GOŁDAP. W marcu w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi był realizowany projekt „Święto Matematyki”. Jest to szczególny miesiąc, gdyż przypadają trzy nietypowe święta: Dzień Polskiej Statystyki, Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi.

GOŁDAP. W akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi "zaświecili się" dziś na niebiesko ubierając w tym kolorze.

GOŁDAP. Przyszedł czas, aby nasze przedszkole zamieniło się w scenę teatralną. W trudnych czasach pandemii staramy się funkcjonować normalnie i każda grupa przygotuje przedstawienie, które cyklicznie będziemy zamieszczać na stronie naszego przedszkola oraz w lokalnych mediach.

GOŁDAP. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi jak co roku uczestniczyli w akcji „Wielkanocna Kartka dla Bohatera”.

GOŁDAP. Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich wyszedł z inicjatywą stworzenia „Piątkowego - 5 Węża”.

GOŁDAP. 25 marca w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się konkurs układania puzzli. Dzieci z grupy 0b w dwuosobowych drużynach miały za zadanie w jak najkrótszym czasie ułożyć obrazek składający się ze 100 elementów.

GOŁDAP. 22 marca w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi  obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Włączyliśmy się w kampanię edukacyjną Polskiej Akcji Humanitarnej „Daj Znak Wodny!”.

GOŁDAP. Laura Krzemińska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2020/21, organizowanego przez Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie.

GOŁDAP. Uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi Zuzanna Rawinis zdobyła tytuł finalistki tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

GOŁDAP. Podczas zimowych miesięcy uczniowie klas 2b i 2c ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi realizowali zadania z II modułu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Czytamy z klasą – lekturki spod chmurki” pt. „Mała chmurka w krainie śniegu”.

GOŁDAP. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wpisały się do tradycji Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi. Od kilku lat promujemy to święto, aby przypomnieć, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

GOŁDAP. Profilaktyka zagrożeń i szeroko rozumiane bezpieczeństwo było celem pogadanek, jakie z uczniami klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi przeprowadziła dzielnicowa asp. Marta Anuszkiewicz. Ze względu na panującą w kraju pandemię, tym razem zajęcia odbyły się online.

BOĆWINKA. Aby tradycji stało się zadość, przedszkolaki pożegnały zimę oraz z marzanną i śpiewem powitały wiosnę.

GOŁDAP. Dzień św. Patryka wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to patron tego kraju. Dzień św. Patryka obchodzony jest jednak nie tylko w Irlandii, ale również w wielu innych krajach na całym świecie.

GOŁDAP. 18 marca uczniowie klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi świętowali „dzień wiosny”. Na tę okazję uczniowie wraz ze swoją panią wykonali z kolorowego materiału, bibuły i papieru marzannę - symbol odchodzącej zimy.

GOŁDAP. Mimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi nie zaniechała dobrych praktyk związanych z kultywowaniem „Dnia Dobrego Słowa”.

GOŁDAP. 19 marca wszystkie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi świętowały nadchodzący pierwszy dzień wiosny. W tym roku każda grupa przygotowywała się oddzielnie. Podkreślając ten dzień, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono.

GOŁDAP. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi obejrzały otrzymaną z Biblioteki Publicznej bajkę „Niech żyje współpraca”.

GOŁDAP. W lutym obchodziliśmy dzień niezwykłych stworzeń - dinozaurów. Nasze dzieci „udały się” w podróż do czasów prehistorycznych. Podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów.

GOŁDAP. Uczniowie klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w ramach projektu z plastyki i techniki wykonali prace na temat bezpiecznych zachowań zimą.

GOŁDAP. Minął ekowalentynkowy luty, bogaty w kilka ton ZSEE i baterii. Udowodniliśmy i stale udowadniamy, że nic nam nie może przeszkodzić, zwłaszcza izolacja, reżim sanitarny i pandemia.

GOŁDAP. W ostatnim tygodniu lutego w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia dydaktyczne poświęcone tematowi „Magiczne słowa - uczymy się dobrych manier”.


Czytaj też:

Stosował przemoc wobec żony i syna


GMINA DUBENINKI. Funkcjonariusze gołdapskiej komendy po raz kolejny skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Wobec 52-letniego sprawcy przemocy z gminy Dubeninki wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do rodziny.

Więcej…

Mężczyzna najprawdopodobniej przejechany przez ciągnik

GMINA BANIE MAZ. Wczoraj około godziny 18:20 oficer dyżurny gołdapskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Banie Mazurskie doszło do zdarzenia, w którym 74-letni mężczyzna został najprawdopodobniej przejechany przez ciągnik rolniczy.

Więcej…

A. Falińska odwołana, nowego przewodniczącego brak

GOŁDAP. Wczoraj odbyła się sesja rady powiatu, zwołana na wniosek grupy radnych. W porządku obrad znalazły się punkty dotyczące odwołania i powołania przewodniczącego rady.

Więcej…

Zakrywanie ust i nosa to nie tylko obowiązek

POWIAT GOŁDAPSKI. Minął już ponad rok od początku pandemii. Codziennie wspólnym wysiłkiem ograniczamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wciąż obowiązują nas określone ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z trwającym stanem epidemii. Nie są one już niczym nowym. Zakrywanie ust i nosa to nie tylko obowiązek, ale nasze wspólne bezpieczeństwo.

Więcej…

Będzie Erupcja - jeśli epidemia pozwoli

GOŁDAP. Jeśli przepisy epidemiczne w stosunku do obecnych zostaną złagodzone to w dniach 15 i 16 maja Dom Kultury w Gołdapi planuje zorganizowanie Festiwalu Gitarowego Erupcja.

Więcej…

Tydzień dla seniorów

OLECKO. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olecku zaprasza seniorów na pięciodniowy dyżur telefoniczny. Ekspert urzędu będzie odpowiadał na pytania seniorów związane ze sposobami przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Więcej…

Po kwietniowej akcji krwiodawczej

GOŁDAP. Wczoraj w Domu Kultury w Gołdapi odbyła się akcja krwiodawcza. Zgłosiło się 27 osób.

Więcej…

Nielegalnie pracowali na Warmii i Mazurach

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w pierwszym kwartale br. przeprowadzili 45 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Czynnościami objęto 322 obcokrajowców. Stwierdzono, że 46 osób pracowało nielegalnie.

Więcej…

Mężczyzna zmarł w szpitalu

GOŁDAP. Nie żyje mężczyzna, który 1 kwietnia palił się w centrum Gołdapi. 28-latka nie udało się uratować, zmarł w niedzielę szpitalu.

Więcej…

Atak padaczki u kierowcy

GOŁDAP. Do nietypowej sytuacji doszło wczoraj w centrum Gołdapi. Miasto patrolował wspólny patrol policji i straży granicznej. Po godzinie 18 funkcjonariusze zauważyli nagle hamujący samochód.

Więcej…

Zaginął ***

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu ***. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 marca br. około południa w Suwałkach.

MEŻCZYZNA ZOSTAŁ ODNALEZIONY.

Więcej…

Niewybuch w Botkunach

BOTKUNY. Wczoraj kilka minut przed godziną 14 policjanci otrzymali informację, że podczas prac polowych w Botkunach natrafiono na jakiś niewybuch prawdopodobnie z czasów wojennych.

Więcej…

Rząd przedłuża większość obostrzeń

KRAJ. Rząd zdecydował o przedłużeniu większości obowiązujących obecnie obostrzeń do 25 kwietnia. 

Więcej…

Wyglądało groźnie

GOŁDAP. Wczoraj o 21:36 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że z budynku przy ul. Królewieckiej wydobywają się duże ilości dymu i mogło tam dojść do pożaru.

Więcej…

K. Witkowska na zgrupowaniu piłkarskiej kadry

GOŁDAP. W ostatnim czasie wychowanka Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap Kasia Witkowska (rocznik 2007) wzięła udział w zgrupowaniu kadry dziewcząt U15 Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Więcej…

Rominta pokonana przez Vęgorię

GOŁDAP. Rominta Gołdap przegrała w sobotę mecz 21 kolejki rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej z Vęgorią Węgorzewo 1:2.

Więcej…

Orzyszanie pokonani

GOŁDAP. Rominta Gołdap pokonała Śniardwy Orzysz 1:0 w meczu 20 kolejki rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Gola w 38 minucie zdobył Mateusz Dyniszuk.

Więcej…

Dzielna postawa siatkarzy z gołdapskiej „trójki”

SZCZYTNO. 14 marca w hali widowisko-sportowej im. Huberta Jerzego Wagnera w Szczytnie najlepsi młodzi siatkarze w województwie rywalizowali w IV Turnieju Eliminacyjnym w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021.

Więcej…

Siatkarze z Gołdapi grali w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 18-21 marca w ośmiu miastach odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej. AZS UWM SMS Olsztyn w składzie z gołdapianami: Oskarem Stalewskim (UKS Trójka Gołdap) i Patrykiem Tomaszukiem wystąpili w Rzeszowie.

Więcej…

Husaria na mistrzostwach woj. pomorskiego

LUZINO. 20 marca w miejscowości Luzino odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego w kickboxingu w formule kick-light. Wzięli w nich udział m.in. reprezentacji klubu Husaria Gołdap.

Więcej…

Kacper Taudul w półfinale mistrzostw Polski

KRAJ. W dniach 6-9 marca w ośmiu miejscowościach odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce.

Więcej…