Loading


GMINA KOWALE OL. Nadmierna prędkość i promile to przewinienia wobec których policjanci nie maja taryfy ulgowej. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Gołdap, który przekroczył dozwolona prędkość o 63 hm/h i był pijany.

Wczoraj około godz. 9.30 na terenie gminy Kowale Oleckie policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą. Marcin P. w terenie zabudowanym jechał z prędkością 113km/h. Podczas wykonywanych czynności policjanci od kierującego poczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem w organizmie 24-latka wykazała blisko 0,5 promila alkoholu.

Przypominamy, że kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy dozwolona prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy, ryzykuje on utrata uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu, gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila (stan po użyciu alkoholu), grozi do 30 dni aresztu lub do 5000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat trzech. Jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila (mamy do czynienia wówczas ze stanem nietrzeźwości), kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata a nawet do 15 lat.

Sprawców skazanych za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego nie ominie także kara pieniężna. W takim przypadku sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000zł. W razie skazania za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio karanym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest to co najmniej 10000zł. (KPP Olecko)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie