WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Według stanu na godzinę 6.30 około 4200 odbiorców w okolicach Gołdapi, Ełku, Olecka i Olsztyna wciąż nie miało prądu. To skutek silnego wiatru, który przechodził wczoraj nad Warmią i Mazurami. Wyłączonych jest 56 stacji transformatorowych. Jak zapewniają energetycy awarie mają zostać usunięte do około godz. 12.00.
Strażacy interweniowali 373 razy głownie przy usuwaniu powalonych drzew i konarów (350 interwencji). Poza tym doszło do uszkodzenia dachów na 3 budynkach mieszkalnych oraz zerwania dachu na 1 budynku gospodarczym.
Edyta Wrotek,
rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
AKTUALIZACJA 2015-11-09 13.57
Stan na 09.11.2015 13.30
Około 1250 odbiorców wciąż nie ma prądu na Warmii i Mazurach po przejściu silnego wiatru nad regionem. Na terenie obsługiwanym przez Zakład Energetyczny Olsztyn bez prądu pozostaje około 650 odbiorców. Wyłączonych jest 47 stacji transformatorowych. Na terenie obsługiwanym przez Zakład Energetyczny Białystok bez prądu pozostaje około 600 odbiorców. Wyłączone są 24 stacje transformatorowe. (EW)