WARMIA I MAZURY. Wczoraj w ciągu kilku godzin funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 3 osoby: Rosjanina z podrobionym dowodem rejestracyjnym pojazdu, poszukiwanego za uchylanie się od alimentów mieszkańca powiatu szczycieńskiego oraz Rosjankę za nieopłaconą grzywnę.
Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego około godziny 11:30 stawił się do odprawy na kierunku wyjazdowym z RP na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi. W trakcie sprawdzania autentyczności dowodu rejestracyjnego peugeota należącego do 45-latka, funkcjonariusz SG stwierdził, że dokument jest podrobiony na wzór oryginalnego. Rosjanin został zatrzymany i przekazany policjantom z KPP w Gołdapi.
Około godziny 15:30 na lotniczym przejściu granicznym w Szymanach, do odprawy na wylot z Polski do Wielkiej Brytanii stawił się mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie potwierdzili, że jest on poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie. 51-latek ścigany był za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Polaka przekazano policjantom z KPP w Szczytnie.
Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Bezledach około godziny 17.30 zatrzymano obywatelkę Rosji, która próbowała wjechać do Polski, pomimo że nie opłaciła zaległej grzywny. Kobieta dopiero po uregulowaniu zasądzonej kary w wysokości 2700zł ruszyła w dalszą podróż. (WMOSG)
19 marca w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość ślubowania nowych funkcjonariuszy. Wręczono również akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych.
Pierwsze wypłaty dostaną seniorzy już 1 kwietnia, kolejne, których standardowy termin przelewu przypada na 6 kwietnia, czyli w świąteczny poniedziałek, zostaną wypłacone jeszcze przed Wielkanocą. Nie wszystkie wypłaty będą miały taką samą wysokość.
Trwa nabór wniosków do konkursu "Regionalne granty na rewitalizację". Łączna pula środków do rozdysponowania wynosi prawie 3,5 miliona złotych.
Współpraca między Izbą Administracji Skarbowej w Olsztynie a Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej w roku 2025 została pozytywnie oceniona.
W Kętrzynie odbyła się roczna odprawa służbowa kadry Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Przewodniczył jej komendant WMOSG gen. bryg. SG Daniel Wojtaszkiewicz.
Rosjanin żebrał m.in. w Gołdapi. Nie robił tego dla siebie. Przez lata był wykorzystywany przez Mołdawianina.
Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał umowę z nowym uzdrowiskiem w Lidzbarku Warmińskim. Po gołdapskim to drugie uzdrowisko w naszym województwie.
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 osób zamieszanych w handel kradzionymi samochodami.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi wydali decyzję o zobowiązaniu do powrotu 43-letniemu Ukraińcowi.