Loading


KĘTRZYN. Wczoraj w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy. W trakcie uroczystości wręczono również akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie podoficerskim oraz listy gratulacyjne pracownikom cywilnym z okazji jubileuszu pracy zawodowej.

W asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej 10 nowych funkcjonariuszy wypowiedziało słowa przysięgi. Ślubowanie przyjął zastępca komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Zbigniew Klimczyk. Wręczył również 9 funkcjonariuszom akty mianowania na stopień kaprala.

Podczas uroczystości zastępca komendanta WMOSG, złożył gratulacje wszystkim osobom ślubującym i mianowanym. Pracownikom cywilnym z okazji 30-lecia i 35-lecia pracy zawodowej podziękował za rzetelną i sumienną pracę, życząc dalszych sukcesów na gruncie zawodowym i osobistym.

Przypomniał również, że „rok 2018 jest szczególny ze względu na przypadającą w nim 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest to rok wyjątkowy dla każdego Polaka. Listopad 1918 to przełomowy moment w dziejach naszego narodu. Po wielu latach niewoli odzyskaliśmy prawo do samostanowienia. Prawo do nazywania się Polakami. Prawo do swojego miejsca na mapie świata. Prawo do stanowienia o przyszłości kolejnych pokoleń. Zaznaczył, że każdy funkcjonariusz Straży Granicznej powinien strzec wartości, o które walczyli nasi przodkowie”. (WMOSG)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!