Budynek odpowiadający wymaganiom lokalnej społeczności, poprawione warunki pracy i służby policjantów oraz zastosowane najnowsze rozwiązania technologiczne – to wszystko ma cechować nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Olecku. Wkład w jej powstanie mają gołdapianie: były komendant powiatowy policji w Olecku Andrzej Żyliński i obecny Jerzy Kuprewicz.

Komendant Powiatowy Policji w Olecku zainicjował proces budowy nowej siedziby kierowanej przez niego jednostki. Wszystko po to, by poprawić warunki pracy i służby zatrudnionych tam osób, zwiększyć dostępność i ułatwić kontakt mieszkańców powiatu z policjantami. Już w lutym 2019r. osiągnięto pierwsze porozumienie i zaakceptowano położenie gruntu, na którym w przyszłości ma stanąć nowy kompleks. Tego samego roku rada miasta zmieniła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Starania podjęte przez insp. Andrzeja Żylińskiego kontynuował jego następca mł. insp. Jerzy Kuprewicz. Rokiem przełomowym okazał się być 2021. 7 września burmistrz Olecka Karol Sobczak oraz komendant wojewódzki policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek podpisali akt notarialny. Nieruchomość zlokalizowana przy ul. Ełckiej w Olecku została przekazana na rzecz Skarbu Państwa, dzięki czemu dalsze etapy powstania nowego budynku komendy będą realizowane w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Kolejny krok to proces inwestycyjny tj. stworzenie programu inwestycji, który zostanie zatwierdzonego przez BLP KGP i wszczęcie procedury przetargowej w zakresie projektu i budowy. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy burmistrzem Olecka a komendantem wojewódzkim, inwestycja powinna być zrealizowana w ciągu 5 lat.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.