Loading


POWIAT OLECKI. Postawą godną naśladowania wykazały się dwie mieszkanki gm. Wieliczki, które zatrzymały sprawcę kolizji drogowej po tym, jak odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna był pijany i nie posiadał prawa jazdy. Ponadto poruszał się citroenem, który zabrał bez wiedzy właściciela.

15 kwietnia po godz. 16 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Wieliczki, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. W związku z tym natychmiast na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Jak wynikało z relacji świadków, mężczyzna jadąc osobowym citroenem uszkodził zaparkowaną toyotę, po czym nie zatrzymując się odjechał. Widząc całą sytuację dwie mieszkanki gminy Wieliczki pojechały za sprawcą, a kiedy ten zatrzymał się na jednej z ulic uniemożliwiły mu dalszą jazdę. Ponadto kobiety wyczuły od niego zapach alkoholu.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że kierującym citroenem jest 48-letni Wojciech K. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

W trakcie podejmowanej interwencji do policjantów zgłosił się mieszkaniec Wieliczek i oświadczył, że do niego należy osobowy citroen, którym poruszał się Wojciech K. Jak się okazało 48-latek bez wiedzy właściciela zabrał pojazd po czym spowodował nim kolizję.

W związku z zaistniałą sytuacja Wojciech K. trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu osobowego.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie