19 września w Olsztynie odbył się piknik edukacyjny dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Love Rower". Jego celem było propagowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i rowerowego, zachowań proekologicznych oraz zastępowanie pojazdów silnikowych rowerem jako zdrowszej alternatywy dla transportu na co dzień. Adresatami imprezy byli mieszkańcy Olsztyna i wszyscy przybyli goście. Nacisk położony był jednak na dzieci i młodzież.

Obszar olsztyńskiego Parku Centralnego zamieniony został w miniaturę województwa warmińsko-mazurskiego, stanowiska symbolizujące miasta powiatowe rozstawione zostały przy zachowaniu układu geograficznego. Na każdym stoisku przygotowane były zadania dla dzieci (plastyczne, sportowe, związane ze zdobyciem umiejętności czy atrakcjami danego miasta lub powiatu). Zadaniem dzieci był przejazd rowerem po całym województwie (parku) i odwiedzenie każdego miasta oraz zaliczenie wszystkich zadań, co było uhonorowywane upominkiem. Całości towarzyszyły występy artystyczne, muzyka, kolory i odblaski.

Zabawa była doskonałą okazją do zaprezentowania mieszkańcom Olsztyna walorów miast położonych w województwie warmińsko-mazurskim, regionalnych atrakcji i produktów oraz przypomnienia o konieczności dbania o bezpieczeństwo.

Wśród stoisk na pikniku było również stoisko powiatu gołdapskiego, gdzie oprócz zadań dla dzieci i młodzieży promowano również nasz powiat oraz rozdawane były różne gadżety.


fot. Starostwo Powiatowe w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.