BOĆWINKA. Uczniowie klasy pierwszej oraz zerówki wraz ze swoimi wychowawczyniami Olgą Artemiuk i Magdaleną Markowską wzięły udział w ogólnopolskim Programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.

GOŁDAP. W czerwcu uczniowie klas 4a i 4c Szkoły Podstawowej nr 3 przebywali na zielonej szkole w małej miejscowości Piękna Góra koło Giżycka. Program pod hasłem "Learn&Fun" był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, grami i zabawami.

GOŁDAP. W dniach 17 i 18 czerwca dwie grupy 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi uroczyście żegnały przedszkole prezentując wspaniałą część artystyczną.

GOŁDAP. 10 czerwca roku uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wybrali się rowerami pod Piękną Górę. Celem wycieczki była kręgielnia

GOŁDAP. Jako koordynatorka akcji „Gołdap miastem bez elektrośmieci” informuję, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi zdobyła nagrodę główną w tegorocznym konkursie programu" Miasto bez elektrośmieci".

GOŁDAP. Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim koniec przygody z kodowaniem, w którym brały udział sześciolatki z SP1.

GRABOWO. W dniach od 6 do 8 czerwca klasa 5b ze Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wraz z wychowawczynią postanowili w sposób aktywny spędzić czas na biwaku zorganizowanym w Słonecznym Zakątku OSiR w Gołdapi.

GRABOWO. 7 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie uczestniczyli w wyjeździe do schroniska dla psów w Kośmidrach.

GOŁDAP. W ostatnim tygodniu maja uczniowie klas trzecich gimnazjum gościli z wycieczką krajoznawczą w Krakowie. Najliczniejszą grupą byli uczniowie z klasy 3c, a skład uzupełniła młodzież z klas 3b i 3f.

GOŁDAP. 6 czerwca dzieciaki z klas 0a i 0b ze były na wycieczce w Ełku. W sali zabaw odbywały podróże pirackim statkiem, wędrowały po sieciach pajęczych, skakały na trampolinach, zjeżdżały na zjeżdżalniach wprost do basenów z piłeczkami i gąbkowymi klockami, pokonywały tory przeszkód, bawiły się w kącikach tematycznych, zjeżdżały na torze pontonowym, budowały z zamki z gigantycznych klocków, urządzały wyścigi jeździków.

GOŁDAP. Z okazji Światowego Dnia bez Papierosa w SP nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi klasa 4a zaprezentowała uczniom, nauczycielom oraz rodzicom przedstawienie pt. „Sąd nad Papierosem”.

GOŁDAP. Z okazji Dnia Dziecka, klasa 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 wybrała się na wycieczkę do Suwałk. Główną atrakcją były zajęcia w Ośrodku Edukacyjnym Biblioteki Publicznej Midicentrum.

GOŁDAP. Po całorocznej ciężkiej nauce uczniowie klas pierwszych zasłużyły na odrobinę wytchnienia. 5 czerwca zorganizowany został dla nich relaks połączony z nutką szaleństwa - wyczekiwany wypad do parku linowego.

GOŁDAP. W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 3 wzięła udział w programie Kuratorium Oświaty w Olsztynie „Laboratorium - mój profil”, którego celem jest pomoc uczniom w wyborze przyszłego zawodu. 22 maja uczniowie klas 7 i 8 byli z wizytą w TVP Olsztyn i Radio Olsztyn.

GOŁDAP. 30 maja w Szkole Podstawowej nr 1 na orliku odbył się festyn rodzinny. Na imprezę zaproszono rodziców, gości, dzieci i ich najbliższych. Cały plac boiska zmienił się nie do poznania.

GRABOWO. 29 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach w klockarni ph. "Kolej na klocki" w Ełku.

BOĆWINKA. 1 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej w Boćwince odbył się festyn rodzinny. Tradycją Boćwinki stało się łączenie trzech ważnych świąt: Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka w jedną wspólną imprezę. Tegoroczna trwała przez niemal 12 godzin.

GOŁDAP. W dniach 21-24 maja w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi odbył się trzeci etap Ogólnopolskiego Konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie 2019” w dwóch kategoriach: kucharz oraz mechanik pojazdów samochodowych.

GOŁDAP. Funkcjonariusze SG podczas spotkań z dziećmi nie tylko starają się przybliżyć służbę w formacji, ale również edukować. Zawsze omawiane są zasady bezpieczeństwa np. w ratowaniu życia ludzkiego czy w przypadku kontaktu z nieznajomym psem.

GOŁDAP. Troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi zostało wyróżnionych w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2019.

GOŁDAP. Zbliża się okres wakacji. Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci, 3 czerwca klasę 1b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich odwiedziła przedstawicielka policji Marta Andruczyk. Przypomniała uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku.
Wyszukiwarka

Loading