Loading


GOŁDAP/DUBENINKI. 5 grudnia uczniowie klas 3e i 3d wraz z wychowawczyniami Beatą Galińską i Beatą Jusińską odwiedzili Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach.

GOŁDAP. Po raz trzeci uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 włączyli się do akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku zbierane były słodycze typu czekolady, płatki, chipsy z owoców.

GRABOWO. W dniu życzliwości wszyscy uczniowie i dorośli od rana starali się zachować uśmiech na ustach, nie dając się prowokować, byli mili i życzliwi dla innych. Wszelkie kłótnie, żale i złości odstawiliśmy na bok.

GOŁDAP. W Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi trwa realizacja projektu "Świat bez tajemnic". Jego celem jest podniesienie kompetencji kluczowych: matematyczno- przyrodniczych, kreatywności i innowacyjności.

GOŁDAP. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 przyłączyli się po raz kolejny do akcji „Bezdomna Kartka”. W klasach powstały przepiękne pocztówki pełne ciepłych życzeń.

GOŁDAP. 29 listopada to świetna okazja do zorganizowania andrzejkowych wróżb. Już od rana w naszym przedszkolu dostrzec można było dzieci w niecodziennych przebraniach.

GOŁDAP. 23 listopada Szkołę Podstawową nr 3 odwiedziła senator RP Małgorzata Kopiczko oraz zastępca burmistrza Jacek Morzy. Senator przyjechała do naszej szkoły, by spotkać się z uczniami, którzy uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie „List do taty”.

GOŁDAP. W dniach 8-9 grudnia odbyła się zbiórka żywności pod patronatem Caritas. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5 zbierali żywność potrzebującym starszym mieszkańcom gminy Gołdap.

GOŁDAP. 6 grudnia uczniowie klasy 3e ze Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyli w mikołajkach zorganizowanych w Muzeum Ziemi Gołdapskiej.

GRABOWO. 8 grudnia odbył się szkolny konkurs recytatorski pod tytułem „Jestem Polką, jestem Polakiem”. Był on skierowany do uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej i gimnazjalistów.

GOŁDAP. Wielkim sukcesem uczniów ZPEW zakończył się udział w III Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym „Obrazy słowem malowane”, który odbył w środę, 6 grudnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgorzewie.

GOŁDAP. W mikołajkowe święto 6 grudnia, dzieci z grupy 0a ze Szkoły Podstawowej nr 3 od samego rana spotykały miłe niespodzianki.

GRABOWO. Najbliższe tygodnie to czas szczególnie dla nas Polaków ważny. Okres świąt Bożego Narodzenia zawsze przeżywamy w sposób szczególny i zapewne większość uznaje je za jedno z najważniejszych świąt w roku.

GOŁDAP. Współcześnie wielu z nas dorosłych zapomina o historii, ojczyźnie, wartościach. Zapatrzeni w szeroko rozumianą globalną wioskę odwracamy się od własnych korzeni. Może zatem warto się zastanowić jak w ten ogromny, a zarazem mały świat wprowadzamy najmłodsze pokolenie.

GRABOWO. 5 grudnia uczniowie z klas 2-7 pod opieką Grażyny Kudryk i Mai Zaniewskiej udali się na wycieczkę do białostockiej Galerii Jurowieckiej na największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego.

GRABOWO. 13 listopada uczniowie klasy 1 i 2 zostali zaproszeni przez panią Lucynę Świerzbin do Biblioteki Publicznej w Gołdapi Filii w Grabowie. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz programu „Dom czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” bajki dla dzieci czytali asp. szt. Marta Andruczyk i starosta gołdapski Andrzej Ciołek.

GOŁDAP. Od wielu lat 1 grudnia w naszej szkole organizowany jest konkurs wiedzy o AIDS i HIV. W tym roku zmagania odbyły się dwuetapowo.

GOŁDAP. W pierwszy weekend grudnia w gołdapskich sklepach można było spotkać wolontariuszy, którzy zbierali żywność. Jest to jeden z projektów banku żywności, w którym od ponad 10 lat uczestniczy Szkoła Podstawowa nr 3.

GOŁDAP. 6 grudnia na mikołajki, dzięki mamie naszego przedszkolaka pani Małgorzacie Brzezińskiej, pojawiła się w naszej szkole piękna choinka z lasu, sięgająca aż do sufitu. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ubieranie świątecznego drzewka jest zgodne z naszą tradycją.

GRABOWO. 20 listopada uczniowie, którzy nie uczestniczyli w zajęciach basenowych, mogli odbyć kurs oprawiania książek.

GOŁDAP. Wielką atrakcją dla uczniów klasy 4c i 4b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi była dwudniowa wycieczka do Warszawy, zorganizowana przez M. Zadrogę oraz Małgorzatę Obarę.

GRABOWO. 30 listopada odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.

GOŁDAP. Rewelacyjnie rozwija się nasza akcja "Gołdap miastem bez elektrosmieci". Ponownie w tym roku szkolnym zapakowano odpadami ogromny samochód, który przyjechał do SP2 w Gołdapi z „Miasta bez elektrośmieci”.

BOĆWINKA. 24 listopada grupa pięciolatków i sześciolatków 6 obchodziła Światowy Dzień Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane maskotki.

GOŁDAP. 28 listopada uczniowie klasy 4A ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wraz z panią Agnieszką Podbieleską obejrzeli wystawę pt. „Jak przybyłem do Gołdapi”.

GOŁDAP. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi zakończyło rekrutację uczestników do projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”.

GRABOWO. 7 listopada w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie obchodzony był Dzień Postaci z Bajek. Głównymi adresatami tego wydarzenia byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy chętnie „odwiedzają” jeszcze ten magiczny świat.

GOŁDAP. 10 listopada klasy 4c i 4e ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Atrakcji było co niemiara!

GOŁDAP. Dziś w ramach współpracy z wypożyczalnią dla dzieci z Biblioteki Publicznej w Gołdapi, jak co miesiąc przybyli do placówki dzieci z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi wraz z wychowawczynią Barbarą Hornostaj.

GRABOWO. Dni profilaktyki w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie stały się tradycją i są stałym elementem zaplanowanej profilaktyki.

logowanie