme ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odwiedziły Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi.

GOŁDAP. 23 listopada uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odwiedzili muzeum regionalne w Węgorzewie

GOŁDAP. 6 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w ramach prezentu mikołajkowego uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Królowa Śniegu”.

GOŁDAP. W Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi, od lutego do grudnia realizowany był projekt pt. „Tolerancja i akceptacja drogą do wolności - bez hejtu i przemocy słownej”.

GOŁDAP. 12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się po raz kolejny kiermasz bożonarodzeniowy.

GOŁDAP. Czwartoklasiści (i nie tylko) z naszej gołdapskiej „jedynki” w andrzejkowy poranek wyruszyli do Gdańska. Jechali w nadmorskie klimaty na specjalne zaproszenie elfów, by tworzyć z nimi melodię nadchodzących świąt.