WOJ. WARMINSKO-MAZURSKIE. W maju funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej spotykali się z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, a także studentami i mieszkańcami Warmii i Mazur. Ponad 520 osób dowiedziało się, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.

Uczestnicy poznali różne formy wykorzystywania drugiego człowieka. Funkcjonariusze Straży Granicznej omówili zasady, jakich trzeba przestrzegać szczególnie podczas wakacyjnych wyjazdów oraz podejmowania pracy u niesprawdzonych pracodawców. Opowiedzieli o współczesnym niewolnictwie. Wszystko po to, by zapoznać uczestników z niebezpiecznym procederem, jakim jest handel ludźmi. Rozdano ulotki informacyjne i edukacyjne broszury.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej przypomina: jeżeli jesteś świadkiem tego przestępczego procederu, powiadom SG o tym np. korzystając z bezpłatnego telefonu interwencyjnego pod numerem 800-422-322 lub dzwoniąc do koordynatora WMOSG pod numer 721-960-133. (WMOSG)

 

 


Wyszukiwarka

Loading