Z brązowym medalem wróciła Amelia Zapolska z Mistrzostw Polski Seniorów w Kick-Boxingu w formule light-contact, które 21 i 22 maja odbyły się w Elblągu. W mistrzostwach wystartowało 82 zawodników i zawodniczek z 35 klubów.

- Niestety, nie dojechali do nas zawodnicy z niektórych klubów z południa kraju, gdzie jest powódź. Współczujemy, pozdrawiamy i trzymamy kciuki. Mamy nadzieję, że spotkamy się w innych okolicznościach - mówi Piotr Lichociński, trener elbląskiego klubu karate, który był organizatorem mistrzostw.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Od 15 lat zawodnikiem elbląskiego klubu jest Krzysztof Zdancewicz, który szkoli młodzież w Gołdapi. W kategorii wagowej 60kg w mistrzostwach walczyła gimnazjalistka Amelia Zapolska, która po raz kolejny miała przed sobą dużo starsze seniorki. Pierwszą swoja walkę zdecydowanie wygrała, natomiast w drugiej doznała porażki z mistrzynią Polski Katarzyną Modrzejewską (Alien-Kick Łódź). Tym samym wywalczyła brązowy medal.

- Kick-Boxing jest takim sportem, że podczas wyjazdów na turnieje zawodnicy starają się pokonać własne słabości - twierdzi trener Krzysztof Zdancewicz. - Potknięcia zdarzają się nawet najlepszym.

Wyjazd Amelii na Mistrzostwa Polski możliwy był dzięki Rafałowi Dobrzyjałowskiemu, który sponsoruje zawodniczkę. Dzięki jego pomocy może ona rozwijać się i walczyć na arenie krajowej.


Brązowa medalistka Amelia Zapolska w obecności trenera Krzysztofa Zdancewicz
i sponsora Rafała Dobrzyjałowskiego * fot. archiwum klubu