POWIAT OLECKI. 17 lutego w zakładzie produkcyjnym w powiecie oleckim wszczęto kontrolę legalności zatrudnienia, którą objęto 19 cudzoziemców w wieku od 23 do 50 lat, pochodzacych z Mongolii i Indonezji.

W trakcie czynności wyjaśniających funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi ustalili, że obcokrajowcy przyjechali do Polski w celach zarobkowych. Pracowali w przetwórstwie spożywczym na terenie województwa mazowieckiego. Jednak nie spodobały im się warunki pracy i zdecydowali, że poszukają innego zatrudnienia. Wówczas przedsiębiorca z Poznania zaproponował im pracę w powiecie oleckim. Okazało się, że nie dopełnił formalności związanych z ich zatrudnieniem. Wszyscy pracowali w zakładzie drzewnym bez umów i zezwoleń.

Poznańskiemu pracodawcy grozi kara grzywny do 30000zł, a wobec cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu do kraju pochodzenia. (WMOSG)

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading