Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie, w wyniku nawałnicy która przeszła wczoraj nad powiatem szczycieńskim w miejscowości Rozogi zniszczeniu uległo 56 budynków (mieszkalnych i gospodarczych), w tym 2 budynki należące do mienia gminy (budynek urzędu gminy oraz budynek przepompowni ścieków). Znacznie uszkodzonych jest 5 budynków (całkowicie zerwane dachy). Na miejscu zdarzenia pracuje 12 inspektorów nadzoru budowlanego. Cały czas trwa szacowanie strat przez komisje. Odnotowano również 3 zgłoszenia dotyczące powalenia przez silny wiatr drzew w lasach prywatnych (ok. 3ha).

W wielu miejscach pozrywane zostały linie energetyczne. Pogotowie energetyczne postawiło w stan gotowości wszystkie swoje ekipy oraz uruchomiło ekipy zewnętrzne do naprawiania linii energetycznych. Na chwilę obecną w rejonach obsługiwanych przez ZE Elbląg oraz ZE Białystok na wszystkich liniach przywrócono zasilanie, natomiast w rejonie obsługiwanym przez ZE Olsztyn bez napięcia pozostaje 19 stacji transformatorowych w okolicach miejscowości: Spychowo, Wielbark, Świętajno, Bartołty i Przejazdowo.

 

 

W chwili obecnej wszystkie drogi krajowe są przejezdne. GDDKiA nie odnotowała znacznych ubytków w nawierzchni, a jedynie niewielkie uszkodzenia poboczy. Na drodze wojewódzkiej nr 651 Gołdap-Żytkiejmy w miejscowości Lenkupie zostało uszkodzonych 20 drzew i w jednym miejscu pobocze. Trwa usuwanie szkód, droga jest przejezdna. Na drodze nr 655 Kąp-Wydminy-Olecko w miejscowości Dunajek został uszkodzony nasyp drogowy, trwa jego naprawa. Droga
z utrudnieniami jest przejezdna.

Na popołudnie i wieczór wydane zostało ostrzeżenie 2 stopnia (silne burze z gradem). Ostrzeżenie zostało przekazane odpowiednim służbom.

Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego


zniszczenia w miejscowości Rozogi, fot. UW w Olsztynie ⇓


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading