ORZYSZ. W grudniu, w hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Orzyszu odbyła się XXXI Wystawa Gołębi Pocztowych Okręgu Białystok, której organizatorem był Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych oddział 16 w Olecku. Miłośnicy gołębi pocztowych po raz kolejny mieli okazję spotkać się i wymienić doświadczenia, wziąć udział w licytacji i zakupić nowe gołębię oraz niezbędne do ich hodowli akcesoria.

Podczas wystawy hodowcy reprezentujący 8 oddziałów zrzeszonych w ramach okręgu Białystok zaprezentowali swoje gołębie. Spośród nich wyłoniono te, które w styczniu reprezentować będą okręg podczas Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych.

Oddział Olecko w tym sekcję Gołdap na wystawie krajowej reprezentować będą gołębie: Wojciecha Sikorskiego (3), Andrzeja Ciołka (2), Józefa Angulskiego (1), Marcina Książka (1) i Jarosława Rakowskiego (1).
Wszystkim hodowcom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym burmistrza Orzysza i starosty gołdapskiego. Wart podkreślenia jest fakt, że według udostępnionych dokumentów działania okręgu Białystok w dziedzinie sportu gołębi pocztowych sięgają początku lat 30 XX wieku. Oddział posiada zatem ponad 80-letnią historię.

Ewelina Kuczyńska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading