KĘTRZYN. Wczoraj w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy. W trakcie uroczystości wręczono również akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie podoficerskim oraz listy gratulacyjne pracownikom cywilnym z okazji jubileuszu pracy zawodowej.

W asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej 10 nowych funkcjonariuszy wypowiedziało słowa przysięgi. Ślubowanie przyjął zastępca komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Zbigniew Klimczyk. Wręczył również 9 funkcjonariuszom akty mianowania na stopień kaprala.

Podczas uroczystości zastępca komendanta WMOSG, złożył gratulacje wszystkim osobom ślubującym i mianowanym. Pracownikom cywilnym z okazji 30-lecia i 35-lecia pracy zawodowej podziękował za rzetelną i sumienną pracę, życząc dalszych sukcesów na gruncie zawodowym i osobistym.

Przypomniał również, że „rok 2018 jest szczególny ze względu na przypadającą w nim 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest to rok wyjątkowy dla każdego Polaka. Listopad 1918 to przełomowy moment w dziejach naszego narodu. Po wielu latach niewoli odzyskaliśmy prawo do samostanowienia. Prawo do nazywania się Polakami. Prawo do swojego miejsca na mapie świata. Prawo do stanowienia o przyszłości kolejnych pokoleń. Zaznaczył, że każdy funkcjonariusz Straży Granicznej powinien strzec wartości, o które walczyli nasi przodkowie”. (WMOSG)

 

 
Wyszukiwarka

Loading