Wczoraj w powiecie suwalskim patrol z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi ujawnił w lesie grupę nielegalnych migrantów. 11 obywateli Afganistanu i 2 Tadżykistanu pieszo przekroczyło granicę z Litwy do Polski.

Przewodnikami grupy byli Tadżykowie. Zorganizowali cudzoziemcom nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi na Łotwę i odpowiedzialni byli za dostarczenie do Niemiec. Ich kierowcą był również zatrzymany obywatel Łowy. Mężczyzna kierujący autem wysadził grupę migrantów z przewodnikami na terenie Litwy przy granicy z Polską, by przeszli przez granicę lasem. Wszystko po to, by uniknąć kontroli drogowych prowadzonych przez służby przy granicy polsko-litewskiej w związku z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji. Łotysz miał na nich czekać w umówionym miejscu już po stronie polskiej w gminie Wiżajny. Oczywiście nie zdążył odebrać grupy. 58-letni kierowca busa został zatrzymany przez funkcjonariuszy z PSG w Rutce-Tartaku.

W ramach readmisji 11 nielegalnych migrantów wróciło na Litwę. Natomiast Łotysz i Tadżykowie usłyszeli zarzuty zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy wbrew przepisom. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

✍️ WMOSG

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.