Loading


OLSZTYN. Podpisanie umów na realizację zadań publicznych z zakresu ratownictwa wodnego w 2018 roku odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Samorząd województwa aktywnie włącza się w działania związane z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów przebywających na Warmii i Mazurach nad akwenami. Dotacje celowe otrzymują podmioty, posiadające odpowiednią zgodę do organizowania pomocy, ratowania życia i mienia osób, które uległy wypadkowi lub są narażone na utratę życia lub zdrowia.

Umowy podpisali przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku, Elbląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Elblągu, Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szeligach – Jednostki Ratownictwa Wodnego oraz Szkoły Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych „Podwodnik” w Orzyszu.

Łączna kwota wsparcia ze strony samorządu województwa wynosi 450 tys. zł. (UM w Olsztynie)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!