• Mieszkańcy powiatu postawili na PiS

 • 50 wspólnych lat minęło

 • Kolejny patron SP5 w Gołdapi

 • Jesienne spotkanie seniorów

 •     

  GOŁDAP. „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” - dziś przed południem odbyła się kolejna edycja tej akcji. W rolę pilnujących porządku na ulicach miasta wcielili się uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi.

  Najpierw była odprawa w gabinecie starosty Marzanny Wardziejewskiej. Wziął w niej udział też zastępca komendanta powiatowego policji w Gołdapi Sylwester Symonowicz. Po niej dzieci ubrane w żółte kamizelki, w towarzystwie pań opiekunek i policjantów wyruszyli na patrol.

  W centrum Gołdapi wszyscy bacznie przyglądali się pieszym i ich zachowaniom przy przechodzeniu przez jezdnię. Dla tych, którzy poprawnie przechodzili, czyli zatrzymali się przed przejściem dla pieszych i rozglądali, wręczane były wyróżnienia w postaci elementów odblaskowych. Ci, którzy przechodzili nieprawidłowo (np. w miejscu niedozwolonym, bez rozglądania się lub zatrzymania, biegiem) czekała kara czyli kwaśna cytryna do zjedzenia.

  Po patrolu akcję podsumowano podczas odbywającego się w starostwie posiedzenia komisji bezpieczeństwa. Wyróżnionych zostało 25 pieszych, „ukaranych” 34. Nikt nie otrzymał mandatu, choć... pewien starszy pan w nie najlepszym chyba humorze miał ochotę go otrzymać.

  Akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” zorganizowana została w ramach projektu „On, ty i ja razem na szklaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego – II edycja”, a środki na jego realizację pochodzą z Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

   

   


  kalendarz wydarzeń
  Previous MonthNext Month
  Październik 2019
  Pn Wt Śr Cz Pt So N
  6
  9
  10
  11
  13
  14
  21
  22
  26
  27
  28
  31

  RAZEM BEZPIECZNIEJ

  Wyszukiwarka

  Loading