Loading


OLSZTYN. W miniony czwartek marszałek Gustaw Brzezin podpisał z dyrektorami pięciu szpitali z regionu kolejne umowy na dofinansowanie projektów związanych z rozwojem specjalistycznych usług.

Wszystkie inwestycje są związane z doposażeniem w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. Możliwa będzie także budowa, rozbudowa czy modernizacja w zakresie dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Unijne finansowe wsparcie wpłynie zatem na poprawę jakości opieki i kompleksowość instytucji z regionu Warmii i Mazur. Pieniądze z podpisanych w czwartek umów trafią do dwóch szpitali wojewódzkich i trzech powiatowych.

- Służba zdrowia to priorytet w działaniach samorządu województwa, przeznaczamy na nią tyle środków z budżetu województwa i z programów unijnych, ile się tylko da – mówi marszałek Gustaw Brzezin. - Podnoszeniu jakości leczenia w szpitalach o znaczeniu wojewódzkim towarzyszą inwestycje w szpitalach powiatowych. Mieszkańcy muszą mieć dostęp do najlepszych usług medycznych w każdym zakątku Warmii i Mazur.

W Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie poprzez zmianę infrastruktury, struktury i doposażenia zostanie utworzony Warmińsko-Mazurski Ośrodek Diagnozowania i Leczenia Rzadkich Chorób Układu Oddechowego. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 5,1 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 4,2 mln zł.

Dofinansowanie w wysokości ponad 9 mln zł dostał także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie. Za kwotę 10,8 mln zł zostanie przebudowany i zmodernizowany oddział kardiologiczny oraz oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego wraz z zakupem sprzętu.

Nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna za kwotę ponad 2,9 mln zł (wartość dofinansowania ponad blisko 2,5 mln zł) trafi do Szpitala Mrągowskiego im Michała Kajki.

Inwestycja związana z przebudową i modernizacją starej bryły budynku z przeznaczeniem na kompleks poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz wymianą i zakupem sprzętu i aparatury medycznej to projekt spółki Olmedica w Olecku. Całkowita wartość tego projektu to blisko 5 mln zł, z czego prawie 3,9 mln zł wynosi dofinansowanie.

Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu za prawie 12,9 mln zł (ponad 2,7 mln zł dofinansowanie) rozbuduje, przebuduje i zmodernizuje blok operacyjny centralnej sterylizatornii oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

Zadania realizowane są w ramach osi 9 Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych, Działanie 9.1 Infrastruktura ochrony zdrowia, Poddziałanie 9.1.1 Rozwój specjalistycznych usług medycznych.

Urząd Marszałkowski w Olsztynie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!