• Świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 • Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Giedrojcia

 • Gołdapscy seniorzy na wyciecze w stolicy

 • Zderzenie samochodu z rowerem

 •    13 stycznia w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbył się etap parkowy X edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Przystąpiły do niego czteroosobowe drużyny z Dubeninek, Grabowa, Gołdapi i Żytkiejm, reprezentujące poszczególne gimnazja. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę przyrodniczą i znajomość parków krajobrazowych Polski.

   

   

  Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Dubeninkach w składzie: Anna Barbara Ekman, Urszula Łazarowicz, Marta Olga Ołów i Karol Sidorek, będąca pod opieką Anny Krygier i Anny Ołów. Gratulujemy! Już czwarty rok z rzędu uczniowie tej właśnie szkoły będą reprezentować nasz park na etapie wojewódzkim w Olsztynie. Tam powalczą z pięcioma drużynami reprezentującymi pozostałe parki krajobrazowe Warmii i Mazur o przejście do finału krajowego.

  Nagrody książkowe dla zwycięzców etapu parkowego konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Komisja przyznała także nagrody dwóm osobom, które uzyskały najwyższe wyniki indywidualne w konkursie. Okazały się nimi być uczennice ze zwycięskiej drużyny: Anna Barbara Ekman i Urszula Łazarowicz.

  Więcej informacji o konkursie oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie internetowej parku.


  fot. Piotr Hryniewiecki


  kalendarz wydarzeń
  Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1
  2
  4
  5
  9
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31

  RAZEM BEZPIECZNIEJ

  Wyszukiwarka

  Loading