
Rok temu straż graniczna informowała o pierwszym obywatelu Rosji z zezwoleniem MRG, który pojawił się na rowerze na drogowym przejściu granicznym w Gronowie. Dzisiaj tysiące Rosjan przedstawia do kontroli ten dokument.
Mieszkaniec Kaliningradu jako pierwszy wylegitymował się funkcjonariuszowi SG w Gronowie dokumentem wydanym przez Konsula RP w Kaliningradzie w ramach małego ruchu granicznego. 54-latek podróżował rowerem w sobotni poranek 25 sierpnia ub. r.. Zamierzał dotrzeć dwukołowym środkiem transportu do Pasłęka. Był to tego dnia pojedynczy przypadek przekroczenia granicy w ramach MRG przez rosyjskiego obywatela.
Aktualnie na drogowych przejściach granicznych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej występuje dziennie średnio 5 tys. przekroczeń granicy z zezwoleniami MRG przez obywateli Rosji. Liczba przekroczeń wzrasta w weekendy.
W tym roku w okresie wakacyjnym i szczególnie pod koniec każdego tygodnia, straż graniczna notuje zwiększony ruch osób w przejściach granicznych W-MOSG. 3 sierpnia br. (również sobota) padł pierwszy rekord – 22.535 osób przekroczyło granicę (dotyczy przekroczeń granicy zarówno przez obywateli Polski, jak i cudzoziemców), 17 sierpnia liczba ta przekroczyła 23 tysiące (23.184 osób).
W okresie od stycznia do czerwca br. funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej stwierdzili, że prawie 500 osób pracowało niezgodnie z przepisami.
Rodzice mogą już składać wnioski o wypłatę świadczenia z programu Dobry Start na wyprawkę szkolną dla dzieci. 300zł przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a jeżeli ma orzeczoną niepełnosprawność to do ukończenia 24 lat.
W czasie wolnym od służby gołdapska policjantka zareagowała bez chwili zawahania. W Olecku zatrzymała nietrzeźwego kierowcę Volskwagena.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali w powiecie ełckim kuriera i nielegalnych migrantów.
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od stycznia do końca maja skontrolowali legalność zatrudnienia ponad 1400 obcokrajowców na Warmii i Mazurach. Stwierdzili, że 460 pracowało niezgodnie z przepisami.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali kuriera i nielegalnych migrantów. Ukrainiec wiózł 6 obywateli Afganistanu.
Sołtys sołectwa Cisówek w gminie Dubeninki Edyta Karbowska został wyróżniona podczas Samorządowego Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach.
Od stycznia do końca kwietnia funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej sprawdzili legalność zatrudnienia ponad tysiąca obcokrajowców. 237 osób pracowało niezgodnie z przepisami.
Województwo warmińsko-mazurskie ogłosiło przetarg na świadczenie usług regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich w regionie.
Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Daniel Wojtaszkiewicz wręczył dziś 28 funkcjonariuszom akty mianowania na stopień kaprala.