Loading


ORZYSZ. W grudniu, w hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Orzyszu odbyła się XXXI Wystawa Gołębi Pocztowych Okręgu Białystok, której organizatorem był Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych oddział 16 w Olecku. Miłośnicy gołębi pocztowych po raz kolejny mieli okazję spotkać się i wymienić doświadczenia, wziąć udział w licytacji i zakupić nowe gołębię oraz niezbędne do ich hodowli akcesoria.

Podczas wystawy hodowcy reprezentujący 8 oddziałów zrzeszonych w ramach okręgu Białystok zaprezentowali swoje gołębie. Spośród nich wyłoniono te, które w styczniu reprezentować będą okręg podczas Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych.

Oddział Olecko w tym sekcję Gołdap na wystawie krajowej reprezentować będą gołębie: Wojciecha Sikorskiego (3), Andrzeja Ciołka (2), Józefa Angulskiego (1), Marcina Książka (1) i Jarosława Rakowskiego (1).
Wszystkim hodowcom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym burmistrza Orzysza i starosty gołdapskiego. Wart podkreślenia jest fakt, że według udostępnionych dokumentów działania okręgu Białystok w dziedzinie sportu gołębi pocztowych sięgają początku lat 30 XX wieku. Oddział posiada zatem ponad 80-letnią historię.

Ewelina Kuczyńska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!