Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką 655 z Olecka w kierunku Giżycka. Powstanie tam rondo. Na skrzyżowaniu została zainstalowana obecnie sygnalizacja świetlna.

Mogą tam wystąpić utrudnienia spowodowane tworzeniem się zatorów. Miejscowa policja apeluje, by zarówno mieszkańcy powiatu oleckiego, jak i osoby przejeżdżające tranzytem, rozważyły trasy alternatywne. Usprawni to rozładowanie natężenia samochodów na obwodnicy i wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa. Dla gołdapian jadących w kierunku Ełku najlepszym rozwiązaniem będzie przejazd przez miasto Olecko.

Olecka policja przestrzega również przed jazdą na pamięć. Będąc uczestnikiem ruchu musimy być skupieni i cały czas zwracać uwagę na czynniki zewnętrzne. W tym miejscu warto również przypomnieć, że w sytuacji, gdy mamy do czynienia z sygnalizacją świetlną, to sygnały i polecenia dawane przez policjanta prowadzącego ręczną regulację ruchu mają przed nią pierwszeństwo.

Oprócz ronda na przecięciu dwóch dróg, wraz z inwestycją powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości około 520 metrów oraz przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przez drogę krajową. Uzupełnione i przebudowane zostanie oświetlenie. Inwestycja ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa, zarówno kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu. Rondo zamiast zwykłego skrzyżowania zmniejszy prędkość pojazdów w miejscu, w którym dotychczas dochodziło do wielu kolizji i wypadków.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.