KĘTRZYN. Z okazji 29 rocznicy powołania Straży Granicznej wczoraj na terenie komendy oddziału odbyła się uroczysta zbiórka. Gen. bryg. SG Robert Inglot wręczył wyróżnienia oraz awanse na kolejne stopnie służbowe.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia 9 funkcjonariuszom aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie oficerskim. Z okazji Święta Straży Granicznej prezydent RP nadał 11 funkcjonariuszom Medale za Długoletnią Służbę. Medal za Zasługi dla Straży Granicznej, nadany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, otrzymało 11 osób. Odznaką Straży Granicznej uhonorowano 13 funkcjonariuszy. Komendant oddziału gen. bryg. SG Robert Inglot wyróżnił 32 osoby emblematem pamiątkowym Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej na wyższy stopień służbowy awansowało łącznie:

  • 17 funkcjonariuszy w korpusie oficerów oraz 9 na pierwszy stopień oficerski
  • 76 funkcjonariuszy w korpusie chorążych
  • 87 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów

Gen. bryg. SG Robert Inglot pogratulował wyróżnionym i awansowanym, życząc dalszych sukcesów w służbie. Z uwagi na stan epidemii, uroczysta zbiórka została zorganizowana z zachowaniem reżimu sanitarnego, z ograniczoną liczbą uczestników. (WMOSG)

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading