WĘGORZEWO. Dwie kobiety do przygotowanych wcześniej toreb pakowały artykuły, nie zamierzając za nie zapłacić. Łącznie wyniosły z jednego z węgorzewskich sklepów asortyment o wartości 1200 złotych. W torbach znajdowały się sprzęty RTV i AGD, m. in. miksery, atrapa kamery, drobne narzędzia i latarki. Kobiety zostały zatrzymane przez węgorzewską policję. Podczas zatrzymania mundurowi znaleźli w kobiecych torbach kolejne skradzione przedmioty, tym razem odzież i sprzęt AGD. O dalszym losie mieszkanek Gołdapi zadecyduje sąd.

Wszystko zaczęło się 17 sierpnia, kiedy do komendy zgłosił się sprzedawca jednego z węgorzewskich sklepów i poinformował, iż został okradziony. Właściciel sklepu wycenił wartość strat na 1200 złotych. Wśród skradzionego asortymentu znajdował się sprzęt RTV i AGD.

Sprawcami kradzieży okazały się dwie kobiety, które chodząc po sklepie wkładały do wcześniej przygotowanych toreb m. in. latarki, drobne narzędzia, atrapę kamery i miksery. Zgromadzone łupy panie wyniosły ze sklepu nie płacąc za nie. Od tej pory trwały ustalenia zmierzające do poznania tożsamości sprawczyń.

Zuchwałe kobiety 5 października pojawiły się po raz kolejny na terenie Węgorzewa. Nie spodziewały się, że zostaną zauważone przez policję. Kryminalni po ich rozpoznaniu zatrzymali je. Również i tym razem chciały niezauważone wynieść towar z kolejnego sklepu.

Zatrzymane kobiety to mieszkanki Gołdapi. 30- i 38-latka tym razem ukradły odzież i sprzęt AGD. Właściciel sklepu o zaistniałej sytuacji dowiedział się od policji. Mieszkanki Gołdapi usłyszały zarzuty kradzieży, również za te wcześniejsze. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 5.

KPP w Węgorzewie

 

 
Wyszukiwarka

Loading