KRAJ/WARMIA I MAZURY. Blisko 3600 km pokonają funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej w biegu „Wokół Niepodległej”. Wszystko po to, aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Sztafeta rozpoczęła się 22 września w Berżnikach, jej trasa wiedzie wzdłuż granic Polski.

8 października około godziny 5.45 w okolicach Fromborka komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot przejmie sztafetę od komendanta Morskiego Oddziału SG. Przekazanie nastąpi na trasie rowerowej Green Velo przy rzece Bauda. Od tego momentu rozpocznie się bieg „Wokół Niepodległej” na Warmii i Mazurach.


Podane godziny mogą ulec zmianie.

109 osób, w tym 100 funkcjonariuszy z WMOSG i CSSG ma do pokonania odcinek 336 km. Sztafeta będzie przebiegała przez rejon służbowej odpowiedzialności Placówek Straży Granicznej w Braniewie, Grzechotkach, Górowie Iławeckim, Bezledach, Sępopolu oraz Kętrzynie, gdzie pod pomnikiem Wojciecha Kętrzyńskiego zostaną złożone kwiaty. Następnie biegacze dotrą w rejon placówek w Barcianach, Węgorzewie, Baniach Mazurskich, Gołdapi i Dubeninek. Sztafeta WMOSG zakończy się 10 października około godz. 2.50 przy znaku granicznym „Wisztyniec”.

 

 
Wyszukiwarka

Loading