KRAJ. Najwyższa Izba Kontroli prowadzi kontrole dotyczące utrzymania i wykorzystania Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Ten najdłuższy spójnie oznakowany szlak rowerowy w Polsce liczy blisko 2 tysiące kilometrów. Chcąc uzyskać jak najszerszą informację na temat wykorzystania szlaku, NIK uruchomiła internetową ankietę skierowaną do osób, które skorzystały z Green Velo w latach 2018-2019.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo został ukończony w 2015 roku. Przebiega przez obszar pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Na ten szlak składają się zarówno specjalnie w tym celu wybudowane odcinki, jak i już wcześniej istniejące, przystosowane do potrzeb rowerzystów.

Green Velo łączy ze sobą szereg atrakcji turystycznych, zarówno położonych bezpośrednio przy nim, jak i w ramach „korytarza” po obu stronach trasy. Wzdłuż szlaku umieszczonych zostało ponad 200 miejsc obsługi rowerzystów (MOR). Ze szlakiem powiązano obiekty noclegowe, gastronomiczne, usługowe i inne, tworzące system miejsc przyjaznych rowerzystom (MPR).

Dla uzyskania pełnego obrazu utrzymania i wykorzystania Wschodniego Szlaku Rowerowego, Najwyższa Izba Kontroli opublikowała specjalną ankietę dla osób, które w latach 2018-2019 korzystały z Green Velo. Kontrolerzy chcą zapytać o stan nawierzchni dróg, bezpieczeństwo i oznakowanie szlaku. Pytania dotyczą także wrażeń z korzystania z miejsc obsługi rowerzystów oraz z oferty miejsc przyjaznych rowerzystom. Możliwe jest również przedstawienie własnej opinii lub uwag.

Do wypełnienia ankiety NIK zaprasza zarówno osoby, które przemierzyły znaczne odległości po tym szlaku, jak i te, które jeździły nim sporadycznie lub jedynie na krótkich odcinkach.

Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wyniki będą wykorzystane i prezentowane wyłączenie w formie zbiorczych zestawień. Zbiorcze wyniki stanowić będą cenne uzupełnienie ustaleń prowadzonych aktualnie kontroli dotyczących utrzymania i wykorzystania Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Zostaną uwzględnione w treści informacji o wynikach kontroli.

Część szlaku przebiega przez powiat gołdapski i wielu lokalnych rowerzystów korzystało i korzysta z niego. Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii.

wypełnij ankietę

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading