Budując lub remontując dom lub mieszkanie, nadal możemy ubiegać się (oczywiście przy spełnieniu określonych wymagań) o tzw. zwrot VAT w budownictwie. Należy jednak pamiętać, że od 1 stycznia 2011 roku obowiązuje nowy wykaz materiałów budowlanych, których zakup upoważnia do zwrotu VAT.

Podatników, którzy dokonają zakupu materiałów budowlanych bieżącym roku obowiązuje nowy wykaz materiałów budowlanych, zawarty w Obwieszczeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 września 2010 roku w sprawie ogłoszenia obowiązującego od dnia 1 stycznia 2011 roku wykazu materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 roku były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 roku są opodatkowane 22 % podatkiem VAT.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Wspomniane obwieszczenie, a także wiele przydatnych informacji na temat zasad dotyczących ubiegania się o zwrot VAT za zakup materiałów budowlanych, znajduje się na stronie internetowej Izby Skarbowej w Białymstoku pod adresem www.is.bialystok.pl

O tym, że tzw. zwrot VAT w budownictwie nadal cieszy się dużą popularnością wśród podatników, może świadczyć fakt, że w okresie od stycznia do końca listopada 2010 roku podlaskie urzędy skarbowe oddały podatnikom, którzy wnioskowali o zwrot części podatku VAT zapłaconego przy zakupie materiałów budowlanych, blisko 30mln zł.

Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku