GOŁDAP. „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” - dziś przed południem odbyła się kolejna edycja tej akcji. W rolę pilnujących porządku na ulicach miasta wcielili się uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi.

Najpierw była odprawa w gabinecie starosty Marzanny Wardziejewskiej. Wziął w niej udział też zastępca komendanta powiatowego policji w Gołdapi Sylwester Symonowicz. Po niej dzieci ubrane w żółte kamizelki, w towarzystwie pań opiekunek i policjantów wyruszyli na patrol.

W centrum Gołdapi wszyscy bacznie przyglądali się pieszym i ich zachowaniom przy przechodzeniu przez jezdnię. Dla tych, którzy poprawnie przechodzili, czyli zatrzymali się przed przejściem dla pieszych i rozglądali, wręczane były wyróżnienia w postaci elementów odblaskowych. Ci, którzy przechodzili nieprawidłowo (np. w miejscu niedozwolonym, bez rozglądania się lub zatrzymania, biegiem) czekała kara czyli kwaśna cytryna do zjedzenia.

Po patrolu akcję podsumowano podczas odbywającego się w starostwie posiedzenia komisji bezpieczeństwa. Wyróżnionych zostało 25 pieszych, „ukaranych” 34. Nikt nie otrzymał mandatu, choć... pewien starszy pan w nie najlepszym chyba humorze miał ochotę go otrzymać.

Akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” zorganizowana została w ramach projektu „On, ty i ja razem na szklaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego – II edycja”, a środki na jego realizację pochodzą z Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

kalendarz wydarzeń

Wyszukiwarka

Loading