Loading


CHORWACJA. W środę w Poreč na półwyspie Istria rozpoczęło się VII Forum Regionów Polski i Chorwacji. W obradach uczestniczy delegacja samorządu województwa z marszałkiem Gustawem Brzezinem na czele.

Marszałek Brzezin wspólnie z Kristiną Bilič, chorwacką minister rozwoju regionalnego i funduszy unijnych, uczestniczył w panelu otwierającym forum. Następnie w panelu „Strategiczne planowanie rozwoju polskich i chorwackich regionów do 2030 roku” przedstawił strategię rozwoju naszego województwa oraz zaprezentował inteligentne specjalizacje. Mówił również o sposobach przyciągania inwestorów na Warmię i Mazury.

Strategiczne planowanie, a także kierunki rozwoju Europy 2030, są dominującymi tematami tegorocznego Forum. Dużo mówić się będzie o wspieraniu obszarów wiejskich oraz o roli edukacji i kultury w rozwoju regionalnym. Samorządowcy podzielą się również doświadczeniami w zakresie inwestycji w regionach.

W obradach, poza przedstawicielami polskich i chorwackich samorządów, uczestniczą posłowie do Sejmu RP i chorwackiego parlamentu (Saboru). Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarovič.

Forum Regionów Polski i Chorwacji organizowane od 2011 roku, stanowi ważną platformę wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów, a także umożliwia dzielenie się wiedzą

w różnych dziedzinach. Ubiegłoroczna edycja odbyła się w Polsce, uczestnicy forum obradowali w Toruniu.

Urząd Marszałkowski w Olsztynie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!