Loading


BOĆWINKA. Dziś o 14.59 zakończyło się głosowanie w ramach II etapu konkursu Fundacji Orange.

BOĆWINKA. Pozostało już tylko kilka godzin, by zagłosować na Szkołę Podstawową w Boćwince w ramach konkursu Fundacji Orange.

GOŁDAP. Grupę sześciolatków i pięciolatków z SP2 w Gołdapi odwiedzili babcia i dziadek Lilianki i Mikołaja (naszych przedszkolaków). Wiecie, że jak byli dziećmi to wcale nie było komputerów i komórek?

BOĆWINKA. Dziewczynki z klasy III Szkoły Podstawowej w Boćwince przygotowały upominki dla swoich kolegów i złożyły im najserdeczniejsze życzenia.

GOŁDAP. 28 września klasy 5a i 5b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrały się na rajd rowerowy pokonując trasę ostatniego rajdu WRC (Piękne Łąki, Bałupiany, Łobody, Grygieliszki).

GOŁDAP. Niesamowitą promocją Szkoły Podstawowej nr 2 im .Marszalka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi oraz naszej urokliwej Gołdapi okazał się finał XVIII edycji Konkursu Puchar Recyklingu.

GOŁDAP. W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi odbyły się warsztaty dla młodzieży pt. „Profilaktyka zachowań ryzykownych” oraz szkolenie dla kadry pedagogicznej pt. „Jak sobie radzić w trudnym kontakcie z rodzicami”.

GOŁDAP. Perfekcyjnie pokonaliśmy drogę ze szkoły do komendy. Aspirant sztabowy Marta Andruczyk - zaprzyjaźniona ze szkołą policjantka była pod ogromnym wrażeniem. Chwaliła nasze zachowanie: grzeczni, czujni i wytrwali.

GOŁDAP. 17 października grupę sześciolatków C z SP1 odwiedzili pan Andrzej oraz pan Tomasz - przedstawiciele Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy. Wręczyli dzieciom nagrody za zwycięstwo w konkursie organizowanym w ramach projektu „Pszczelarstwo bliżej nas”.

GOŁDAP. Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w miniony piątek w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi.

BOĆWINKA. Wspólnie utwórzmy Pracownię Orange w Szkole Podstawowej w Boćwince. Placówka zakwalifikowała się do II etapu projektu Fundacji Orange, w którym można wygrać wyposażenie jej w komputery, bezpłatny dostęp do internetu, konsolę do gier, telewizor LCD i meble.

GOŁDAP. 29 września klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi wraz z wychowawczynią Barbarą Hornostaj odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Gołdapi.

POGORZEL. Szkoła Podstawowa w Pogorzeli przystąpiła do akcji pt. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 29 września odbył się u nas konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia.

GRABOWO. 27 września obchodziliśmy 78 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, które było ewenementem w skali świata.

GOŁDAP. Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwanym dniem nauczyciela jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Tego dnia nagradza się wszystkich, którzy związani są z oświatą.

GOŁDAP. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”. Udali się w różne okolice miasta. W akcji uczestniczyło 150 dzieci z różnych klas.

GRABOWO. W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie zmieniła nieco swój charakter. Uczniowie nauczali, nauczyciele odpoczywali i wszyscy dziękowali.

GOŁDAP. 5 października klasa 3 ze szkoły SP1 w Gołdapi z wychowawczynią Beatą Kurek udała się na wycieczkę do schroniska dla zwierząt w Kośmidrach.

GOŁDAP. Z okazji Święta Drzewa dzieci z oddziałów 4-latków i 5-latków z SP3 odwiedził niezwykły gość - pani Marzanna Konieczny z Nadleśnictwa Gołdap.

GOŁDAP. Prawie wszyscy nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy dziś mieli do pracy, wzięli udział w szkolnym spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

GOŁDAP. Uczniowie klasy 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyli warsztaty dotyczące kiszonek warzywnych.

GOŁDAP. Początek tegorocznej jesieni sprzyjał organizacji wycieczek rowerowych. Z dobrej pogody skorzystali uczniowie klacy Vc z gołdapskiej trójki, którzy zaprosili do udziału w wyjeździe również członków swoich rodzin.

GOŁDAP. „Zamiast chipsów zjem jabłuszko, bo ja dbam o swe serduszko” – takim hasłem grupa 3-latków ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi obchodziła święto jabłka.

GOŁDAP. W miniony piątek dzieci z czterech klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi złożyły ślubowanie i zostały przez dyrektora pasowane na uczniów.

GOŁDAP. Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi uczestniczyła w trzydniowym spotkaniu młodzieży aktywnej w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Mrągowie.

GOŁDAP. 27 września po raz kolejny oddziały przedszkolne SP3 odwiedził zaprzyjaźniony teatrzyk Studia Krak-Art z Krakowa. Tym razem przyjechali do nas z bajką pt. „Wilk i zając”.

GOŁDAP. 29 września w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się kiermasz zdrowej żywności. Wydarzenie zorganizowano w związku z ogólnopolską zbiórką żywności i akcją "Podziel się posiłkiem".

GOŁDAP. Od września ponownie zaczęliśmy naszą przygodę z Masterchef Junior w grupie 5-latków. Jest to kolejny rok cyklicznych zajęć kulinarnych, które odbywają się w ramach programu „Żółty talerz".

GOŁDAP. Dziewiętnaścioro dzieci z klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi złożyło wczoraj ślubowanie i zostało pasowanych na uczniów.

GOŁDAP. Dzisiaj, w pierwszy piątek października przypada Światowy Dzień Uśmiechu.

logowanie