Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi razem z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu rozbili gang narkotykowy. Przed sądem za produkcję i handel narkotykami stanie 16 osób.

Wspólnicy zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzili do obrotu ponad 290kg amfetaminy, 100kg marihuany, 3,8kg kokainy, 1,2 g mefedronu oraz 43 tys. sztuk tabletek MDMA. Wartość czarnorynkowa narkotyków wynosi ponad 28 mln. zł.

W toku śledztwa nadzorowanego przez Pomorski Wydział Zamiejscowy do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku ustalono, że członkowie gangu narkotykowego wytwarzali substancje odurzające, wprowadzali je do obrotu, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Ponadto niektórzy z nich posługiwali się podrobionymi dokumentami i wyłudzali kredyty. W ten sposób doprowadzali banki do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Łącznie „wyprowadzili” z banków ponad milion złotych. W rezultacie przeszukano pomieszczenia mieszkalne oraz pojazdy, którymi poruszały się osoby oskarżone. Ujawniono i zabezpieczono znaczną ilość narkotyków. Ponadto u jednego z zatrzymanych znaleziono broń gazową, naboje alarmowe i gazowe oraz dowody osobiste i paszport.mówi mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy WMOSG

 

7 mężczyzn, mieszkańców powiatu świdnickiego, nyskiego oraz wałbrzyskiego odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 33-latek z powiatu świdnickiego poniesie odpowiedzialność za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która wytwarzała i sprzedawała narkotyki. Pozostali mieszkańcy województw dolnośląskiego, lubuskiego i śląskiego, odpowiedzą za handel narkotykami. Niektórzy z nich odpowiadać będą również za posiadanie broni, podrobionych dokumentów czy wyłudzanie kredytów oraz pobicie. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

WMOSG

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.