Loading


POWIAT OLECKI. W piątek (12.05) policjanci ruchu drogowego podczas pełnienia służby na terenie powiatu oleckiego zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość. Rekordzista jechał 122km/h.

Pierwszy kierujący został zatrzymany w Lakielach. Jakub B., kierując hundayem przekroczył dozwolona prędkość o 51 km/h. Kolejnych dwóch kierujących zostało zatrzymanych w miejscowości Sobole w gminie Wieliczki. Wojciech M. kierując osobowym audi przekroczył dozwolona prędkość o 72 km/h. Rekordzistą okazał się Janusz Ł. Mieszkaniec gminy Olecko jechał fiatem z prędkością 125 km/h. Mężczyźni stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Ponadto w miniony weekend oleccy policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego oraz odnotowali dwa zdarzenia drogowe. Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany wczoraj przed godz. 6.00 w Zatykach. Grzegorz Z. kierował osobowym oplem mając blisko 3 promile alkoholu. Pierwsze zdarzenie drogowe policjanci odnotowali w sobotę na pl. Wolności. Kierujący fordem wyjeżdżając z parkingu uderzył w zaparkowany pojazd marki kia. Henryk K. został pouczony. Dzisiaj po godz. 2.00 dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony, iż w Gordejkach na trasie Olecko-Giżycko mazda uderzyła w przydrożne drzewo. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 24-latek na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Grzegorz G. z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Ełku. Mężczyzna podróżował sam. Badanie alkomatem wykazało, że by trzeźwy.

KPP w Olecku

 

 

logowanie