Wczoraj w siedzibie Rady Europy w Strasburgu odbyła się uroczystość wręczenia Dyplomów Europy dla przedstawicieli 18 europejskich miast. Obok kilku miast niemieckich, francuskich, jednego z Gruzji, Włoch i Hiszpanii, ten zaszczytny tytuł otrzymały cztery miasta z Polski: Gołdap, Giżycko, Barlinek i Wałcz.

Dyplom Europy przyznawany jest przez jedną z komisji Rady Europy, która skupia państwa zamieszkane przez 800mln ludzi. Gołdapska delegacja w składzie Marek Miros (burmistrz Gołdapi), Remigiusz Karpiński (przewodniczący Rady Miejskiej), Krystyna Trzasko (skarbnik gminy) oraz Andrzej Kruchelski otrzymała to ważne wyróżnienie z rąk przewodniczącego komisji Axela Fischera. Na uroczystości obecny był również ambasador Polski przy RE Piotr Świtalski oraz kilku polskich posłów, członków zgromadzenia rady. Z województwa warmińsko-mazurskiego obecny był poseł Tadeusz Iwiński, z którym delegacja gołdapska spotkała się dzień wcześniej, przeprowadzając rozmowy na temat kontaktów zagranicznych naszej gminy.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Burmistrz Marek Miros dedykuje to zaszczytne wyróżnienie wszystkim mieszkańcom gminy Gołdap, wraz z podziękowaniem za zrozumienie wagi kontaktów międzynarodowych w otwartej europejskiej społeczności.