Funkcjonariusze SG, CBŚP i KAS rozbili gang tytoniowy. Zlikwidowali krajalnię tytoniu. Przejęli ponad 14 ton krajanki i ponad 15 mln sztuk papierosów. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi.

2 sierpnia jednocześnie na dwóch posesjach w powiecie ostrowskim zabezpieczono nielegalne papierosy i susz tytoniowy. 5 mężczyzn wpadło na gorącym uczynku podczas przeładunku nielegalnych towarów.

Na pierwszej posesji zabezpieczono susz tytoniowy, krajalnię i maszyny do produkcji papierosów. W trakcie działań na drugiej posesji funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi wspólnie z policjantami zarządu w Radomiu CBŚP i funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, wpierani przez wydział zabezpieczenia działań Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży granicznej i Nadwiślański Oddział Straży Granicznej zatrzymali 5 Polaków podczas rozładunku tirów. Okazało się, że 4 samochody ciężarowe są po brzegi wyładowane krajanką tytoniową. W piątym tirze znajdowały się papierosy przemycone z Litwy. Ponadto w samochodzie były również palety w metalowych obudowach, a w nich „lewa fajka”.

Na dwóch posesjach zabezpieczono towary bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 18 milionów zł. Przeszukano ich mieszkania i zabezpieczono środki finansowe w wysokości 8,5 tys. zł oraz 2 tys. euro. U jednego z podejrzanych ujawniono prawie 200 sztuk amunicji myśliwskiej i sportowej. Ponadto 21 sierpnia funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do sprawy podejrzane pojazdy (ingerencja w pole numerowe VIN). Zabezpieczony został samochód Renault Master o szacunkowej wartości 75 tys. zł i naczepa warta 17 tys. zł.

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku od 25 do 55 lat usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem towarów akcyzowych. Grozi im do 5 lat więzienia.

✍️ WMOSG

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.