WARSZAWA. Gołdap Mazurski Zdrój zwycięzcą tegorocznego konkursu Komisji Europejskiej EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” w kategorii turystyka zdrowotna i wellness. Nagrody na wczorajszej gali wręczyli minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz prezes POT Robert Andrzejczyk.

EDEN, czyli European Destinations of Excellence to projekt zainaugurowany w 2006 roku przez Komisję Europejską. Polska przystąpiła do niego w 2009 roku. Jego celem jest stworzenie europejskiej sieci obszarów i produktów turystycznych, które dotychczas są mało rozpoznawalne, ale charakteryzują się wyjątkowymi walorami dla przyrodniczo-kulturowego dziedzictwa Europy. Laureaci konkursu to produkty zarządzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a więc z poszanowaniem dla miejscowej kultury i tradycji, zasobów naturalnych oraz lokalnej ekonomii. Tematem tegorocznej odsłony konkursu była turystyka zdrowotna i wellness.

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Gołdap uzyskuje prawo posługiwania się tytułem „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN” i zostaje włączona do sieci Najlepszych Europejskich Destynacji Turystycznych. Nagrodą jest również włączenie do działań promocyjnych Polskiej Organizacji Turystycznej. Dzięki nagrodzie weźmiemy udział w warsztatach Polskiej Organizacji Turystycznej, natomiast informacja o jedynym uzdrowisku na Warmii i Mazurach trafi do europejskich folderów promocyjnych dotyczących najlepszych uzdrowisk na starym kontynencie.

Zgłoszenia konkursowego marki Gołdap Mazurski Zdrój dokonała Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap prowadząca Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi.

źródło: FRRG

 

 


Wyszukiwarka

Loading