Loading


KRAJ. Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania podatkowego. Przez internet można wysłać roczne zeznania podatkowe: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A, PIT-CFC wraz z załącznikami. W ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji. Dokumenty te można podpisać tzw. danymi autoryzującymi (to podpis elektroniczny, który zapewnia autentyczność deklaracji opartych na danych autoryzujących). System gwarantuje również bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki autoryzacji do minimum spada ryzyko, że ktoś się pod ciebie podszyje.

Dlaczego warto rozliczyć się przez Internet? Oszczędność czasu, brak kosztów, łatwość wypełnienia, bezpieczeństwo przesyłanych danych, gwarancja poprawności składanej deklaracji, szybszy zwrot nadpłaty, ochrona środowiska.

Jak wysłać formularz?  To bardzo proste:

  • pobierz i zainstaluj Wtyczkę (plug in),
  • wypełnij formularz, podpisz i wyślij,
  • pobierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

Wszystkie rodzaje deklaracji można podpisać podpisem kwalifikowanym. Bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać roczne zeznania podatkowe: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A, PIT-CFC wraz z załącznikami, a także korektę tych deklaracji.

Ważne! Najwyższą gwarancję bezpieczeństwa dają tylko formularze i aplikacja e-Deklaracje Desktop udostępniona na Portalu Podatkowym. W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze możesz skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych zamieszczonej w zakładce Instrukcje: https://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp/e-deklaracje/instrukcje

PIT przez e-Deklaracje złożysz do 30 kwietnia 2018 r.

PFR to wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe - usługa dostępna od 15 marca 2018 r.

PIT-WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Urząd wypełni dla ciebie PIT-37, ty go zaakceptujesz lub odrzucisz.

PIT-OP to oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP). Możesz je złożyć, jeśli jesteś emerytem lub rencistą i zostałeś rozliczony przez organ rentowy na formularzu PIT-40A oraz nie uzyskałeś innych dochodów, które powinieneś rozliczyć w zeznaniu podatkowym.

Więcej szczegółów na temat dostępnych funkcjonalności na stronie: http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp

Wypełniasz PIT-a i potrzebujesz pomocy? Zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z ulgi podatkowej? Napisz e-maila do naszego eksperta, a on odpowie na twoje pytanie: https://www.szybkipit.pl/no-cache/zadaj-pytanie

Zapraszamy do składania zeznań elektronicznie!

Urząd Skarbowy w Olecku

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!