SUWAŁKI. W styczniu zakończyły się rozgrywki podlaskiej wojewódzkiej ligi w piłce siatkowej juniorów. Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki, w którym na co dzień trenuje i gra dwóch gołdapian: Dawid Rusak (uczeń LO Gołdap na pozycji Libero) i Bartosz Mikielski (uczeń ZSZ Gołdap na pozycji rozgrywającego), trzeci rok z rzędu zdobył mistrzostwo województwa podlaskiego w kategorii juniorów i tym samym potwierdził całkowitą dominację w tym województwie.

Trenowany przez Bartosza Jasińskiego SUKSS w pokonanym polu pozostawił takie zespoły jak BAS Białystok oraz UKS Mikolo Sokółka. Zespoły te w całym rozgrywkach pokonywane były dwukrotnie w meczach po 3:0 i 3:1.

Uroczyste wręczenie medali i pucharu za zdobyty tytuł odbyło się 17 stycznia podczas meczu PlusLigi zespołu Ślepsk Malow Suwałki z Resovią Rzeszów. Wręczenia dokonał prezydent Suwałk Czesław Rynkiewicz wraz z wiceprezesem Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej Markiem Klimaszewskim. Wzruszającym momentem dla całej drużyny były gromkie brawa na stojąco od licznie zgromadzonych kibiców meczu.

Obecnie zespół przygotowuje się do kolejnych wyzwań siatkarskich. Zdobyty tytuł mistrzowski zapewnił im udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 20-23 lutego w Nysie. SUKSS Suwałki w czterodniowych zmaganiach zmierzy się z takimi zespołami jak: AZS PWSZ Nysa, Hermapol Norwid Częstochowa, TSV Sanok oraz KS Bielawianka Bester Bielawa. Tylko dwa zespoły uzyskają awans do półfinału mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się w dniach 6-8 marca. (WR)

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading