BANIE MAZ. Gminne dożynki odbyły się wczoraj na stadionie w Baniach Mazurskich. Choć pogoda nie rozpieszczała i kilkukrotnie deszczem uczestników rozpędzała, ogólnie frekwencja dopisała.

Najpierw w cerkwi w Baniach i kościołach w Baniach oraz w Żabinie odbyły się uroczyste msze święte. Kilkanaście minut po godzinie 13 na stadionie rozpoczął się festyn dożynkowy. Na scenie były występy zespołów i solistów, były konkursy dla uczestników imprezy (m.in. przeciąganie quada, rzut gumofilcem, rzut oponą), odbyły się też konkursy na:

  • najsmaczniejszy chleb dożynkowy
    I miejsce sołectwo Sapałówka, II miejsce Janina Kulbacka - Mieduniszki, III miejsce Katarzyna Roszkowska - Wróbel
  • najładniejsze stoisko dożynkowe
    I miejsce Lisy, II miejsce Surminy, III miejsce Wróbel
  • najpiękniejszy wieniec dożynkowy
    I miejsce Folkowe Dziewuchy w Nowoczesnym Wydaniu - Banie Mazurskie, II miejsce sołectwo Mieduniszki, III miejsce Klub Seniora we Wróblu

Podano także wyniki i nagrodzono laureatów konkurs na najładniejszą posesję w gminie Banie Mazurskie. Konkurs ten wygrali państwo Jadwiga i Marian Sztabińscy.

Dożynki zakończyły się dyskoteką pod gwiazdami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

kalendarz wydarzeń

Wyszukiwarka

Loading