Loading


KĘTRZYN. 28 lutego w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie odbyła się roczna odprawa kadry kierowniczej. Spotkaniu przewodniczył komendant WMOSG płk SG Robert Inglot.

Głównym celem odprawy było podsumowanie działalności oddziału w 2017 roku w kontekście realizacji ustawowych zadań i omówienie zagrożeń mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo w bieżącym roku.

Podczas spotkania przedstawiono zagadnienia związane z funkcjonowaniem placówek SG oraz przejść granicznych będących w strukturze oddziału. Poruszono kwestie doboru sił i środków niezbędnych do zapewnienia sprawnej odprawy granicznej kibiców udających się na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji. Omówiono kierunki działania w zakresie m. in. nielegalnej migracji, a także kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. W trakcie odprawy omówiono również kwestie przedsięwzięć z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Na zakończenie komendant WMOSG podsumował wyniki działalności oddziału oraz wskazał kierunki realizacji zadań w 2018 roku. (WMOSG)

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!