GUSIEW. Дом Офицеров w Gusiewie to jedna z atrakcji tego miasta. To dawny Niemiecki Dom Strzelców. Budynek powstał w latach 1911-1912. Został zaprojektowany przez Lemma i Nornemanna - architektów z Królewca. Dom został zbudowany jako sala teatralna i koncertowa na 1200 miejsc, z dużym balkonem, jamą orkiestrową i wieloma salami pomocniczymi dla artystów. Na drugim piętrze znajdowała się mała sala z 200 miejscami na prywatne imprezy. Był też stojak na broń i kręgielnia. W dużym, zadbanym parku mieścił się letni pawilon muzyczny z salą dla 1000 osób. Przygotowano miejsce do ogrodu imprezy firmowe, co więcej, w opisie podkreślono, że imprezy plenerowe były organizowane bezpłatnie.

Tak to kiedyś było. Teraz coś on w sobie ma. Jest naprawdę bardzo ładny. Gdy się teraz ogląda ten budynek, można przenieść się w czasie... My mogliśmy nawet zajrzeć do środka.

Kto wie, może gdyby nie kilkukrotnie przejście frontu przez Gołdap to podobne budynki mielibyśmy i w naszej okolicy? Ale wojna zrobiła swoje. Choć... jest np. dawne kasyno wojskowe, również bardzo ładne, tyle że teraz w prywatnych rękach i nic nie zapowiada, by miało być przez właściciela remontowane. Za lat kilka(dziesiąt?) pewnie pozostanie po nim totalna ruina. Szkoda.

PS. W Domu Oficerów jeszcze nie tak daaawno temu odbywały się dyskoteki...

Rowerowa Gołdap

 


 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading