Loading


KĘTRZYN. 19 lipca w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się odprawa kadry kierowniczej podsumowująca pierwsze półrocze 2017 roku. Spotkaniu przewodniczył komendant WMOSG płk SG Tomasz Semeniuk.

Pierwsza część odprawy miała charakter szkoleniowy. Wszyscy uczestnicy przypomnieli sobie jak udziela się pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie funkcjonariusze doskonalili jazdę samochodami tzw. trolejami oraz umiejętności strzeleckie.

W drugiej części spotkania podsumowano działalność oddziału w kontekście realizacji ustawowych zadań i logistycznego zabezpieczenia formacji w regionie. Omówiono kierunki działania m.in. w zakresie nielegalnej migracji i przemytu oraz inne zagrożenia mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo w bieżącym roku. Podczas spotkania przedstawiono również zagadnienia związane z funkcjonowaniem placówek straży granicznej oraz przejść granicznych będących w strukturze oddziału. Na koniec komendant WMOSG ocenił wyniki osiągnięte w pierwszym półroczu 2017 roku oraz określił zadania i kierunki działania na drugie półrocze. (WMOSG)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie