Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego na dzisiejszym posiedzeniu zatwierdził do dofinansowania projekt Spółdzielni Mieszkaniowej w Gołdapi pn: „Poprawa warunków technicznych budynków z wielkiej płyty Spółdzielni Mieszkaniowej w Gołdapi". Wartość projektu wynosi 9.265.940,22zł. Spółdzielnia otrzymała dotację unijną w wysokości 4.440.000zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. W tej kwocie mieści się też dotacja 666.000zł z budżetu państwa.

Środki przyznane z RPO przeznaczone są na rozwój, restrukturyzację i rewitalizację miast - humanizację blokowisk i poprawę warunków technicznych budynków zrealizowanych w technologii wielkiej płyty. Udzielone wsparcie finansowe umożliwi realizację przedsięwzięcia polegającego na wykonaniu ośmiu zadań w budynkach SM w okolicach ulicy Emilii Plater we wschodniej części Gołdapi.

Prace będą przeprowadzone w 16 budynkach mieszkalnych oraz budynku kotłowni. Przewidziano m. in. wymianę pokrycia dachowego, docieplenie i zmianę elewacji zewnętrznej budynków, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, termomodernizację budynków, wymianę systemów grzewczych w częściach wspólnych budynków, instalację kolektorów słonecznych oraz odnowę klatek schodowych.

Wykonanie tych prac podniesie standard życia mieszkańców remontowanych bloków, ale też całkowicie odmieni wygląd tej części miasta, dotychczas będącej mało chwalebną wizytówką Gołdapi, co dobrze widać było z wieży ciśnień. Teraz ta część miasta wypięknieje, i wraz ze zmodernizowaną ulicą Paderewskiego, będzie budować pozytywny i sympatyczny wizerunek uzdrowiskowej Gołdapi.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Gratuluję panu prezesowi Józefowi Wawrzynowi i władzom Spółdzielni Mieszkaniowej przygotowania bardzo dobrego wniosku i uzyskania tak wysokiej dotacji. W czasie głosowania podczas posiedzenia zarządu województwa miałem świadomość, jak ważna dla Gołdapi i gołdapian jest ta decyzja. To powód do wspólnej satysfakcji.

Jarosław Słoma