GOŁDAP. W dniach 23-24 maja grupy: „Krabiki” i „Rekinki” z oddziałów przedszkolnych SP3 w Gołdapi zaprosiły swoich kochanych rodziców na program z okazji „Dnia Mamy i Taty”, który składał się z części wokalno-recytatorskiej i tanecznej.

GOŁDAP. „Dzień Dobrego Słowa” należy do chętnie kultywowanych w SP5 tradycji. Można z powodzeniem stwierdzić, że majowa akcja objęła cały tydzień.

GOŁDAP. Z okazji „Światowego Dnia Pieczenia” uczniowie klas 4a i 4c Szkoły Podstawowej nr 3 wraz ze swoimi rodzicami zorganizowali szkolny kiermasz słodkości.

GOŁDAP. Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wraz z wychowawczynią i panią wicedyrektor od 13 do 15 maja spędziła czas w Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” położonym niedaleko Giżycka.

GOŁDAP. Na początku maja uczniowie klas 5, 6, 8 oraz 3 gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi pod opieką B. Kalinowskiej, M. Parat, M. Rant i W. Werner-Wysockiej wędrowali po ośnieżonych szlakach karkonoskich gór.

GOŁDAP. 13 maja na zaproszenie Małego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich, pracownice Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach: pani Alicja Harcińska i pani Żaneta Słapińska przybyły do naszej szkoły, aby przeprowadzić w klasach 0-3 zajęcia pt. „Dziuple i ich mieszkańcy”.

GOŁDAP. 16 maja w Przedszkolu Samorządowym nr 1 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla dzieci i ich rodziców pt. „Moja mała ojczyzna w obiektywie”.

GOŁDAP. Coroczny, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”, organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, został rozstrzygnięty. Troje dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi w kategorii przedszkolnej zajęły 1, 4 oraz 5 miejsce.

GOŁDAP. Sportowe zmagania przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi po raz trzynasty odbyły się wczoraj w hali OSiR. Podczas olimpiady dzieci brały udział w trzech konkurencjach: torze z przeszkodami, biegu z taczką oraz rzucie woreczkiem do celu.

BOĆWINKA. 13 maja Szkołę Podstawową w Boćwince odwiedził teatr Kurtyna z Krakowa, który wystawił dwa spektakle: "Gadająca niespodzianka" dla oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 oraz "Moja historia" dla klas 4-8.

GOŁDAP. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegaj pożarom” zajęły czołowe miejsca.

GOŁDAP. 11 maja dzieci z grupy pięciolatków A z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi uczestniczyły w wycieczce do księgarni.

GOŁDAP. 6 maja uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi w ramach projektu „Zamiast cyber - grania chwila czytania i zdrowego gotowania” spotkali się z Pippi - Skarpetką.

GOŁDAP. W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbył się dziś kolejny konkurs recytatorski pod tytułem "Zwierzęta w optymistycznych wierszach dla dzieci". Udział w nim wzięło 13 dzieci z oddziałów przedszkolnych - pięciolatków z gołdapskich szkół podstawowych nr 2, 3 i 5 oraz Przedszkola Samorządowego nr 1.

GRABOWO. 8 maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wzięli udział w interesującym apelu z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

GOŁDAP. 30 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na boisku szkolnym została rozciągnięta 150 metrowa flaga, którą 2 lata temu uszyła cała społeczność uczniowska.

KRAJ/GOŁDAP. O 9:00 zaczęły się tegoroczne egzaminy maturalne. Dziś maturzyści zmierzą się z językiem polskim, rano na poziomie podstawowym, o 14:00 na poziomie rozszerzonym.

GOŁDAP. 3 maja 1791 roku Sejm Wielki uchwalił pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję. Z tej okazji tak jak każdego roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi przygotowali uroczysty apel.

GOŁDAP. 16 kwietnia dzieci z klas 0-2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wybrały się na wycieczkę do Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek w Pięknej Górze koło Giżycka.

GOŁDAP. Spektakularny sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr w Gołdapi w trakcie tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Dwunastu uczniów uzyskało tytuły laureata i finalisty.
Wyszukiwarka

Loading