13 stycznia w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbył się etap parkowy X edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Przystąpiły do niego czteroosobowe drużyny z Dubeninek, Grabowa, Gołdapi i Żytkiejm, reprezentujące poszczególne gimnazja. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę przyrodniczą i znajomość parków krajobrazowych Polski.

 

 

Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Dubeninkach w składzie: Anna Barbara Ekman, Urszula Łazarowicz, Marta Olga Ołów i Karol Sidorek, będąca pod opieką Anny Krygier i Anny Ołów. Gratulujemy! Już czwarty rok z rzędu uczniowie tej właśnie szkoły będą reprezentować nasz park na etapie wojewódzkim w Olsztynie. Tam powalczą z pięcioma drużynami reprezentującymi pozostałe parki krajobrazowe Warmii i Mazur o przejście do finału krajowego.

Nagrody książkowe dla zwycięzców etapu parkowego konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Komisja przyznała także nagrody dwóm osobom, które uzyskały najwyższe wyniki indywidualne w konkursie. Okazały się nimi być uczennice ze zwycięskiej drużyny: Anna Barbara Ekman i Urszula Łazarowicz.

Więcej informacji o konkursie oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie internetowej parku.


fot. Piotr Hryniewiecki


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka