43-latek zajmował się organizacją nielegalnej migracji. Był poszukiwany przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. 23 stycznia został zatrzymany podczas przekraczania granicy polsko-ukraińskiej.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ełku poszukiwali 43-letniego obywatela Ukrainy, który organizował cudzoziemcom przekraczanie granicy państwowej wbrew przepisom.

23 stycznia o godzinie 3 funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrebennem (Nadbużański Oddział Straży Granicznej) na kierunku wjazdowym do Polski zatrzymali go. Mężczyzna został następnie przekazany gołdapskim funkcjonariuszom. Dzień później 43-latek usłyszał w prokuraturze Rejonowej w Ełku zarzuty organizowania cudzoziemcom przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom.

Ukrainiec szukał kierowców, zlecał przewóz, najczęściej z Łotwy na Litwę, a następnie do Polski. Krajem docelowym były Niemcy. Udzielał kurierom wskazówek podczas przejazdu, a także polecał wynajęcie osób pilotujących trasy. W okresie od początku lutego do końca kwietnia 2023 roku przerzucił 38 cudzoziemców, w tym 12 Syryjczyków.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ełku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie za organizowanie nielegalnej migracji grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. (WMOSG)

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.