Loading


POWIAT OLECKI. W miniony weekend oleccy policjanci odnotowali na drogach powiatu 4 kolizje drogowe. Różnorodność zdarzeń sprowadza się niestety do jednego - jeździmy nieostrożnie. Na szczęście tym razem kończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów. Az trzy zdarzenia miały miejsce w piątek, 5 maja.

Pierwsza kolizja miała miejsce na placu Wolności po godz. 15.00. Kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Mazda. Marcin T. został ukarany mandatem karnym w wysokości 250zł.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na trasie Olecko – Doliwy. Tym razem na łuku drogi wprost pod nadjeżdżający od strony Olecka samochód osobowy marki Peugeot wtargnął łoś. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. Zwierze zaś odniosło poważne obrażenia i musiało zostań odstrzelone.

Kolejna kolizja miała miejsce w Olecku na ul. Składowej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym marki Fiat podczas wykonywania manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód marki Hyundai.

Ostanie zdarzenie drogowe oleccy policjanci odnotowali 7 maja po godz. 15 w rejonie hali Lega. Kierująca toyotą podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Opel. Marta K. została pouczona.

W związku z wciąż licznymi kolizjami drogowymi oleccy policjanci apelują do kierujących o ostrożną jazdę.

Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny kolizji. Wielu z nich można było uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.

KPP w Olecku

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie