
KRAJ/GOŁDAP. ZUS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i zaprasza na swoje sale obsługi aż do godziny 18.00.
- Reagujemy na wskazania naszych klientów, dla których poniedziałkowe wydłużone godziny pracy placówek ZUS są nadal niewystarczające na załatwianie spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jesteśmy instytucją usługową dla społeczeństwa, dlatego chcemy zapewnić naszym klientom niezbędny komfort czasowy – uzasadnia wprowadzane zmiany w zakresie godzin pracy sal obsługi klienta, prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Dotychczas jeden dzień w tygodniu, tj. w poniedziałek sale obsługi klienta ZUS były otwarte dłużej niż w każdy inny dzień tygodnia, bo do godziny 17.00. Na prośbę klientów zakład od 1 września przesuwa czas otwarcia swoich placówek (oddziałów, inspektoratów i biur terenowych) w każdy poniedziałek do godziny 18.00.
- Liczymy, że dzięki tej decyzji uda nam się obsłużyć więcej spraw naszych klientów. Cały czas monitorujemy jakość świadczonych usług i analizujemy oczekiwania klientów. Dlatego też nasi klienci mogą się spodziewać wkrótce kolejnych udogodnień – zapewnia prof. Gertruda Uścińska.
Barbara Piotrowska
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS w Olsztynie
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Biuro Terenowe w Gołdapi znajduje się przy ul. Matejki 4.
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił konkurs "Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2026 roku", skierowany do gmin i powiatów z regionu.
W ubiegłym roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli nielegalne towary o wartości ponad 68 milionów złotych.
W grudniu mobilne pracownie mammograficzne ponownie odwiedzą miejscowości Warmii i Mazur. W Gołdapi badanie będzie można wykonać jutro.
7 grudnia w Młynie Kulturalnym w Budrach odbędzie się mikołajkowy kiermasz, na który zapraszamy mieszkańców powiatu gołdapskiego.
Świadczenie "Mama 4+" wypłacane jest już od ponad 6 lat. Na Warmii i Mazurach otrzymuje je obecnie prawie 4 tysiące osób.
W Młynie Kulturalnym w Budrach trwa cykl bezpłatnych warsztatów organizowanych w ramach programu Uniwersytetu Ludowego Pogranicza. Mogą w nich brać udział również mieszkańcy powiatu gołdapskiego.
Młodzieżowy Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza dwa konkursy: fotograficzny i plastyczny, skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Warmii i Mazur.
Poseł Janusz Cieszyński zaprasza młodzież z województwa warmińsko-mazurskiego w wieku 15-25 lat do wzięcia udziału w konkursie pt. "Jestem stąd".
Samorząd województwa zbada zapotrzebowanie na usługi społeczne wśród samotnych osób starszych w regionie. Ankieterzy odwiedzą m.in. seniorów w gminie Dubeninki.
Nauczyciele m.in. z terenu powiatu gołdapskiego biorą udział forum edukacyjnym dla nauczycieli, zorganizowanym w ramach realizacji projektu „Młodzi kreatywni”.