W dniach 6 i 7 marca w Mikołajkach odbył się VIII Europejski Kongres Samorządów. Drugiego dnia odbyła się m.in. debata na temat młodych ludzi w przestrzeni politycznej.

Zaangażowanie młodego pokolenia w życie publiczne, a szczególnie w sprawy lokalne staje się coraz bardziej widoczne. Aktywne działania w ramach młodzieżowych rad, inicjatywy realizowane przez młodzieżowe stowarzyszenia czy nawet udział w młodzieżowych strajkach klimatycznych lub innych manifestacjach składają się na obraz świadomego otaczającego go świata młodego człowieka, który chce mieć wpływ na przyszłość swojej małej ojczyzny.

Czy nadszedł czas, by dać młodym więcej miejsca w dyskursie publicznym i pozwolić im na większy wpływ na kształtowanie miast, w których spędzą kolejne lata swojego życia? Na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy dyskusji pt. "Zmiana warty - młodzi w trosce o przyszłość samorządu". O przyszłości młodych w działalności publicznej czy samorządowej oraz aspektach wchodzenia na rynek pracy "pokolenia Z" dyskutowali burmistrz Olsztynka Robert Waraksa, prezes Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap Piotr Wasilewski, burmistrz Vráble (Słowacja) Viktor Németh, dyrektor Union od Justice Magid Magid oraz analityczka Zespołu Europejskich Młodych Naukowców (PEYR) Ludmyla Kindrat.

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. Głównym partnerem tegorocznego wydarzenia był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.