Loading

GOŁDAP. Nasza szkoła corocznie organizuje obozy sportowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku 58 uczniów z klas sportowych i nie tylko, wraz z opiekunami przez 4 dni przebywało w Olsztynie.

GOŁDAP. 27 kwietnia w hali OSiR odbyły się międzyszkolne rozgrywki sportowe w różnych dyscyplinach.

DUBENINKI. W kwietniu w ramach lekcji zajęć technicznych uczniowie klasy III Gimnazjum w Dubeninkach zajęcia kulinarne, podczas których przygotowywali zdrowe kanapki, sałatki i surówki, przystawki na zimno (szaszłyki owocowe, szaszłyki mięsno – warzywne), gofry, tosty oraz desery i koktajle.

GRABOWO. 16 maja klasa I i II Samorządowego Gimnazjum w Grabowie wraz z wychowawczyniami Grażyną Pietruszewską i Małgorzatą Pawelską wyruszyły do Kowalek. Znajduje się tam pomnik Marcina Giersza.

GRABOWO. W filii bibliotecznej w Grabowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

GOŁDAP. Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi była dziś na wycieczce w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

GOŁDAP. „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.” - sentencja marszałka Józefa Piłsudskiego była mottem spotkania młodzieży CKiW OHP w Gołdapi z płk. dr. inż. Władysławem Krajewskim.

POGORZEL. Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta.

GOŁDAP. 16 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi z klas: 0A, 0D, 2A i 2B z wychowawczyniami i rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Płociczna.

POGORZEL/KRAJ. 11 maja w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Kalendarzowego PSP 2017.

GOŁDAP. „Niezwykła podróż do świata filozofii” to tytuł przedstawienia, które odbyło się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w ramach projektu „ Kocham i znam swoją Ojczyznę”.

GOŁDAP/WARSZAWA. Trzy dni spędziliśmy w Warszawie, chociaż nocowaliśmy w Łomiankach. 7 maja pojechaliśmy do stolicy w składzie 44 uczniów z klas IVa, Va, VIa oraz: pani Agnieszka, 2 panie Gosie i pan Andrzej.

GOŁDAP. Uczeń Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi Wiktor Godlewski zajął IV miejsce w kraju w programistycznym konkursie.

GRABOWO. 28 kwietnia uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Grabowie pod kierunkiem Lecha Wronowskiego przedstawili inscenizację pt. „Konstytucja 3 Maja”.

GRABOWO. W ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom, 9 maja filia biblioteczna w Grabowie gościła uczniów klas III oraz wychowawczynie z miejscowego Zespołu Szkół. W roli lektora wystąpił ksiądz Tadeusz Kulesza.

GOŁDAP. Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Latający kufer”. Autorem baśni jest Hans Christian Andersen.

BOĆWINKA. 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. To proekologiczne święto ma uświadomić wszystkim, jak bardzo jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.

GRABOWO. 12 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum Zespołu Szkół w Grabowie byli z wizytą w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie.

BOĆWINKA. Na szczęście to nie alarm bombowy, tylko zwykła akcja informacyjna. Saperzy odwiedzili Szkołę Podstawową w Boćwince, aby poinstruować, jak zachować się w przypadku znalezienia niewybuchu lub innego niepokojącego nas metalowego skarbu z minionych epok.

GOŁDAP. 9 maja z okazji Dnia Europy odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 happening z Unią Europejską, zorganizowany przez klasę IIc.

GOŁDAP. Uroczystość, poświęcona majowym świętom, była wynikiem projektu patriotycznego. Uczniowie przygotowywali go pod okiem pani Barbary Nierwińskiej.

GALWIECIE. Podczas „Wieczoru z filmem patriotycznym” uczniowie Szkoły Podstawowej w Galwieciach oraz mieszkańcy wsi mieli możliwość obejrzeć film J. Komasy pt. „Miasto 44”.

GALWIECIE. W kwietniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Galwieciach wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Ełku.

GOŁDAP. 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 uczniowie z klasy 2b i 2e wraz z wychowawczyniami zaprosili swoich kolegów z klas młodszych na przedstawienie z okazji obchodzonego w kwietniu Dnia Ziemi.

GOŁDAP. Uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi reprezentowali jednostkę na Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP w Ostródzie.

GOŁDAP. Po raz szósty uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Gołdapi rywalizowali w Turnieju Klas „Mazurska przyroda, mazurska przygoda”, współorganizowanym z Nadleśnictwem Gołdap.

GOŁDAP/KRAJ. Rozpoczął się tegoroczny maraton maturalny. Dziś o 9.00 absolwenci szkół średnich przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

GALWIECIE. W kwietniu Szkołę Podstawową w Galwieciach odwiedziły trzy wyjątkowe panie: Krystyna Dojlida, Maria Lendo i Anna Sadowska. Panie te to jedne z najdłużej mieszkających osób w Galwieciach.

GOŁDAP. 27 kwietnia dzieci z klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi pod opieką wychowawczyni Ewy Jurewicz gościły w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

GOŁDAP. GOŁDAP. 27 kwietnia w hali OSiR Gołdap, w ramach ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę” odbyły się międzyszkolne zawody sportowe. Zorganizowane zostały one przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gołdapi. Uczniowie Zespołu Szkół w Grabowie spisali się bardzo dobrze.

logowanie