WARMIA I MAZURY. 253 cudzoziemców pracowało na terenie Warmii i Mazur niezgodnie z obowiązującymi przepisami. To wynik kontroli przeprowadzonej od początku roku przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kontrolą objęto 2544 obcokrajowców. W większości byli to obywatele Ukrainy i Białorusi, którzy nielegalnie pracowali m.in. na budowach, w zakładach produkcyjnych, przemysłowych oraz gastronomii. Głównie powtarzającymi się naruszeniami przepisów były praca bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia oraz praca na innych warunkach.

W następstwie ujawnionych nieprawidłowości funkcjonariusze SG skierowali do sądów 56 wniosków o ukaranie pracodawców. Nałożyli grzywny w drodze mandatu karnego na kwotę 25500zł. Sądy natomiast wymierzyły kontrolowanym przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę 136500zł. (WMOSG)

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading